Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

a_petrov

New Member
Здравейте,
Незнам дали тук е мястото където трябва да си задам въпроса, но тъй като е свързано със СЕО и гоогле, го задавам тук. Въпроса ми е дали ако един сайт дълго време е бил с едно ип, след смяна на ип адреса ще му падне ли рейтинга в гоогле и ще излиза на по задни позиции при търсене.
Благодаря предварително за отделеното внимание.
 
Възможно е да има промяна в класиранията. Случвало ми се е няколко пъти при смяна на хостинг, но се е оправяло бързо. Но може и да няма :)
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

На същото мнение съм: ще се възстанови бързо или въобще няма да има разлика.

Малко зависи може би и от сайта, както и от местоположението на старото и новото ip.

Ако сайтът е български и e бил с чуждо ip и го преместиш в българия, дори може да се увеличат посещенията :D
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

И аз така мисля, а и май е по-важно колко уникално съдържание има и посещения.. Но определено ще се възстанови бързо дори и да има леко разклащане в позициите му.
 
По принцип няма проблем в самата смяна. Преди време се оказа че проблем има при бг сайтове заради това че БТК един от най големите интернет доставчици не си ъпдеитваше днсите навреме и всичките му клиенти търсеха сайта на старото ип което се отразяваше като спад на трафика :( ама незнам до сега може да са направили промени

Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

А добре, в този ред на мисли, колко ще повлияе на оптимизацията смяна на ИП адрес от споделен хостинг с 960 сайта на 1 ип към впс или закупуване на самостоятелно Ип? Има ли някой, някакви наблюдения изобщо, защото така наизуст и аз ги знам нещата. :)
 
Чувал съм, че е по-добре да имаш собствено IP, сигурно по-сериозно изглеждаш :). Но едва ли ще е някакава видима с просто око разлика. Имам няколко такива сайта, който няколко години бяха по различни споделени хостинги, а преди няколко месеца ги сложих на мой сървър. Сега има само 5 сайта на това IP. Разлика в класирането няма никаква. Може би иска по ИП на сайт :).
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

Полза от отделно IP май има само ако ползваш SSL или искаш да си пуснеш reverse dns. Тоест в случая не ти трябва.
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

Благодаря на всички за отделеното внимание.
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

За да не вдигам нова тема, ще вдигна тази. Та интересуваме някой дали има наблюдение в момента как се отразява на SEО-то собственото IP.
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

За да не вдигам нова тема, ще вдигна тази. Та интересуваме някой дали има наблюдение в момента как се отразява на SEО-то собственото IP.

Според SEO фолклора дава преимущество, обаче никой до сега не е намерил логично и технически обосновано обяснение защо.
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

Според SEO фолклора дава преимущество, обаче никой до сега не е намерил логично и технически обосновано обяснение защо.

Ясно, Благодаря! Значи да не се занимавам е излишни неща.
 
От: Въпрос относно смяна на IP адреса на сайт.

За да не вдигам нова тема, ще вдигна тази. Та интересуваме някой дали има наблюдение в момента как се отразява на SEО-то собственото IP.

Ами сложно е за обяснение... МНОГО сложно.

Много накратко - всяко ИП си има репутация и се знае какво е било хоствано там и какво се хоства в момента.

Та ако ти се шерваш във момента на машина със 1 ип и на същия сървър има разни спамери, чийтъри и т.н. е възможно да пострадат и твоите сайтове.
Това е резюмирано тук:
https://www.youtube.com/watch?v=4peSUa2FKvk

Та по същия начин е и за бившите ИП-та. Просто цифровия отпечатък си остава.

Това нещо също е описано тук:
http://www.searchenginejournal.com/does-google-safebrowsing-prove-bad-ip-neighborhood-theory/10702/
И има едно тяхно изследване.

По същия начин се процедира и при смяната на ИПтата.
 

Горе