Въпрос относно google-то

nutrim

Member
Понеже съм нов и неразбирам много, иска ми се да попитам на какъв принцип работи гооглето, за да изкара страницата ти една от първите. От това което чета в този форум стигнах до извода, че колкото повече са ти external links на толкова по предна позиция те изкарва. Правилно ли съм разбрал? Или се нуждая от шамарче за съвземане :mrgreen:
 
...шамарче :mrgreen:

Никой не знае точно какъв е алгоротъма на Google (това с цел да не се маниполират резултатите).

За да си на предни позиции помага:
1. Линкове към твоя сайт (backlinks).
2. Домейн на възраст.
3. Оригинално и често обновявано съдържание.
4. Добро onpage и offpage SEO.
5. Късмет (някои ниши са по-трудни от други).

... и т.н.

External Links са линкове от твоя сайт към чужди сайтове. Те не помагат изобщо и броя им е добре да е адекватен.
Евентуално external links към related sites могат да помогнат, но засега това е просто предположение.
 
Последно редактирано:
добре си разбрал, трябва да имаш линкове към сайта ти с ключовата дума в кято се целиш.
...шамарче :mrgreen:

Никой не знае точно какъв е алгоротъма на Google (това с цел да не се маниполират резултатите).

За да си на предни позиции помага:
1. Линкове към твоя сайт (backlinks).
2. Домейн на възраст.
3. Оригинално и често обновявано съдържание.
4. Добро onpage и offpage SEO.
5. Късмет (някои ниши са по-трудни от други).

... и т.н.

External Links са линкове от твоя сайт към чужди сайтове. Те не помагат изобщо и броя им е добре да е адекватен.
Евентуално external links към related sites могат да помогнат, но засега това е просто предположение.
в webmasters tools ги пише точно external links ...
Съдържанието - да, за да хванеш нови думи, но то по никакъв начин няма да ти помогне за старите ...
Оn page ще ти помогне за заблуден трафик и лонг тейл, но не й за това в което се целиш чрез off page ...
 
nutrim, терминологията ще трябва да я научиш.
Постът ми е станал дълъг, представи си, всяка дума, ако трябваше да обяснявам.
И все си мисля, че ако го прочетеш два пъти бавно, всичко ще стане ясно.

Като напишеш думите, които не знаеш в Google, ще намериш веднага тяхното значение.
Ако зададеш конкретен въпрос ще се радвам да отговоря :)
 

Горе