Въпрос от начинаещ

ludmil121492

New Member
Здравейте, от скоро съм във форума. Именно той ме накара да започна да се занимавам с едно сайт-че, но в момента го правя като хоби с цел да се науча на това онова. Правя сайт на ЦМС - Joomla 2.5. Въпроса ми е защо сайт-а ми не излиза изобщо в Гугъл. От друга тема бях намерил програма с която да следя позициите си, но при мен дава No results. Сайт-а е регистриран началото на Април 2014. Не е готов, за сега съм работил само по дизайна, възможно ли е това да е причината да го няма в Гугъл.
 
От: Въпрос от начинаещ

Здрасти, Людмиле! Причината сайта ти да не бъде индексиран от Гугъл и да не се показва в резултатите е, че ботът който се грижи за това има нужда от връзка, която да го доведе до този адрес. С други думи, ако аз на моя сайт сложа връзка към твоя и ботът мине през моя сайт, то той ще види връзката, ще дойде в твоя и ще го покаже накъде в резултатите. За да стане това по-бързо трябва да изградиш малко връзки към твоят сайт.
 
От: Въпрос от начинаещ

Бях попаднал на коментар онзи ден някъде, в който беше даден адрес: google{.}com/webmasters/tools/submit-url <-- По този начин не става ли, защото вчера го събмитнах, но днес още ми дава No results.
 
От: Въпрос от начинаещ

По принцип няма проблем сам да си изпратиш адреса, но някои от специалистите в оптимизацията за търсещи машини съветват да не се прави. Не забравяй, че има доста заявки и отнема време робота да дойде и на твоя сайт. Моят съвет е да си направиш няколко акаунта в големи форуми с тематика, която да е същата или подобна на сайта ти. Закачи линк в подписа. Пиши постове, така хем ще се индексираш по-бързо, може би линковете ще имат тежест и ще излизаш по-напред в гугъл, а защо не и да си направиш малко реклама.
 
От: Въпрос от начинаещ

Също така как мога да изградя връзки към моят сайт, нали казвам че съм абсолютно нов и нищо не разбирам, ако може на детски да го кажеш. :D
Благодаря предварително.

Здрасти, Людмиле! Причината сайта ти да не бъде индексиран от Гугъл и да не се показва в резултатите е, че ботът който се грижи за това има нужда от връзка, която да го доведе до този адрес. С други думи, ако аз на моя сайт сложа връзка към твоя и ботът мине през моя сайт, то той ще види връзката, ще дойде в твоя и ще го покаже накъде в резултатите. За да стане това по-бързо трябва да изградиш малко връзки към твоят сайт.
 
От: Въпрос от начинаещ

Ами както по-горе ти казах може да си оставиш линк в подписа на някой форум ,може да споделя материали по-социалните мрежи, в които да има линк към сайта ти, коментари по блогове с линк и т.н. В момента нямам много време да изброявам, но мисля че хвана логиката. Когато сложиш линк в Интернет към своя сайт, то тази връзка рано или късно бива проследена от Гугъл. Все пак не спами и прави линкове само в сайтове, които са на подобна тема, нямат спам, изглеждат добре и по-възможност да са авторитетни.
 
От: Въпрос от начинаещ

Аз рабрах, от предния пост, просто вече бях почнал с втория пост извинявам се за спама, и много благодаря.

Ами както по-горе ти казах може да си оставиш линк в подписа на някой форум ,може да споделя материали по-социалните мрежи, в които да има линк към сайта ти, коментари по блогове с линк и т.н. В момента нямам много време да изброявам, но мисля че хвана логиката. Когато сложиш линк в Интернет към своя сайт, то тази връзка рано или късно бива проследена от Гугъл. Все пак не спами и прави линкове само в сайтове, които са на подобна тема, нямат спам, изглеждат добре и по-възможност да са авторитетни.
 
От: Въпрос от начинаещ

Няма за какво. Това са доста доста доста базови ходове за действие. Ако се интересуваш от по модерни методи разгледай SEO раздела на форума, там има достатъчно информация за начинаещи.
 
От: Въпрос от начинаещ

Аз доста го разглеждах, но тъй като съм новак почти нищо не разбрах, и предполагам, че ще трябва да си платя за СЕО. Но това евентуално ако реша да се занимавам сериозно в тази сфера. :)
Няма за какво. Това са доста доста доста базови ходове за действие. Ако се интересуваш от по модерни методи разгледай SEO раздела на форума, там има достатъчно информация за начинаещи.
 
От: Въпрос от начинаещ

Вместо да плащаш за СЕО, разгледай първо Адвордс. Според мен чрез Адвордс ще постигнеш къде къде по-големи разултати, отколкото да плащаш за СЕО, тъй като добър оптимизатор струва доста, а в повечето случаи не може да намериш наистина добър, защото наистина добрия оптимизатор си има свои проекти.

Разбира се Адвордс иска доста тестване, което струва пари, но веднъж като събереш данните и направиш анализ какво работи и какво не, нещата стават доста по-лесни. Като цяло ще получиш повече за парите си, отколкото ако платиш на СЕО да ранке сайт вместо теб. Разбира се винаги има изключения, но се съмнявам твоя случай да е изключение.
 
От: Въпрос от начинаещ

@ludmil121492 добре е да се запознаеш с основите, ето един добър ресурс от moz(.)com/beginners-guide-to-seo (не мога да поствам линкове)
Не ти препоръчвам да плащаш за SEO преди да имаш базови познания и да знаеш какво реално можеш да очакваш от дадена услуга.
Лесно можеш да бъдеш измамен или да не плащаш за правилната за твоя сайт услуга, при което резултатът ще се окаже негативен...
Вече след като прочетеш тук, там и схванеш как работят нещата, ще можеш и сам да си правиш SEO-то, да излиза безплатно и да получаваш добри резултати (зависи от нишата ти, трудността на ключовите думи, конкуренция и тн.)

За сега мога да ти кажа, че като сайт направен началото на април е нормално да те няма никъде.. :)
можеш да напишеш в гоогле "site:yoursite.com" (без кавички) и така ще видиш колко индексирани страници имаш в гоогле.

не е нужен събмит, достатъчно е да имаш някакво съдържание (текст) или линкове които сочат към твоя сайт.

с туула който ползваш за проследяване на класирането е нормално да не ти дава резултати, тъй като най вероятно нямаш нито една препратка от друг сайт към твоя..

след като се запознаеш с основите на SEO-то, можеш да почнеш с изграждане на линкове от web 2.0 сайтовете ( fb,, twitter, wordpress.com, blogger, weebly, tumblr, etc.). Приеми ги като сателитни блогове и добавяй уникално съдържание, релевантно на главния ти сайт + линк към него някъде в текста.
Ще видиш подобрения.. Успех :)
 
От: Въпрос от начинаещ

В момента това е първия личен с който се занимавам, иначе съм правил и други но те са по скоро на базик, смисъл колкото да ръчкам нещо там. :D
Абе Людмиле, колко сайта имаш с Джумла

На другите, благодаря много за съветите! :)
 
От: Въпрос от начинаещ

Без ръчкане няма да се научиш.. Ръчкай смело и безотговорно, но за пари не мисли въобще. Парите ще потекат сами някой ден, ако успееш да хванеш гребена на вълната :)
 
От: Въпрос от начинаещ

Без ръчкане няма да се научиш.. Ръчкай смело и безотговорно, но за пари не мисли въобще. Парите ще потекат сами някой ден, ако успееш да хванеш гребена на вълната :)
Абе как става това да не мислиш за пари не ми е ясно. Какво ще яде човека като не мисли за пари или по-точно не мисли как да изкарва пари? Почвай да мислиш за пари още от сега, иначе просто си пропиляваш времето.

Лудмил, ще се занимаваш то хубаво, но занимавката с подобна дейност е губене на време, по-добре излезни и пийни бира в някой бар по-добре ще си изкараш времето. Ако ще правиш нещо, го прави сериозно!
 
От: Въпрос от начинаещ

Имам и друга работа, това ми е занимание през свободното време. Преди пяколко дена, се питах, добре ако си купя трафик? Може ли малко разяснение, добре ли е зле ли е, истина ли е, и съответно коректни сайтове, който сте ползвали.

Благодаря!
 
От: От: Въпрос от начинаещ

Имам и друга работа, това ми е занимание през свободното време. Преди пяколко дена, се питах, добре ако си купя трафик? Може ли малко разяснение, добре ли е зле ли е, истина ли е, и съответно коректни сайтове, който сте ползвали.

Благодаря!
По-добре инвестирай тия пари в статии. Копирайтъри във форума има достатъчно. Колкото и да го ръчкаш с трафик сайт с 3 публикации на кръст нали се сещаш какъв bounce rate ще има. А пък гошо и това го следи ...
Изобщо нещата при гошо стават бавно, ама много бавно, така че се въоръжи с търпение и си пълни сайта лека полека.

Другото, което ще е полезно Г+, ФБ и всякакъв друг вид шит профили и споделяш там публикациите.
 
От: Въпрос от начинаещ

Статии имам доста, смисъл аз си ги пиша, а па тази тематика има много за писане. Исках да знам как стават нещата с купуването на трафик.
 

Горе