Въпрос относно реклама на афилиейт сайт за спортни залози в Adwords

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте,

имам афилиейт сайт, в който присъстват линкове към Ефбет. Искам да го рекламирам чрез Adwords.

Ще имам ли някакъв проблем със закона ако в ключовите ми думи присъстват залози, футболни залози и т.н.

Гледам, че има много малка конкуренция за някои ключови думи и дори в момента няма реклами, което е подозрително.

Предварително благодаря за отговорите.

P.S.

Нямам опит с Adwords и рекламата на сайтове като цяло за това питам. Извинете ме ако въпросът звучи глупаво!
 
От: Въпрос относно реклама на афилиейт сайт за спортни залози в Adwords

От законова гледна точка незнам дали би било проблем. Причината обаче да има малка конкуренция е че рекламираннето на хазарт/спортни залози за България не е разрешено. Прегледай подробно следния линк:
https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6018017?hl=bg

Ако държавата, към която искате да насочвате, не е включена в списъка в секцията с ограничения по държави, AdWords не може да популяризира в нея ограничено съдържание, свързано с хазарт.
България липсва във въпросния списък, което означава че не е възможно рекламирането на такива сайтове.
Все пак ако съдаржанието на сайта ти е спортни новини/резултати може да им пратиш един майл и да питаш дали ще е проблем ако в сайта има реклами на букмейкъри, но ще трябва да измислиш други кл. думи за рекламната кампания, като например "футболни резултати", "резултати спортни срещи" и т.н.т
 
От: Въпрос относно реклама на афилиейт сайт за спортни залози в Adwords

Добре благодаря за отговора ... Това поражда следващия ми въпрос как тогава някои български сайтове пускат реклами за думата футболни прогнози? - виждал съм такива реклами.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно реклама на афилиейт сайт за спортни залози в Adwords

Добре благодаря за отговора ... Това поражда следващия ми въпрос как тогава някои български сайтове пускат реклами за думата футболни прогнози? - виждал съм такива реклами.

Колега, лично съм пробвал реклама Adwords на сайт за футболни прогнози. НЕ СТАВА.
рекламираннето на хазартни и спортни залози за България не е разрешено. Не си прави труда.
По другия ти въпрос, то тези сайтове не са за футболни прогнози. Всичко преди рекламата да влезе в сила се проверява.
Не си прави труда.
 
А колега аз оправих нещата... Пуснаха ми рекламата, но в заглавието никъде не се споменават футболни прогнози и залози.

В сайта ми има още футболни новини, любопитни факти за спорта и т.н.

Обаче за съжаление инвестирах 200 лева и цялата ми файда беше 2 регистрации :)
 
Ами да ти кажа по 30 клика на рекламата дневно, от които имам максимум 6 клика в афф. акаунта.

Добрата новина е, че тия 2 регистрации ми върнаха инвестицията, тъй като играчите са сериозни и правят стабилни залози.

Лошото е, че не мога да си дръпна парите, тъй като трябва да имам 5 активни играча за месеца, а аз имам трима.
 
Първият път, когато сложих в описанието безплатни футболни прогнози ми иска сертификат за хазарт. Промених описанието на сайта като сложих всичко интересно на тема футбол, любопитни факти за спорта. Тогава започна да ми проверява ключовите думи и на футболни залози ми иска отново сертификат за хазарт. Махнах я и тази дума от избраните. Оставих само прогнози, футболни новини, футбол онлайн и други. По този начин нещата станаха. Свързах се с Google Adwords България и ми назначиха жена, която отговаря за моята кампания. Тя каза, че няма нищо нередно в сайта ми щом аз не предлагам футболни залози, тоест потребителите да залагат пари в моя сайт. Пуснаха ми сайта и от тогава насам нямам проблеми пускам си рекламата винаги, когато имам излишни пари.
 

Горе