Въпрос отностно youtube клипове!

От: Въпрос отностно youtube клипове!

Гугъл няма да го ранква (или направо ще го банне) заради копирано съдържание.
Не знам доколко Гугъл ботовете могат да четат видео съдържание,но според мен ще разпознаят копирания контент.
 
От: От: Въпрос отностно youtube клипове!

Гугъл няма да го ранква (или направо ще го банне) заради копирано съдържание.
Не знам доколко Гугъл ботовете могат да четат видео съдържание,но според мен ще разпознаят копирания контент.
а защо тогава дават линк за споделяне
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Ако изтеглиш чужд клип и после до пуснеш като твой в youtube, може и да го отнесеш.
Ако обаче споделяш клиповете - няма проблем.
 
От: От: Въпрос отностно youtube клипове!

а защо тогава дават линк за споделяне

По принцип,няма проблем със шерването на видео клипове и дори ембедването им в сайтове и блогове.Това дори е полезно за оптимизацията на самия видеоклип в търсачките.
Проблем е ,когато си напълниш блога/сайта с чужд контент (независимо дали е текст или видео) а търсачките най-много мразят съдържание,което не е уникално.
Според мен,няма проблем да се ембеднат 2-3 видеоклипа от Youtube в твой блог,това дори помага за бързото му индексиране ако е нов,но ако сложиш 100 чужди видеоклипа това ще навреди на SEO-то на блога.
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Няма да те банират.
 
От: От: От: Въпрос отностно youtube клипове!

По принцип,няма проблем със шерването на видео клипове и дори ембедването им в сайтове и блогове.Това дори е полезно за оптимизацията на самия видеоклип в търсачките.
Проблем е ,когато си напълниш блога/сайта с чужд контент (независимо дали е текст или видео) а търсачките най-много мразят съдържание,което не е уникално.
Според мен,няма проблем да се ембеднат 2-3 видеоклипа от Youtube в твой блог,това дори помага за бързото му индексиране ако е нов,но ако сложиш 100 чужди видеоклипа това ще навреди на SEO-то на блога.

смятам да пусна сайт смешко.ком
с 1000 клипа на тема смях от уоитубе.
клиповете не са и няма да ги редактирам,че са мои.
искам д ги събера и хоата да им дават оценка
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Добавяй описание към клиповете от по 100-200 думи и няма да имаш проблем. Естествено от гугъл винаги могат да решат, че печелиш прекалено много и да те баннат, но не е гаранция. 50/50 е :) или-или, рискувай
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Във VBOX-a 90% от клиповете са от YouTube. Както и във всеки друг сайт за видео споделяне било то бг или чужд. :)
 
От: От: Въпрос отностно youtube клипове!

Във VBOX-a 90% от клиповете са от YouTube. Както и във всеки друг сайт за видео споделяне било то бг или чужд. :)
да подобен род сайт ще бъде!
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Няма проблем, какво като са от YouTube, но към тях е добре да има и текст заради гугъл.
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Някакъв текст, както казаха колегите по-горе, но можеш да добавиш и още нещо. Започвай всеки пост със снимка, която е кадър от самото видео. Можеш да добавиш и повече такива - така няма да имаш проблем с права върху снимките (пишеш източник Тубата), а и ще натрупаш "материал" около самия клип и така поста ти става по-обемен и хмм.. "уникален" ..:)
 
Последно редактирано:
От: От: Въпрос отностно youtube клипове!

Някакъв текст, както казаха колегите по-горе, но можеш да добавиш и още нещо. Започвай всеки пост със снимка, която е кадър от самото видео. Можеш да добавиш и повече такива - така няма да имаш проблем с права върху снимките (пишеш източник Тубата), а и ще натрупаш "материал" около самия клип и така поста ти става по-обемен и хмм.. "уникален" ..:)

значи вместо клип слагам снимка с линк към клипа така ли
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Не, имам предвид освен клипа ... за да не стои самотен. Слагаш снимка, два-три реда текст (или колкото ти отпусне въображението), после друга (пак шот от клипа) и после нещо от сорта на "Виж цялото видео отдолу:" и пляскаш самия клип най-накрая. За източник както на снимките, така и на клипа посочваш Тубата и си чист като момина сълза. Добре е да измисляш (ти или този, който ще качва клиповете) някакво по-зарибяващо заглавие. Ако преписваш оригиналните заглавия от Тубата, няма да е добре от гледна точка на СЕО.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Не, имам предвид освен клипа ... за да не стои самотен. Слагаш снимка, два-три реда текст (или колкото ти отпусне въображението), после друга (пак шот от клипа) и после нещо от сорта на "Виж цялото видео отдолу:" и пляскаш самия клип най-накрая. За източник както на снимките, така и на клипа посочваш Тубата и си чист като момина сълза. Добре е да измисляш (ти или този, който ще качва клиповете) някакво по-зарибяващо заглавие. Ако преписваш оригиналните заглавия от Тубата, няма да е добре от гледна точка на СЕО.

Посочването на източника, ютуб в случая, само текстово ли да е или линк към ютуб.ком, или и двете?
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Чакай , откъде тубата/гугъл ще разбере, че клиповете в сайта не са качене от самите им автори.
Ами ако сайта е направен така че потребители да могат да си качват собствените клипове ?
Просто решават да си качват видеата на още един сайт. Какво лошо има тук? Защо трябва сайта да се наказва?
Логично е, че те най вероятно ще ги слагат със същите заглавия както са в youtube , същите текстове и тагове?
Но ако гугъл го накаже този сайт това ще означва че умишлено монополизира видеосподелянето.

По тази логика би трябвало да накажат сайта му ако е магазин за много търговци и тези търговци си качат идентични стоки с тези от магазините им в ebay и amazon.
Не е ли така?
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Посочването на източника, ютуб в случая, само текстово ли да е или линк към ютуб.ком, или и двете?

Ами аз слагам линк навсякъде. Мисля, че може да е само от полза. Текстът на линка е YouTube, но той води към оригиналното видео, от което съм изкарал скрийншотовете (не към YouTube.com). И накрая следва самото видео, прикачено (embed) към поста/публикацията.
 
От: Въпрос отностно youtube клипове!

Чакай , откъде тубата/гугъл ще разбере, че клиповете в сайта не са качене от самите им автори.
Ами ако сайта е направен така че потребители да могат да си качват собствените клипове ?
Просто решават да си качват видеата на още един сайт. Какво лошо има тук? Защо трябва сайта да се наказва?
Логично е, че те най вероятно ще ги слагат със същите заглавия както са в youtube , същите текстове и тагове?
Но ако гугъл го накаже този сайт това ще означва че умишлено монополизира видеосподелянето.

По тази логика би трябвало да накажат сайта му ако е магазин за много търговци и тези търговци си качат идентични стоки с тези от магазините им в ebay и amazon.
Не е ли така?

За наказания не знам, но със сигурност в резултатите при търсене ще излиза оригиналния клип в YouTube. Ако целта ти е трафик, а няма какво да се лъжем, който каквото и да ти разправя тук, става въпрос за трафик :), сайта на колегата с копирани клипове с идентични заглавия и без нищо друго добавено, остава назад в класацията. Да, може и да успее да докара трафик от соц. мрежи и със спам, но всички знаем, че такъв трафик е нетраен и несигурен. Изводът (според мен), ако искаш да влиза някой в сайта ти в дългосрочен план, не само по случайност, добави нещо от себе си. И най-скучният клип или плоска история може да се погледне и представи под такъв ъгъл, че да предизвика интерес. Защото ако не можеш да задържиш интереса към сайта си, целия ти труд се обезсмисля? Рано или късно ще има неумолим отлив. Относно заглавията - има цяла "наука" изградена около тях. Големите в играта не случайно им отделят особено внимание. С едно интересно заглавие можеш да си докараш повече трафик, отколкото с няколко страници скучно и банално съдържание, наблъскано с ключови думи. Разбира се под заглавието трябва да има нещо, което да го оправдае. Защото ако пишеш интересни и зарибяващи заглавия и не можеш да ги подплатиш с нещо смислено, сайта ти е осъден на бавно и сигурно забвение. Предполагам, че има и изключения, но засега това са моите наблюдения. Лелее, пак стана два часа, бягам..:)
 

Горе