Въпрос относно фирма

Здравейте,
Развивам онлайн търговия с дрехи.
Преди 2 години си отворих фирма която не е регистрирана по ДДС.
Обаче в последните месеци стигнах прага на ДДС и в момента не мога да работя защото ако продължа трябва да я регистрирам.
Проблема е, че фактури за стоката рядко получавам. Предимно е внос от Турция а там почти не издават никъде.
Реално всичко идва като приход.. и не мога да докажа разходи.
С удоволствие бих я регистрирал по ДДС ако имах фактури.. но така да плащам 20% върху цялата сума ще е направо безмислено да работя.
Какво бихте ме посъветвали?
Знам, че отваряне на втора фирма вече не е вариант(закон за свързани лица).
Благодаря предварително!
 
Привет!
Тъй като имам опит в търговията и не само, виждам редица грешки в историята ти.
1. Винаги, когато започваш да правиш бизнес калкулираш цените все едно имаш да плащаш ддс. Сега ще ми кажеш “ама те ьнаеш ли конкурентите на какви цени продават, така никой няма да купи от мен”. Така е, но ако предварително всичко беше с ддс или поетапно качваше цените, нямаше да си в тази позиция.
2. Подмени си доставчиците или говори с тях по какъв начин да ти дават фактури. Ако не могат да дадат документи - друг доставчик.
3. Ако все пак смяташ да продължаваш с бизнеса в най-ниския ценови клас и не ти се занимава с повишаване на цени/качество/фирми и тн и тн, отвори фирма на лице, което няма роднинска връзка с теб и му давай някакви пари на месец за услугата. Има много такива, които са ОК да го правят.

Успех и ми е интересно какво ще предприемеш.
 
отвори фирма на лице, което няма роднинска връзка с теб и му давай някакви пари на месец за услугата. Има много такива, които са ОК да го правят.
Дай ми един такъв баламурник и на мен
 
Здравейте,
Развивам онлайн търговия с дрехи.
Здравейте, как продавате стоката?

Имате профил в социалните мрежи или развивате собствен електронен магазин?
 
Чрез социални мрежи да.

Здравейте. В това положение се намират 70-80% от българските търговци или казано по друг начин въпросът ви би могъл да се определи като: "Как да изпера парите от продажби в социалните мрежи, така че да станат легални."

Кажете ни, какви съвети получихте до този момент, счетоводството би трябвало да ви е казало, че нещо не е както трябва?

Притеснително е това, че нямате представа как да обърнете загубите в печалба.

Имате ли обща картина, дори и да продължите ще влезете в още по-дълбока спирала.

Дайте ни 3 ваши плана на действие, какво мислете да правите?
 
Здравейте,
Развивам онлайн търговия с дрехи.
Преди 2 години си отворих фирма която не е регистрирана по ДДС.
Обаче в последните месеци стигнах прага на ДДС и в момента не мога да работя защото ако продължа трябва да я регистрирам.
Проблема е, че фактури за стоката рядко получавам. Предимно е внос от Турция а там почти не издават никъде.
Реално всичко идва като приход.. и не мога да докажа разходи.
С удоволствие бих я регистрирал по ДДС ако имах фактури.. но така да плащам 20% върху цялата сума ще е направо безмислено да работя.
Какво бихте ме посъветвали?
Знам, че отваряне на втора фирма вече не е вариант(закон за свързани лица).
Благодаря предварително!
Какво ти пречи да спреш дейността на тази и да отвориш нова по ДДС. Свързани лица за какво? Те няма да ти прегирстират втората фирма, ако сумарно не удариш оборот от 50К, а ти докато си преместил всичко към новата, ще си спрял дейността на старата. Но в никакъв случай не гледай да минаваш настоящата по ДДС, може да се вкараш в голям филм. ;)

И честно казано не се сещам за търговец, който не почва с фирма по ДДС, защото каквото и да правиш няма начин ако върви добре да не стигне този оборот. А този оборот не е адекватен от вече има няма 4-5 години, когато 50К не са вече пари за бизнеса, но държавата държи на това. Говори се скоро, че ще го вдигнат последтователно този праг, но аз лично не бих разчитал на мудната ни държава.

Просто работи с търговци, които издават фактури, иначе наистина ще се видиш в чудо. За жалост от Турция е така, но пък и за това го получаваш на такива цени, за качество не знам какво да кажа, но по-добро е от Китай със сигурност. Нямаш много полезни ходове.
 
По какъв начин плащаш на доставчиците си?
Имаш ли счети? Ако отговора е НЕ - направи го ДА. Счетито трябва да е с опит в търговията, не само да "набива" едни статии.
Ходове много, въпроса е - кой е най-оптимален за теб? Две еднакви фирми няма
 

Горе