Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

unisx

New Member
Така ще се опитам да обясня възможно най-ясно. Рових във html кода, след като четох за мета тагове, и направих мета тайтъл - хтмл кода изглежда така <title> електронно списание </title>. след като направя публикация и копирам линка във фейсбук ми излиза посочения горе тайтъл "Електронно списание" без заглавието на статията. Ще се радвам ако някои можде да ми помогне. Искам да излиза само името на статията.
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Явно си сменил тайтъла не само на заглавната страница, но и на всички публикации. Погледни първото мнение в тази тема, мисля че кодът ще ти свърши работа. Ако имаш проблеми пиши и ще помагаме.

ПС Изобщо защо си бутал мета тайтъла, той автоматично си излиза?
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Замени <title> електронно списание </title>

с това :
<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;index&quot;'>
<title><data:blog.pageTitle/></title>
<b:else/>
<title><data:blog.pageName/> ~ <data:blog.title/></title>
</b:if>

След това си задай име на блога от Settings-> Basic
Виж сега как излиза и ако не може да си го модифицираш според нуждите.

(Ако не ти харесва символа ~ между заглавието на статията и заглавието на блога го модифицирай с / : - или както ти е кеф. Също може да им размениш местата но мисля по добре е 1во името на статията. Може и въобще да премахнеш името на блога и да оставиш само името на статията (това става като изтриеш частта след ~)
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Пробвах с този код, който ми показа, но излиза абсолютно същото, все едно е нямало промяна. Защо съм пипал мета тайтъла ами прочетох тази статия searchenginewatch.com/article/2154469/How-to-Write-Title-Tags-For-Search-Engine-Optimization и по нея, а явно от там идва проблема. Имаш ли идея калво трябва да се направи?
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Това че излиза в фейса е едно на ръка , промяната вече си я направил и би трябвало да я виждаш в блога ти (горе в заглавната лента). Пробвай нова статия и би трябвало фейса да я приеме както трябва.
Старата пробвай да я минеш от тук и тогава я постни:
https://developers.facebook.com/tools/debug/
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Ами пусни да видим кода, който си променил. Копирай всичко, което се намира между <head> и <b:skin>. Може би не си махнал стария код, който си променял.
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Да, явно му трябваше време, за да приеме промените. Сега всичко е наред. Благодаря и на двама ви. А относно линка, който съм пуснал в предишния отговор да попитам, не го ли губя това, което е описано там като съм сменил кода???
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Не губиш нищо. Това което добави е същото като <title> Zaglawie </title> просто малко по сложно. Изкарва на главната страница името на блога , а при постовете изкарва заглавието на статията + името на блога.

Ти отделно си сложи останалите мета тагове description с описание на блога и keyword за думите за които се бориш в гогле
 
От: Въпрос относно заглавието на статиите в блогър

Сега вече всичко е ясно. А мета descrition има ли значение как съм го добавил? Има ли значение дали е от настройките на блогър или чрез хтмл код?
 

Горе