Въпрос относно рекламите в сайтовете

WildBeast

New Member
Искам да ви попитам по какъв начин да предлагам рекламните си позициите в сайта ми? В смисъл, по какъв начин хората да рекламират в моя сайт? Вие какво използвате за да печелите пари от сайта си? Ако имате някакви въпроси, питайте.
 
От: Въпрос относно рекламите в сайтовете

Обяви си някъде в сайта позициите и цените за реклама!
 
От: Въпрос относно рекламите в сайтовете

След което как трябва да протече процеса по пускане на реклама? Извинете ме за тези въпроси, но и понятие си нямам как стават нещата относно рекламите.
 
От: Въпрос относно рекламите в сайтовете

Преди да договориш реклама трябва да решиш какви позиции предлагаш на сайта и по какъв начин ще пускаш рекламата. Има такива услуги/сайтове, където си качаваш банерите и не ти товарят твоя хостинг. Мисля, че и гугъл има така услуга вече / http://www.google.com/intl/bg/dfp/info/sb/index.html , това е, но не съм го тествал още/
След като решиш какви позиции като размери предлагаш ги обявяваш някъде на сайта или тук във форума и определяш цена за всяка позиция.
Накрая като се намери клиент уговаряте каква реклама иска и за какъв период, праща ти парите и картинка за банерите и му пускаш банера. /Качваш банера в някой от тези сайтове, които предлагат такава услуга, споменал съм единия горе, оттам като настроиш кампанията, взимаш кода, който ще си генерираш и после слагаш този код в твоя сайт и банерът се появява/. Преди да пуснеш цени и позиции, трябва първо да тестваш всичко предварително, за да знаеш, че ще можеш да поставиш банер, когато имаш клиент насреща.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно рекламите в сайтовете

Добре, благодаря за отделеното време! Сега остава да си измисля ниша и да напиша система.
 
От: Въпрос относно рекламите в сайтовете

Ако сам пишеш системите, би трябвало да знаеш как се пускат реклами и изобщо тези процеси на договаряне и всичко :)
 
От: Въпрос относно рекламите в сайтовете

Мисля да използвам готова система за рекламите иначе сам трябва да си пиша всичко. Може би ще използвам xAds или друга подобна система с повечко функции, ама проблема ми е нишата.. :/ Мисля, мисля, ама нищо не измислям.
 
Последно редактирано:

Горе