Въпрос относно личен и фирмен PayPal

dnc

Well-Known Member
Здравейте,

въпросът ми е как да процедирам за в бъдеще, а именно:

1. имам личен PayPal, но ще ми трябва фирмен и се чудя дали едно лице може да има 2 акаунта, фирменият и личният адрес са различни, както ще се ползват и фирмена и лична, различни сметки - за всеки акаунт по отделно

2. как ще е по добре за в бъдеще - ще има 3 различни сайта, собственост на една фирма и смятам да има един и същи PayPal имейл за трите сайт или да направя три отделни, което ще е по-прилежно от счетоводна гледна точка, но пък не съм сигурен дали е възможно на един адрес и при положение, че говорим за една фирма тя да разполага с 3 имейла за всеки сайт отделен.

Благодаря предварително
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

За счетоводните аспекти не мога да говоря, но за самия акаунт знам със сигурност, че към един Paypal акаунт мога да бъдат регистрирани до 8 и-мейла.
Не става за личен и фирмен ако искаш да са вързани за различни сметки, но става за няколко сайта, които да са към една и съща сметка.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Благодаря за отговора, след като имам личен мога ли да си направя и нов акаунт - фирмен и да го използвам него само за фирмената си сметка с фирмен имейл, тоест да имам два отделни акаунта.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Ъпгрейдни си сегашния акаунт, защото иначе могат да ти го лимитират. Аз навремето имах така 2 акаунта - бизнес и личен, на един адрес с еднакви имена и двата бяха лимитирани и до днес са така... Не съм сигурен при тебе дали ще има проблем, като даваш различни адреси, но най-добре се свържи с пейпал и си ги питай.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Можеш да имаш 2 отделни акаунта - аз например имам, но не можеш да ги вържеш към една и съща сметка. Трябва да са към различни банки или кредитни карти.
 
  • Like
Реакции: dnc
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Благодаря, това ми трябва, 2 акаунта към две различни сметки (карти) с различни имейли за всеки от тях.

Просто искам да си отделя фирмените от личните дела.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Добре е да се четат правилата, с които се съгласява всеки.

2.2 Personal, Premier and Business Accounts. We offer three different types of Accounts: Personal, Premier and Business Accounts. Unless otherwise agreed, you may hold not more than one Personal Account or Premier Account and one Business Account. By opening a Business Account and accepting the terms as outlined in this Agreement, you attest that you are not establishing the Account primarily for personal, family, or household purposes. You agree that your Account comprises the Payment Account and the Reserve Account.
Сметки = bank accs = IBANs = sort code (за UK/IE). Банкови акаунти не могат да бъдат вързани към BG PP accs, но могат и се задължават да бъдат вързани и сметките, и картите към paypal.com/uk/ accs. Какъв е текущият вид на акаунта се вижда в URL-а след логването.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Ъпгрейдни си сегашния акаунт, защото иначе могат да ти го лимитират. Аз навремето имах така 2 акаунта - бизнес и личен, на един адрес с еднакви имена и двата бяха лимитирани и до днес са така... Не съм сигурен при тебе дали ще има проблем, като даваш различни адреси, но най-добре се свържи с пейпал и си ги питай.

Не можеш да имаш два акаунта на едно и също име.

Обаче може (и трябва) да имаш бизнес акаунт за фирмата (отделен от личния акаунт). Това, че едно и също лице се разпорежда с личния и фирмени акаунт не е проблем.

Едно лице може да има един акаунт. Тоест, фирмата може да има един акаунт, физическото лице - също един акаунт.

Фирмения акаунт трябва да е вързан с дебитна карта, която е към фирмената сметка. Обърни внимание, че на картата пише име на физическо лице, което е упълномощено да се разпорежда с парите на фирмата и картата е вързана към фирмена сметка.

Ако имаш 10 фирми - може да имаш 10 фирмени акаунта (по един за всяка фирма). Не е проблем, че лицето (физическото, разпореждащо се с парите на фирмите) е едно и също.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Благодаря Ви, така си го представях и аз, но все пак предпочитам да питам и за да е по ясно за всички - фирмата е регистрирана в Англия на различен от домашният ми адрес, имам фирмена сметка в Барклис, на картата е изписано името на фирмата + това на титуляра - в случая моето, при регването на новия акаунт ще бъде и с имейл различен от този който ползвам за личния PayPal.

Още веднъж благодаря изясниха се нещата
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Има една особеност при регистрация на фирмен акаунт. Не може да напишеш адрес на фирмата, различен от адреса, който е billing address на картата, с която си верифицираш акаунта.

Фирмената карта къде и е billing address? В България или в UK?

Може да имаш проблеми с доказването на фирмения адрес (защото там не плащаш ток и вода). Може да им пратиш вместо сметка за вода/ток сканирано копие на част от документите за регистрация на фирмата, където пише къде е "registered office" (ако това е billing address на картата).

Интересно ми е да споделиш при издавне на фирмената карта какъв е billing address-а сложен от банката - дали банката е издала фирмената карта с адрес в България (въпреки че фирмата е в UK). Изобщо банката каза ли ти какъв е billing address-а? Или само знаеш каквото пише на самата карта - името на титуляра?

Това с адресите е трън в задника на всеки онлайн бизнес, който има регистрирана фирма в държава, различна от тази, където живее собственика.

При плащане онлайн се пише името на титуляра , номера на картата, допълнителния код и billing address. Трябва да са ти казали кой е този адрес (или ти да си го написал във формулярите при заявяване на картата).
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Картата е с адрес УК, отначало за около месец (говорим за преди 4 години ) сметката беше с български адрес, но след това е сменен с английски и получавам цялата кореспонденция в Англия-с това не мисля че ще имам проблем.

Всичко си е в Англия, дори и аз.....:)
 
От: От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Не можеш да имаш два акаунта на едно и също име.
Не е вярно това. Можеш да имаш няколко лични акаунта на едно и също име, ако ползваш карти и сметки от различни държави. Аз съм така и самият съпорт на PayPal ме посъветва да действам по този начин.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

В условията на ползване това вероятно не го пише.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Нормално. Все пак условията както и те са отделени и тук-там преведени за съответните държави, така и тук. /bg/ за български акаунти на EN/. /de/ за немски акаунти на DE и т.н., то съответно предвид, че сигурно има над 200 държави, x 2, значи могат да се регистрират общо поне 400 акаунта (половината Personal, половината Business/Premier), като всеки един от тях се ползва за съответната държава, и е регистриран през нея. Друг е въпросът с верификациите и документите по-нататък.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Днес получих отговор от PayPal във връзка с вдигането на лимита над 2500 евра - съвпадението на адреса в PayPal трябва да съответства буква по буква. Значи ли това, че трябва да го напиша на български там.

The address on your document does not match the address registered to your PayPal account.

Note: The address on the document you provide needs to be a word for word match of the address registered on your PayPal account.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Е, ти наистина ли ги смяташ за балама, че пращаш docs, които да не съвпадат? Т'ва е очеизвадно и очевидно като преглежда системата документите пратени.

Иначе може и на кирилица, важното е да съвпадат. За препоръчване на латиница. Use your creativity. Като пратиш - звънни им по тел., не да чакаш 1-2 седмици отново.

Адресът може да е и на латиница, но предвид, че от 09.2013 вече имат и за Русия, кирилицата си я поддържат на 100%. Може да го смениш и на BG, ако това ще спомогне за „съвпадението“ на адреса.
 
От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Не е "буква по буква", а "дума по дума" (word for word match).

Да не вземеш сега да пишеш адреса на английски - напиши го на български с латински букви (транслитерация). Или на кирилица (ако наистина я поддържат правилно).

Адрес на английски:
United Bulgarian Bank. Address : 5 Sveta Sofia St, 1040 Sofia, Bulgaria

Адрес на български (латиница):
Obedinena Bulgarska Banka. Address : ul. Sveta Sofia 5, 1040 Sofia, Bulgaria

Забелязваш ли разликата?

Няма нужда транслитерацията да е законосъобразна (според българския закон за транслитерация) - служителите на PayPal вероятно не го знаят.
 
От: От: Въпрос относно личен и фирмен PayPal

Благодаря Ви за съветите. Днес ми върнаха акаунта в регулативния стандарт. което незнам какво означава, засега изчезна лимита от 2500. Субективно е. Представих им за Utility bill от Мобилтел разпечатка, не я уважиха, после посетих център на ЧЕЗ за да ми оправят обичайните техни грешки в името и адреса и мина.
 

Горе