Въпрос относно Дремел :)

От: Въпрос относно Дремел :)

На RAIDER имам един червеникав... с куфарчето, с един куп приставки. Като го взимах ме обрулиха 65 лева (а тогава оригиналния DREMEL беше към 250 лв.). Сега дочувам, че доста са им паднали цените на оригиналите... предполагам, че и с другите марки е така, но за по-малко от 40 не се надявай да намериш.
С тези приставки, които са с диамантени остриета може и да стане на стъкло (за пластмаса и плексиглас със сигурност става). За метал - абсурд. Дремела е за по-финни неща и не става току-така да се напъва за нещо по-сериозно. Той една тънка ламарина едвам реже. Лично аз не съм пробвал да гравирам върху метал, но ако имаш повечко търпение и ползваш някой по-мек метал - може и да стане.

P.S. Внимавай с копчето, с което се сменят приставките, то е НАЙ-НЕЖНАТА част в цялата конструкция... Общо-взето, когато го ползваш - винаги гледай копчето да е от долната страна. Най-добре използвай маркуча (удължителя), а самия дремел го закачи някъде отстрани. Ще издържи по-дълго (копчето), а пък и с удължителя е много по-прецизно и по-бавно се умаря ръката. :)
 
От: Въпрос относно Дремел :)

Poltargaista благодаря за инфото. Ами имах идея да гравирам тънки алуминиеви листи, но явно е по-сложно от колкото си мислех. Въпреки това мене главно ми трябва за рязане на пластмаси, плексегласи, фоам и така.
 
От: Въпрос относно Дремел :)

какво прави дремела?
 
ми дреме сигурно, какво друго да прави :p
 
От: Въпрос относно Дремел :)

Poltargaista благодаря за инфото. Ами имах идея да гравирам тънки алуминиеви листи, но явно е по-сложно от колкото си мислех. Въпреки това мене главно ми трябва за рязане на пластмаси, плексегласи, фоам и така.

За метал потърси някъде лазерно гравиране. С Дремел няма да стане. А и да стане - със сигурност няма да си заслужава усилията и нервите. Иначе за плексиглас, дърво и пластмаси е повече от перфектен!

какво прави дремела?

LMGTFY (препоръчвам третия резултат) :)

@vaskoa, същото четиво препоръчвам. :) Иначе като цяло... DREMEL е марка такива уреди. Поради простата причина, че в България се срещат като "шлифовалка", "права шлифовъчна машина", "ракета с приставки" и какви ли още не бисери в големите верига магазини, се е наложило да се ползва името на фирмата като нарицателно за всички такива инструменти.
 
От: Въпрос относно Дремел :)

Супер благодаря ти за информацията. Сега навлизам в тази материя. Хрумна ми една идея за авторска сценична илюзия която няма подобна измислена и така ще се мъча да я реализирам. И сега събирам информация за материали и инструменти за обработването им и така. Дремела ще е един от основните инструменти който ще ползвам.
И така доста фантастики ми хрумнват от 5 години се занимавам с фокуси ама ще видим какво ще успея да реализирам. :)
 

Горе