Въпрос относно безплатен хостинг

greenmoon

New Member
Та хостнах си едно сайтче на FreeWebHostingArea.com и от няколко дни се опитвам да инсталирам opencart,ей така,за проба.Пробвах с различни версии на cart-та,но магазина и админ панела не излизат както трябва:магазина няма темптейл и менютата ги намирам"пипнешком",т.е. като отида с мишката на съответното меню,тогава то се визуализира и разлиства.Въпроса ми е:аз ли бъркам някъде в инсалацията(за качване на файловете използвам filezila) или проблема е в безплатния хост.За тези,които ще питат"защо безплатен хостинг":имам някакви бегли идеи за магазин и не искам да се изхвърлям с хостинг планове,искам да видя как би изгеждал магазина с opencart(като победител в класацията за шопинг система)
 
мен ме съмнява да не стават фаиловете с грешни права... за начинаещите е най добре да ползвате някакъв инсталатор на програми (разглеай в контролния панел какво имаш) или пробвай да ги качиш през файл мениджъра зип файл със скрипта на магзина и да го разрахивираш направо от него
 
От: Re: Въпрос относно безплатен хостинг

Относно грешните права на файловете,при самата инсталация в стъпка номер 2 ми показва кои файлове са unwritable(показва ги в червено и не ме пуска нататък в инстала).След като през filezila им сменям правата на 777 и файловете стават writable(оцветени в зелено)и си продължавам инсталацията до стъпка 3.Специално при тоя хост няма файлов мениджър в контрол панела(като цяло е с доста ограничени функции,но прави data base,което доколкото разбирам е задължително).Пробвал съм и при други безплатни,ама ограничението за файловия мениджър е файла да е до 2 мб.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно безплатен хостинг

Засега на този хост успях да подкарам zen cart,май :).Малко бозав ми идва,ама за без пари...Ще трябва бая да си играя с настойките,щот нещо не виждам снимките на предварително зададените стоки(има нещо писано в сайта относно подобряване на скороста,ама това нещо не намирам откъде да го настроя:3. Ensure your images are optimized for your site... specifically, use small images for thumbnails, slightly larger for product pages ("_MED" images), and large detailed images for "click to enlarge" ("_LRG") images.
 
От: Въпрос относно безплатен хостинг

Вече има толкова много варианти за хостинг, че не виждам защо би се мъчил с безплатен такъв, който е ограничен отвсякъде, когато можещ за 4лв на месец, или даже с СМС, да си вземеш за проба някъде един мини план и при нужда след време да минеш на нещо по-така.
 
мдам даже мисля че има останали от безплатните на директ хост от промото за форума... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=45418

Пичовете казаха че като свършат линка за поръчка ще спре да работи но му трябва домейн (най евтино може да вземеш от банера на годеди който въртим горе за $1.99 в момента)

а тук jump.bg дават .еу домейн който аз си ги харесвам за 5 лв с два месеца хостинг... във втория пост е линка

.EU домейни за 5 лв / година заедно с ДВА месеца БЕЗПЛАТЕН хостинг
 
От: Въпрос относно безплатен хостинг

а каква е разликата м/у най-евтиния хост и този:SMALL/NORMAL SITE (no ads)

Database Size: unlimited
Web Space: 1.50 GB
Used: 11.63 MB
Available: 1.49 GB

0.76% of 1.50 GB

Daily Traffic Used: 10.19 MB
Monthly Traffic Used: 27.63 MB

0.00% of 999.99 TB
Traffic usage
 
От: Въпрос относно безплатен хостинг

Безплатния хостинг е доста по-ограничен, вероятно използва и стари версии на скриптове и системи, нужни за правилната работа на някои CMS-и като opencart. Coolice може да разясни по-добре за разликата "под капака".

Та, вярно директ хост предлагат безплатни бройки. Офертата с домейна също е супер, по-добра няма да намериш. Пише, че промоционалната цена е валидна до 29 Ноември, 2013 така че още има време.
 
От: Въпрос относно безплатен хостинг

Много благодаря,COOLICE,за поканата.А относно инициативата на ПРЕДПРИЕМАЧ и ДИРЕКТ ХОСТ,само едно мога да кажа:RESPECT!Само трябва да си измисля и ново име,че в татенцето си опуках промоцията за някво глупаво име :?
 
Re: От: Въпрос относно безплатен хостинг

Безплатния хостинг е доста по-ограничен, вероятно използва и стари версии на скриптове и системи, нужни за правилната работа на някои CMS-и като opencart. Coolice може да разясни по-добре за разликата "под капака".

Та, вярно директ хост предлагат безплатни бройки. Офертата с домейна също е супер, по-добра няма да намериш. Пише, че промоционалната цена е валидна до 29 Ноември, 2013 така че още има време.

но трябва да го видя от въре за да кажа под капака каквое... най простото мисля че беше на 000 уебхост всичко като платеното ама с малко cpu минути с твърд лимит като свършат сайта спира само незнам за колко понеже не съм ги ползва


Много благодаря,COOLICE,за поканата.А относно инициативата на ПРЕДПРИЕМАЧ и ДИРЕКТ ХОСТ,само едно мога да кажа:RESPECT!Само трябва да си измисля и ново име,че в татенцето си опуках промоцията за някво глупаво име :?

НЕ съм много сигурен но ти тази на 1.99 ли си ползвал или предната на $2.49 ако предната мисля може да ползваш и тази на 1.99 НО ПАК КАЗВАМ НЕ СЪМ СИГУРЕН ЗА ТОВА

от тези на Директ Хост акаунтите има само няколко останали да си знаеш
 
От: Re: От: Въпрос относно безплатен хостинг

От татенцето го взех домейна с някакъв промо код за 0.99+0.18 fee=1.17 USD,а по-нататък като исках да пазаря с друг промо код не ме пуска(то и в самите условия си пишеше,че важи само при първа регистрация или нещо подобно)
 
От: От: Въпрос относно безплатен хостинг

Засега на този хост успях да подкарам zen cart,май :).Малко бозав ми идва,ама за без пари...Ще трябва бая да си играя с настойките,щот нещо не виждам снимките на предварително зададените стоки(има нещо писано в сайта относно подобряване на скороста,ама това нещо не намирам откъде да го настроя:3. Ensure your images are optimized for your site... specifically, use small images for thumbnails, slightly larger for product pages ("_MED" images), and large detailed images for "click to enlarge" ("_LRG") images.

ако искаш да си играеш ползвай това OMCHOST.COM - има инсталатор и ще си инсталираш за 3 секунди магазин и ще си играеш докато счетеш че имаш познанията да го направиш на твой хост
 

Горе