Въпрос относно команда/код в htaccess файла

lowriderzzz

Well-Known Member
Привет!

Искам да направя редирект на определена страница в WP сайт към друга страница след зададен период от време (примерно минута), без помощта на плъгини.
Когато търсих в нета, решението което намерих (от stackoverflow) беше с команда в htaccess файла. ЛИНК

Само че там е даден пример с тестови страници на html
RewriteRule ^shtest\.html$ timer.php?delay=10&target=/shtest2.html [L,NC]

Пробвах да заменя html страниците с такива от WP сайта, но нещо не се получи.
Примерно:
RewriteRule ^https://www.mysite.com/page1$ timer.php?delay=10&target=https://www.mysite.com/page2 [L,NC]
както и без домейна
RewriteRule ^/page1$ timer.php?delay=10&target=/page2 [L,NC]

И в двата варианта, не се изпълнява редиректа.

Та въпроса ми е как да точно да поставя страниците (които не са html) от сайта използващ WP, за да се редиректва за определеното време?

Навярно отговора е много елементарен и ако е така моля задръжте се от сарказъм и критика!

Благодаря!
 
Мъчиш се да направиш нещо с .htaccess, което по подразбиране се прави с JS.
 
Мъчиш се да направиш нещо с .htaccess, което по подразбиране се прави с JS.
Най-вероятно е така, но програмирането ми е на ниво само да copy-paste кода (и евентуално малка редакция на някоя стойност).

За това се спрях на това решение с .htaccess, че ми се строри по-лесно.
 
Да но страницата, която се опитваш да пренасочиш не е физически файл на сървъра, а виртуален урл адрес на сайта. Като цяло концепцията обяснена в нози пример и човека който го е предложел са за разтрел
 
Да но страницата, която се опитваш да пренасочиш не е физически файл на сървъра, а виртуален урл адрес на сайта. Като цяло концепцията обяснена в нози пример и човека който го е предложел са за разтрел
Е не знам, това успях да разбера... уж и да пробвам, но не се получи желия резулат, който целях.

По принцип целта е да се отвори страница "А", (която е страница от WP сайт) да изтече определен период от време и да се редиректне автоматично към страница "B" (пак от WP сайт). И това без плъгин, че много съм ги натрупал.
 

Горе