Въпрос относно старт на сайт за услуги

charka

Member
Здравейте, от много скоро време се занимавам със един сайт за обяви на автомобили, които се продават на части и автоморги... сайта не работи с директни протажби, по скоро се занимава с посредническа дейност между купувача и продавача (автоморга). Та, въпросът ми е малко странен и дори се притеснявам дали не е науместен, но не знаех към кого да се обърна за компетентен съвет. Изправен съм пред следния проблем... сайта в момента е без нито една обява , а в същото време се нуждае от реклама за да може хората да го посещават и да публикуват, но кой би публикувал обява в напълно празен сайт без посещения ? Та, въпросът ми е дали е по-правилно да инвестирам в реклама на празен сайт и дали ще има смисъл да се прави тази гимнастика на празен сайт :( ... Напълно наясно съм, че без инвестиция за оптимизация няма начин да успея, но въпросът е дали сега е момента , страх ме е да не избързам ... Много бих ви бил благодарен за отговорите, съжалявам ако въпросът е прекалено глупав , във тази сфера съм още в първи клас :)
 
От: Въпрос относно старт на сайт за услуги

Аз бих почнал да пълня сайта с информация от нета... 2-3 месеца го тъпкаш и после вече може да почнеш да го рекламираш...
Въпроса обаче е дали има пазар за такъв сайт. Защото като гледам конкуренцията ти е mobile.bg, cars.bg и още поне 2-3 такива много големи сайта, където хората от автомогрите си продават колите на части.
За да дойдат при тебе първо трябва да им предложиш нещо повече. После трябва сайта да има достатъчно купувачи, че да си струва да пъбликуват при тебе... Но както казах конкуренцията е много силна и няма да ти е лесно...
 
От: Въпрос относно старт на сайт за услуги

добави няколко обяви от други сайтове (без да прекаляваш) , набери някой друга от приятели и познати ако има начин. Тази гимнастика е с цел да има поне малко в сайта . Свържи се и с някой морга да ти даде да поснимаш части и да ти кажат цени за тях. Аз така бих започнал. Нататък е ясно
 
От: Въпрос относно старт на сайт за услуги

Наясно съм за конкуренциятя, затова обявите в сайта реших да са напълно безплатни, това е първото което предприех за да се справя поне мъничко с гиганта мобиле, другото което е, че съм се специализирал само в авточастите, за да се откроя малко, а относно снимането по моргите е добра идея ще го направя още тия дни. А краденето на обяви дали не е прекалено рисковано
 
От: Въпрос относно старт на сайт за услуги

Мхм , ще опитам, Благодаря на всички за бързите и адекватни отговори !!!
 

Горе