Въпрос отностно бизнес начинание

dimitarwelikow

New Member
Здравейте, от няколко месеца обмислям да започна да правя уебсайт темплейти по поръчка. Сега ми се отвориха 4-5 последователни свободни дни и се чудя какво да измисля, за да убия времето та се сетих за старият си проект и реших да се допитам до вас, за да кажете дали има хляб в това начинание или е загуба на време.
Идеята ми е следната : клиента ме намира по някакъв начин в гоогле (предполагам ми трябва добра инвестиция в SEO) влиза в сайта ми харесва му идеята свързва се с мен чрез скайп там ми казва примерно искам да ми направиш сайт на фирмата ми сайта трябва да има падащо меню с 5 връзки в 1вата ще напишеш това в 2рата това за фоотер ще сложиш адрес на фирмата и телефон фона на страницата искам да е бял на райета и аз му отговарям добре утре сайта ти ще е готов и ще ти струва 50 евро примерно.
Та въпросът ми е удобрявате ли идеята ми и мислите ли че ще имам клиенти ?
 
От: Въпрос отностно бизнес начинание

Еми, ако имаш добра реклама или SEO ще имаш клиенти. Акко си добър дизейнер още по-добре, че ще можеш да изпълваш повече желания на клиентите си, защото те надали ще искат само това, което си дал като пример. Така, као клиента е доволен, ще може да те препоръчва на други.

Измисли нещо (развий умение по скоро), което ще ти дава преимущество пред останалите, защото аз лично познавам около 10 човек, които могат да направят това, което и ти.

Защо по-добре не си пуснеш обява, че правиш прости (или каквито там сайтове можеш да правиш) в някой филансерски сайт. Или тук в секцията freelancer jobs. (Прочети преди това как се пуска добра обява - има тема във форума).

Ако знаеш английки даже пускай и по чуждестранните сайтове. freelancer . com ; guru . com ; elance . com

Добра реклама + добро качество на услугата = щастливи клиенти = ще бъдеш търсен.
 
От: Въпрос отностно бизнес начинание

Моят съвет като IT предприемач с 3 години и нещо зад гърба си е да не си губиш времето с това, а да се научиш да програмираш. Клиентът винаги е незапознат с процеса на изработка и неща, които на него му изглеждат дребни (това хоризонталното меню отгоре може ли да ми го сложите вертикално от ляво) понякога изискват часове работа по customization на темплейта, а там цените далеч не са по 50 евро. Сам се сещаш при начална цена от 200-300 лв за целия сайт каква реакция можеш да очакваш като му обявиш още 200-300 за някаква дреболия, която обаче си иска 10 часа работа.

Да не говорим, че буквално пикаеш на истинския IT пазар с такива цени, защото след това клиента идва при мен и ми иска някаква уеб базирана система с 15 модула, embedded приложения в custom hardware, data warehouse и т.н и като му кажа, че за 5000 лв няма как да стане той ми излиза със солидния от негова гледна точка довод "е то за 300 лв цял сайт ми правят, то това е същото". Такива обикновено ги оставям да си трошат главата с customizable software и след година-две пак се чуваме, за да им направим нещо, което всъщност им върши работа, но това доста ми усложнява и бави работата.
 
От: Въпрос отностно бизнес начинание

Моят съвет като IT предприемач с 3 години и нещо зад гърба си е да не си губиш времето с това, а да се научиш да програмираш.

Доколкото разбрах човека е дизайнер ;)
 
От: Въпрос отностно бизнес начинание

Здравейте, от няколко месеца обмислям да започна да правя уебсайт темплейти по поръчка. Сега ми се отвориха 4-5 последователни свободни дни и се чудя какво да измисля, за да убия времето та се сетих за старият си проект и реших да се допитам до вас, за да кажете дали има хляб в това начинание или е загуба на време.
Идеята ми е следната : клиента ме намира по някакъв начин в гоогле (предполагам ми трябва добра инвестиция в SEO) влиза в сайта ми харесва му идеята свързва се с мен чрез скайп там ми казва примерно искам да ми направиш сайт на фирмата ми сайта трябва да има падащо меню с 5 връзки в 1вата ще напишеш това в 2рата това за фоотер ще сложиш адрес на фирмата и телефон фона на страницата искам да е бял на райета и аз му отговарям добре утре сайта ти ще е готов и ще ти струва 50 евро примерно.
Та въпросът ми е удобрявате ли идеята ми и мислите ли че ще имам клиенти ?

По този начин няма да стане. Някакъв сайт, после по скайп, ще се уговорите и ще ти плати...
- Има сумати готови темплейти на всичко. Харесваш, ако нещо не ти харесва тези които са го правили могат да ти го преправят, както искаш...

По добрия вариант е да си изградиш имидж на дизайнер със стабилно портфолио. Тогава тези които ти харесват работата ще те намерят, и няма дизайна ти да струва 50 лв/евро...
И за едното и за другото ще похабиш еднакво ресурс за представяне и популяризиране. Просто е в единия случай, работата ще се оценява на 100 евро минимум, а в другия на 50 лв...
 

Горе