Въпрос относно Adsense

SixZeros

New Member
здравейте,

имам сайт на който отскоро сложих реклами от adsense

забелязвам голям спад в средната стойност (цена за клик) ,
например през целия месец май беше 0.08 нито един ден не мръдна надолу , през миналият месец имаше дни с 0.04, 0.06 и много рядко 0.08, а днес дори и антирекорда от 0.03. в седмицата я запише един ден с 0.07 я не.

в началото се надявах с времето цената да се покачва, а вместо това тъкмо обратното. като цяло доходът спадна с около 30% за миналия месец, и този както върви ще отиде на -50%

интересува ме при вас има ли го този спад, нещо обичайно ли е за сезона или проблемите са другаде

задал съм както препоръчват text/image реклами да се показват

и още един въпрос ако позволите:

колко клика би трябвало да прави един сайт с 4000-4500 уникални посещения и около 10 000 импресии?
2 банера - 468x60 и 120x600

мерси предварително
:)
 
От: Въпрос относно Adsense

Здравей, аз също забелязвам спад при мен последната седмица. Принципно лятото плащат слабо, за сметка на зимата, когато RPM-а скача.... това са моите наблюдения. Поздрави !
 
От: Въпрос относно Adsense

Не ги следи толкова , да търсиш причина за всеки клик. Отдавна не гледам колко са кликовете- колкото толкова. Гледай рекламите да са ти позиционирани в статиите на сайта ти - пред очите на потребителите. Най добре работят средния и големия квадрат като размери , както и 300х600 в сайдбара. Иначе кликовете зависят от самите рекламодатели през различните периоди - има силни има и слаби периоди.
 
От: Въпрос относно Adsense

Аз имам спад още март месец, на един БГ сайт някои дни е под 0.01Е. Даже един ден имах 900 клика и нямаше 10 евро, няма нужда от коментар. Преди имаше редовни кликове от чужбина, сега ако има след 2-3 часа изчезват :) Или смъкват процента на кликове, или цената или имапресиите. Или смъкват процента на кликове, или цената, или импресиите, даже често и рекламите не се появяват на лисика.
 
От: Въпрос относно Adsense

Преди 3 дни върнах Адсенс рекламите в сайта ми, защото след половин година борба ми изпратиха ПИН...за вчера имам 3 клика и 0.33 евро
 
От: Въпрос относно Adsense

Преди 3 дни върнах Адсенс рекламите в сайта ми, защото след половин година борба ми изпратиха ПИН...за вчера имам 3 клика и 0.33 евро

Как си си написал адреса? Питам защото аз им пратих данни за ПИН на кирилица, да не стане така че пак да ги пращам...
Моля те, опиши по подробно борбата ти с получаването на ПИН за да се знаят слабите им места.

Аз от гугъл само 1 писмо съм получил за верифициране на бизнес - Local Business
След месец им пратих адреси за още 2 бизнеса и още ги чакам а ги пратих Януари.... :shock:
 
От: От: Въпрос относно Adsense

Някой имал ли е следния проблем:

логвам се около 14.00 да видя как вървят приходите и имам 9.90 за текущия ден
2 часа по-късно - 8.60

на какво се дължи това?


Относно ПИН-а, при мен всичко стана от първият път, в сроковете които си пише в гугъл, но всичко съм попълвал на латиница
 
От: От: От: Въпрос относно Adsense

Някой имал ли е следния проблем:

логвам се около 14.00 да видя как вървят приходите и имам 9.90 за текущия ден
2 часа по-късно - 8.60

на какво се дължи това?


Относно ПИН-а, при мен всичко стана от първият път, в сроковете които си пише в гугъл, но всичко съм попълвал на латиница

нормално е. Понякога махат невалидни кликове , понякога свалят цената на някой по тлъст клик.
 
От: От: От: Въпрос относно Adsense

нормално е. Понякога махат невалидни кликове , понякога свалят цената на някой по тлъст клик.

аха, значи нищо притеснително

мерси
 
От: От: Въпрос относно Adsense

Как си си написал адреса? Питам защото аз им пратих данни за ПИН на кирилица, да не стане така че пак да ги пращам...
Моля те, опиши по подробно борбата ти с получаването на ПИН за да се знаят слабите им места.

Задължително на български език със стандартна транслитерация на латиница. Не си прави експерименти да пишеш на английски с латински букви. Пиши на български с латински букви.

Тоест не пиши "123 Ivan Vazov str.", а "ul. Ivan Vazov 123".

Там на сайта пише изрично какви символи може да вкарваш (латинските букви и арабските цифри са ок; кирилицата - не).
 
От: Въпрос относно Adsense

Благодарско :)

Ами аз търсих из нета и само с чек и уестърн юнион видях че се получават парите. Не са ли вкарали и електронен вариант... Примерно paypal или друга алтернатива?
 
От: Въпрос относно Adsense

Вече има банков превод за избрани държави. България е в списъка.
 
От: Въпрос относно Adsense

здравейте, ще използвам темата за да не пускам нова да попитам получихте ли съобщението което ще цитирам по долу и някой може ли да предложи скрип с който когато посетителя е съгласен с условията повече да не му показва предупреждението свързано с cookies


Dear Publisher,

We want to let you know about a new policy about obtaining EU end-users’ consent that reflects regulatory and best practice guidance. It clarifies your duty to obtain end-user consent when you use products like Google AdSense, DoubleClick for Publishers, and DoubleClick Ad Exchange.

Please review our new EU user consent policy as soon as possible. This requires that you obtain EU end users’ consent to the storing and accessing of cookies and other information, and to the data collection, sharing, and usage that takes place when you use Google products. It does not affect any provisions on data ownership in your contract.

Please ensure that you comply with this policy as soon as possible, and not later than 30th September 2015.

If your site or app does not have a compliant consent mechanism, you should implement one now. To make this process easier for you, we have compiled some helpful resources at cookiechoices.org.

This policy change is being made in response to best practice and regulatory requirements issued by the European data protection authorities. These requirements are reflected in changes recently made on Google’s own websites.

Thank you in advance for your understanding and cooperation.
 

Горе