Въпрос отностно трипод за апарата ми :)

От: Въпрос отностно трипод за апарата ми :)

Провери дали не ти трябва "подложка", която да прикрепя апарата върху трипода.
 
От: Въпрос отностно трипод за апарата ми :)

Здрасти,
болта на трипода трябва да пасне по размер на самия апарат. Само това е разликата ако има такава.
А дали ще стане, най-вероятно да, виж че го предлагат като съвместим аксесоар.
Този трипод е една педя висок... за какво ти е??? по-добре си подпри апарата с две книги :)

Вземи си един трипод за 25 лева, от най-евтините, висок е някъде 1,30м. Вярно че се клати и не е много стабилен, но и за това е 25 лева и е нормално висок :)
 
От: Въпрос отностно трипод за апарата ми :)

Значи и аз незнам какво ми е нужно знам само какво ще снимам. Идеята и следната значи ще снимам маса на която има пад за карти и аз ще правя разни манипулаций с тях. Масата е ниска ще бъда седнал на стол. Апарата ми е смешен като цяло, но искам да извадя максимално най-добрата картина която може да извади. Понеже аз ще бъда в седнало положение и ще си движа само ръцете ми хрумна, че мога да си купя трипод. Мисля също и за някакво осветление, но въобще не разбирам от такива неща и затова реших да пиша тука понеже знам че има прота в фотографията. :)
 
От: Въпрос отностно трипод за апарата ми :)

Ами тогава, апарата трябва да е на нивото на масата или над нейното ниво. Което автоматично изключва тоя малкия трипод, освен ако и той не е поставен на друг шкаф или маса със подобна височина. Но това пък ти създава още проблеми, така че високия трипод е по-добър избор. За осветление, няма смисъл ако ти е само за любителски цели.

Когато снимам продукти, слагам две насочени лампи от по 100 вата, от двете страни на продукта, една срещу друга, за да избегна гадната тъмна сянка която се получава винаги :).
По този начин се получава осветление като на стадион, сещаш се, само че там е осветено от 4 страни и имаш 4 по-слаби сенки на футболистите, които сенки после в твоя случай лесно се оправят на фотошоп.

Не се прави както аз го правя, но за без пари това върши работа.

Нещо такова, виж като сложи насрещното пано, как сянката се смалява, в моя случай там имам втора лампа.

[video=youtube;-zARqGgHjNc]http://www.youtube.com/watch?v=-zARqGgHjNc[/video]
 
От: Въпрос отностно трипод за апарата ми :)

Значи и аз незнам какво ми е нужно знам само какво ще снимам. Идеята и следната значи ще снимам маса на която има пад за карти и аз ще правя разни манипулаций с тях. Масата е ниска ще бъда седнал на стол. Апарата ми е смешен като цяло, но искам да извадя максимално най-добрата картина която може да извади. Понеже аз ще бъда в седнало положение и ще си движа само ръцете ми хрумна, че мога да си купя трипод. Мисля също и за някакво осветление, но въобще не разбирам от такива неща и затова реших да пиша тука понеже знам че има прота в фотографията. :)

Значи по-скоро ще правиш филмче, а не снимки? Задължително ползвай трипод, ако ще е видео. Даже ти го препоръчвам, защото при това положение би могъл лесно, след това да си направиш и снимки, напрактика от всеки фрейм, подбирайки "най-доброто".
 

Горе