Въпрос относно бизнеса с фризьорство

krisopk

Active Member
Колеги, здравейте!

Замислих се каква инвестиция трябва да направиш за фризьорски салон и как да го управляваш. Та реших да попитам дали някой има опит.
Не става на въпрос за София, а за по-малък град. Виждам, че разните козметични салони има ги доста често и явно се посещават. Много момичета ходят на курсове за козметички, за да могат да си отворят козметичен салон.

Какво ви е мнението за такъв тип "start-up"?
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Моя родника се занимава с такъв бизнес в София. Вече много години, не знам и аз точно. Около 20 години. Преди беше много добре, сега казва, че работата е много малко. Защото има много салони, но това е в София, за провинцията незнам как е. Като инвестицията ти не е малка. Така знам от нея.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

И аз съм от по-малък град и забелязвам, че клиентелата при моята фризьорка намаля, доста е добра, но явно кризата удря всички.
Отделно че постоянно се нарояват разни салони, но и голяма част отпадат до някое време.
За инвестиция са ти нужни хубаво модерно обзавеждане, и най-вече качествени инструменти и да се сключи добър договор с разни доставчици на бои и друга химия :)
Като пари нямам идея колко точно ще ти трябват, но със сигурност мисля минимума ти е около 5к лева. Трябва да предвидиш и известен период работа на загуба, докато натрупаш клиенти.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Колеги, здравейте!

Замислих се каква инвестиция трябва да направиш за фризьорски салон и как да го управляваш. Та реших да попитам дали някой има опит.
Не става на въпрос за София, а за по-малък град. Виждам, че разните козметични салони има ги доста често и явно се посещават. Много момичета ходят на курсове за козметички, за да могат да си отворят козметичен салон.

Какво ви е мнението за такъв тип "start-up"?

Аз имах такъв 15 години, затворих го през септември миналата година и си вдигнах чуковете и сега съм в Глазгоу, работя в бръснарски салон и се чудя защо не съм хванала пътя десетина години по-рано. Салона ми беше в малък град, квартален. Не направих големи инвестиции и сложих вътре само най-необходимото и по-възможност не особено скъпо, защото в малкия град, в кварталния салон инвестициите в лукс и скъпи мебели не се изплащат, а клиентите се плашат от луксозната обстановка и не влизат. С всяка изминала година ставаше все по-трудно, хората в малките градове търсят най-евтиното, трудно се налага бранд, още по-трудно се налага елитно фризьорство. Ако си фризьор и ще си работиш сам има смисъл, обаче ако смяташ да наемеш фризьори и да си шеф, считай че жив си умрял - или трябва да си там денонощно, или пари няма да видиш, защото работничките ти ще те крадат нон стоп.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Не се занимавай с подобни бизнеси, това би бил моя съвет. Освен ако нямаш някоя по-уникална идея и план за франчайз.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Ясно, благодаря за информацията. Изглежда, че много предлагане, малко търсене.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Въпреки, че и аз съм на мнението на колегите, че бизнеса не е рентабилен, мога да дам един положителен пример. В Добрич има 2-3ма по-известни фризьори и безброй по-малки квартални салончета. Салона, в който ходя е буквално на центъра, няма как да го пропуснеш, много добре обзаведен. За мъжка подстрижка взема по 10лв, за женска - естествено повече. Трябва да си запазя час поне седмица и половина по-рано, за да се наместя, постоянно е пълен. Всеки път когато отида, за времето, което прекарвам в салона - чакане + времето за пострижка - около 20-25мин, минават поне по 3ма души и още 3ма са се обадили за час. Явно зависи как ще се наместиш.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Въпреки, че и аз съм на мнението на колегите, че бизнеса не е рентабилен, мога да дам един положителен пример. В Добрич има 2-3ма по-известни фризьори и безброй по-малки квартални салончета. Салона, в който ходя е буквално на центъра, няма как да го пропуснеш, много добре обзаведен. За мъжка подстрижка взема по 10лв, за женска - естествено повече. Трябва да си запазя час поне седмица и половина по-рано, за да се наместя, постоянно е пълен. Всеки път когато отида, за времето, което прекарвам в салона - чакане + времето за пострижка - около 20-25мин, минават поне по 3ма души и още 3ма са се обадили за час. Явно зависи как ще се наместиш.

Аз съм точно на твоето мнение. Вече няколко пъти ходя на различни места от кварталното(където винаги забелязвам някой да е на стола). Доста често ми предлагат да си запиша час за другия ден. Предполагам, че ако фризьорките са от по-приказливите и се справят добре ще си задържат лесно клиентите. Имам чувството, че това е по-важното.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Важното е и да са кадърни, да показват внимание, не да претупват и да бързат.
И помещението е важно, да е чисто и спретнато, свежо с хубава мебелировка. Могат да се намерят хубави мебели на добри цени, защото съм срещал и доста надути суми за някакви уж били дизайнерски мебели, хаха.
 
От: Въпрос относно бизнеса с фризьорство

Ако ти си добър фризьор и имаш готови клиенти- смисъл познават те вече отнякъде и си си ги дръпнал- има смисъл инвестицията. Но ако ще влагаш някакви пари без да си наясно със занаята, по -добре забрави.
 

Горе