Въпрос свързан с amazon.com

terzo

Member
Здравейте, имам един въпрос. Имам един сайт, в който имам афф линкове на продукти предлагани в Amazon. Сайта е на самотек, но все пак генерира някакви посещения. Не съм го проверявал с месеци какво се случва там и днес реших да хвърля един поглед. Та гледам на 24 Май тази година 5 поръчани продукта, но в секцията Приходи ми излиза $0,00. Прикачил съм скрийн шот на това, което ми излиза като поръчка. Възможно и да бъркам нещо, затова моля някой който е запознат с програмата им да ми обясни, в крайна сметка продал ли съм нещо и ако да защо не ми го отчита в приходи?

Благодаря предварително.
 

Прикачени файлове

  • Amazon.com Associates Central - Orders Report.png
    Amazon.com Associates Central - Orders Report.png
    239 KB · Преглеждания: 44
От: Въпрос свързан с amazon.com

Здравей,

Най-добре питай съпорта. Те за това са там. Аз ползвам Amazon от доста време, не за афф продукти, но по отношение поддръжка не са имали грешка до сега.
 
От: Въпрос свързан с amazon.com

Парите се отчитат когато продуктите бъдат доставени. Ако нещо се е объркало, няма да получиш парички.
 
От: Въпрос свързан с amazon.com

Следи items shipped, тогава ти отчита приход. Ако по някаква причина поръчката е отказана, Amazon не взима нищо, следователно ти също.
 
От: Въпрос свързан с amazon.com

Благодаря Ви за отговорите. Бяха ми много полезни. Преди да ми отговорите все пак писах на съпорта и те ми отговориха същото, което и вие. Благодаря Ви и Ви желая много продажби :)
 
От: Въпрос свързан с amazon.com

Има и още един вариант...

Амазоните имат няколко сайта - .co.uk, .de и т.н. ПРОБЛЕМА обаче е, че линка за афф. бачка само за единия от тях. И ако някой от .DE влезе на .COM ще стане една мацаница... и е изгубиш едни пари.

Решението е да се регистрираш на всички Амазони и да туриш ей-това:
http://petewilliams.info/blog/2009/09/amazon-affiliate-link-localizer-wordpress-plugin/ ако използваш WP
http://petewilliams.info/blog/2009/07/javascript-amazon-associate-link-localiser/ и това е за статичната версия
 

Горе