Въпрос относно тема на WordPress

Здравейте,

Въпросът ми е можеби малко неадекватен, но за първи път работя с WP.

Инсталирах го през cPanela на хостинг акаунта ми. Избрах подходяща тема за целта, която ми трябва, но не мога да разбера следното.

Темата има опции за добавяне на меню, блог, карта с адрес в лявата част на сайта и др.
Проблема е, че не виждам никъде в контролния панел на WP тези опции. Къде трябва да ги търся и от къде се работи с тях?
Моля помагайте на индианеца :D

Темата е :
https://wordpress.com/theme/confit
 
Чети точните инструкции за инсталиране на темата, защото на повечето трябва да се импортнат разни неща, за да работят както трябва.
 
Мътна работа ми е тоя WP да му се невиди.
На демого на темата има и Блог. Този блог са добавя като плъгин или го има някъде по настройките? Доста прерових, но нищо не открих...
 
Извинявай, но съм доста бос в WP. Може ли да го смелиш малко по-разбираемо за малумни като мен :D
Доста е тегав тоя WP в сравнение с OC.
Искам сайта да е опростен, да имам няколко страници в страни - за нас, меню, блог и контактна форма.
Проблема е, че и създаването на категориите ми е мъка. До колкото четох се създава първо някакво меню от контрол панела. После към това меню се добавят вече категории, които пак не излизат читаво според мен. Излизат някакви глупости допълнително
 
ако темата е безплатна версия повечето функции са орязани, при платената ще имаш достъп до всичко показано в сайта им
 
Какво по точно да помогнем, обикновенно темите в платения си вариант изглеждат така както искаш да стане сайта, в безплатните са орязани с идеята да ги купиш
 
Пускаш в търсачка "how to remove wordpress theme footer" и си харесваш начин. Може и самата ти тема да го има като опция включено/изключено, но едва ли.
 

Горе