Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте искам да попитам опитните оптимизатори за ползата от сателитните блогове на безплатни платформи тип ала blogger и wordpress.com. Конретният ми въпрос е, когато публикувам статии в тях кой е по-добрия вариант, да слагам линк към публикувана статия в директории или други сайтове или директно линкове към домейна и подстраниците на основния сайт, за който оптимизирам? Имат ли въобще някаква тежест тези сателитики или се възприемат като SPAM?

P.S.

сетих се да попитам също каква трябва да е честотата на публикуване на статии (примерно 1 на седмица) или?

Предварително благодаря за отговорите.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Според мен са безполезни ако не вдигнат trust flow. А времето и усилията, които ще вложиш за да вдигнеш този показател може да се окажат много и в един момент се питаш защо по дяволите да инвестирам всичкото това време в един сателит като мога да напиша една статия и да я пратя на някой да ми я публикува ?
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Благодаря ти за отговора, а да те попитам като разнообразие на линковия профил за даден сайт не е ли добре. Смисъл да има линкове от директории за статии, гест блогинг, форуми и да речем за цвят някоя друга сателитка на wordpress.com. Да разбрах за trust-а, но просто ей така за да подсилиш линковете не стават ли? Моето притеснение е свързано с това да не прецакам сайта с такива линкове и примерно за това си мисля да ги насоча към вече публукувани статии в други източници, отколкото към основния сайт.

Аз си ги представям нещата 1 статия без линкове и 1 с линк към някоя моя статия по директории или пък от гест блогинг. Ако някой го е правил да сподели за ефекта бил той позитивен или напротив. Примерно сега пускам един сателит слагам го по обикновенни директории, бизнес каталози и такива и почвам да си ги поствам статиите малко-по-малко. Сигурно пиша пълни глупсоти, нямам претенцията да съм SEO експерт и именно поради това търся помощ.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Именно това имам предвид, щом ти се занимава да добавяш блога в 1000 директории тогава може и да има смисъл но в крайна сметка какво печелиш от този блог ? Ще спечелиш няколко линка, които можеш да си набавиш със същите статии, които ще публикуваш в твоя блог...
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Именно това имам предвид, щом ти се занимава да добавяш блога в 1000 директории тогава може и да има смисъл но в крайна сметка какво печелиш от този блог ? Ще спечелиш няколко линка, които можеш да си набавиш със същите статии, които ще публикуваш в твоя блог...

Съгласен съм с v0id - ще хвърлиш много усилия да вдигнеш PR на сателитния ти блог.. По-добре публикувай статиите в блогове с вече изграден и висок page rating.

Не че системата със сателитните блогове не работи. Виж за пример textlinks.com.

Относно колко трябва да се повтарят линковете: незнам отговора и на мен ще ми е интересно да науча
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Много играчка е да се прави тази процедура, пробвай с guest blog posting - това мисля, че е най-удачния вариант.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Да мерси за съветите на всички. Лошото е, че този сайт се класира по основната ключова дума в топ 10, но по второстепенната, която ме интересува е на 8-сма страница. Имам 30 статии от гест блогинг, 30 от артикъл директории, форумни линкове и какво ли още не и пак си седи на страница 8 вече 2-ри месец.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Здравейте искам да попитам опитните оптимизатори за ползата от сателитните блогове на безплатни платформи тип ала blogger и wordpress.com. Конретният ми въпрос е, когато публикувам статии в тях кой е по-добрия вариант, да слагам линк към публикувана статия в директории или други сайтове или директно линкове към домейна и подстраниците на основния сайт, за който оптимизирам? Имат ли въобще някаква тежест тези сателитики или се възприемат като SPAM?

P.S.

сетих се да попитам също каква трябва да е честотата на публикуване на статии (примерно 1 на седмица) или?

Предварително благодаря за отговорите.

Да, полза от сателитни сайтове има - стига да ги поддържаш, както трябва. Не е нужно на тях да им се прави същото сео, както на основния сайт, примерно. Все пак не се цели те да излязат на първа страница в гугъл, а основния ти сайт.

Съгласен съм с v0id - ще хвърлиш много усилия да вдигнеш PR на сателитния ти блог.. По-добре публикувай статиите в блогове с вече изграден и висок page rating.

Говориш глупости!

1. Не е необходимо да хвърля много усилия! Целта е да се вдигне PR, за да имат линковете тежест, а не да се класира сайта на първа страница по ключова дума в гугъл - а това се постига без много усилия.

2. Кое по-ценно?!? Статии в някакви директории, където редом до статия за сутиени стои статия за готварски печки или сателитен сайт, от който получаваш тематичен линк?!?

.------

Относно честота на публикуване - най-добре си направи график и го спазвай... трябва да се поддържат добре сателитките, иначе няма да има ефект от тях за основния ти сайт и даже могат да навредят, защото ще са нискокачествени.

Освен това - да, могат да се направят такива сателитки в блогър и уърдпрес.сом примерно, обаче са им "орязани" функциите. По-добре ще е къстъм сайт, със собствен домейн, за да си се направи добре основното онпейдж сео.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

пак си седи на страница 8 вече 2-ри месец.

Няма никакви гаранции, колко дълго ще трае преди да има резултати. Важното е, че няма невъзнаградени усилия. Времето е относително понятие при СЕО, но това предполагам го знаеш :)
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

По повод на сателитките аз имам сега голяма дилема:
Направих 2 блога в блогспот с цел да са готови за основен сайт, който обаче още не е готов.:)
Напълних ги с уникални статии - около 40 в единия и 20 в другия, заиграх се с две думи.:)
Единият блог е вече на 1-ва стр. в Гошо, вторият е на 2-3 според кл.думи.
Понеже нишата е доста конкурентна - известна аптека и 2-та известни женски журнала,
направо се чудя какво да правя сега. В смисъл ще се получи май така, че основният ми сайт
ще трябва да се бори сега и със сателитките ли?
А ако премахна блоговете и кача и обединя всичките статии в нов сайт какво ли ще стане?
Статиите са на 99% уникални, но вече са били индексирани един път.
Струва ми се, че сбърках като направих блогове, а не един основен сайт.
Вие как мислите? Дайте малко акъл, че съвсем се опетлярих.:rolleyes:
 
От: От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

По повод на сателитките аз имам сега голяма дилема:
Направих 2 блога в блогспот с цел да са готови за основен сайт, който обаче още не е готов.:)
Напълних ги с уникални статии - около 40 в единия и 20 в другия, заиграх се с две думи.:)
Единият блог е вече на 1-ва стр. в Гошо, вторият е на 2-3 според кл.думи.
Понеже нишата е доста конкурентна - известна аптека и 2-та известни женски журнала,
направо се чудя какво да правя сега. В смисъл ще се получи май така, че основният ми сайт
ще трябва да се бори сега и със сателитките ли?
А ако премахна блоговете и кача и обединя всичките статии в нов сайт какво ли ще стане?
Статиите са на 99% уникални, но вече са били индексирани един път.
Струва ми се, че сбърках като направих блогове, а не един основен сайт.
Вие как мислите? Дайте малко акъл.:rolleyes:

Грешка, горе-доле....

Значи, не те бърка, че блоговете ти излизат преди сайта. Не забравяй, че са ТВОИ. Преспокойно можеш да ги надуфкаш с банери и реклами, така че който попадне на тях, да види банерите и да ти посети твоя "основен сайт".

Щом статиите са индексирани, няма смисъл да ги ползваш пак - ще са неуникални и зле за другия сайт! Така или иначе блоговете ти са в уебмастърс тулс. Така, че ако искаш да използваш статиите и да ги вкараш в новосъздаден сайт, просто ги изтрий от блоговете и след това махни резултатите, които са индексирани в бат гугле - би трябвало да се "уникализират" отново. Щото реално - няма да съществуват в интернет...

Ако сайта ти (основния) може да се класира сам, то къв е смисъла от сателитки? Не ти трябват. Обаче, ако не може - направи си такива.

П.П. Не мисля, че ти трябват 2 блога в блогър - разнообразявай. Има много безплатни платформи (ако държиш на сателитките)...
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Не съм съгласен, не говори добре сателитите да се класират по-добре от основния сайт. На какъв трафик може да разчиташ от сателити, не им е това идеята. Другото, което е - защо правиш сателити при положение, че нямаш сайт. Такива се пускат когато сайта е вече разработен и до известна степен оптимизиран. Сещате се че безплатните платформи (на поддомейн) са супер тръстед и нормално сателитите да са с няколко страници по-напред от сайта. Ти си решаваш - може да деиндексираш статиите през WMT и да си ги качиш на оснвния сайт.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Не съм съгласен, не говори добре сателитите да се класират по-добре от основния сайт. На какъв трафик може да разчиташ от сателити...

Зависи! Ако целта е трафик - не е гуд. Ако целта е продажба на стоки, тоест онлайн магазин - не те бърка сателитките да са преди магазина (казвам го от опит) - особено, ако има чат, банери и т.н.

... не им е това идеята.

Принципно да. Идеята е да "бутнат основния сайт", а не той тях. :D

Другото, което е - защо правиш сателити при положение, че нямаш сайт. Такива се пускат когато сайта е вече разработен и до известна степен оптимизиран.

И аз се чудя? :О

Сещате се че безплатните платформи (на поддомейн) са супер тръстед и нормално сателитите да са с няколко страници по-напред от сайта.

Найн. При добра оптимизация, сателитите на блогър ще има да си чакат да се класират по-добре. Класират се гуд, ама само в началото.
 
само да добавя въпроса че в тези нови времена за сеото една компания дето притежава едни услуги си ги бута нагоре в другите си услуги ;)

и още нещо всички го играят по смело със сателитите :) демек ако се води че за пингвина злената зона е до 20 анкори по писанията насам натам (нямам ударен сайт който е с 10% анкори осоновния киурд и 90% разреждане ама е такава загуба на хубави линкове..) и 20-40% жълта зона (в някой писания например са споменати и по високи проценти)

анкорите си работят и си трябват повечето хора гледат да държат основния сайт никско като сателита влиза в жълтата зона че и над нея и затова се получава така... въпроса е какво ще стане на следващия пингвин например...
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Найн. При добра оптимизация, сателитите на блогър ще има да си чакат да се класират по-добре. Класират се гуд, ама само в началото.

Ами да де, това имам предвид - неразработен сайт, много ясно че сателитите ще се класират по-напред. Именно заради това се пускат след като се разработи основния сайт.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Сега на въпроса защо сателитки преди сайт?
Ами защото решх да си запазя именцата в блогър и да кача 2-3 статийки,
обаче се увлякох и явно качих много, докато направя основния сайт / от мързел /.
Сега съжалявам, че качих толкова и отидоха напред, което щеше да ок,
ако вместо 2 блога бях дигнал с толкова статийки един сайт.
Малко работата стана ни напред, ни назад.:)
Яд ме е, че издумках статиите за блогове, ако ме разбирате.
Иначе много хубави съвети давате, ама аз все още нямам решение.:)
Фифи, имам блогчета, които не съм пипал от 100 години и пак са си на първа страница.
Не мога май да се съглася, че после падат много надолу.
Е, падат малко надолу, ама не много.
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

Сега на въпроса защо сателитки преди сайт?
Ами защото решх да си запазя именцата в блогър и да кача 2-3 статийки,
обаче се увлякох и явно качих много, докато направя основния сайт / от мързел /.
Сега съжалявам, че качих толкова и отидоха напред, което щеше да ок,
ако вместо 2 блога бях дигнал с толкова статийки един сайт.
Малко работата стана ни напред, ни назад.:)
Яд ме е, че издумках статиите за блогове, ако ме разбирате.
Иначе много хубави съвети давате, ама аз все още нямам решение.:)
Фифи, имам блогчета, които не съм пипал от 100 години и пак са си на първа страница.
Не мога май да се съглася, че после падат много надолу.
Е, падат малко надолу, ама не много.

А провери ли конкуренцията и търсенията за дума месечно? То и аз вчера пуснах един мой сайт и след 2 минути се класира на първа страница (само с онпейдж) по 2 ключови думи - основни и още си кисне там - от вчера..., но това е защото думите са със малко търсения месечно. Та вероятно и твоя случай е такъв. Имам предвид или конкуренцията е слаба, или месечните търсения са малко и затова така си стоят. Я иди класирай блогър за думата "компютри" или пък "debt management", примерно...
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

А провери ли конкуренцията и търсенията за дума месечно? То и аз вчера пуснах един мой сайт и след 2 минути се класира на първа страница (само с онпейдж) по 2 ключови думи - основни и още си кисне там - от вчера..., но това е защото думите са със малко търсения месечно. Та вероятно и твоя случай е такъв. Имам предвид или конкуренцията е слаба, или месечните търсения са малко и затова така си стоят. Я иди класирай блогър за думата "компютри" или пък "debt management", примерно...
- 74000 месечни търсения за стария, за който пиша, че не съм го поглеждал от 100 години
- 8100 за този, който е класиран на първа от новите

Това как е? И трябва да деля на 4 ли, за да е долу-горе реално,
че снощи четох такива мнения тук из форума?
 
От: Въпрос относно сателитни сайтове/блогове?

- 74000 месечни търсения за стария, за който пиша, че не съм го поглеждал от 100 години
- 8100 за този, който е класиран на първа от новите

Това как е? И трябва да деля на 4 ли, за да е долу-горе реално,
че снощи четох такива мнения тук из форума?

Ако гледаш резултатите - грешно е. Прати ми на ЛС тези 2 думи, та да видим колко всъщност са търсенията. :)
 

Горе