Въпрос свързан с CPA мрежите...

cWeb

New Member
Здравейте!

Имам идея за проект в който да съчетая няколко метода за монетизиране, включително CPA. Изчетох голяма част от материалити публикувани във форума, както и из нета, но така и не отговорих на част от въпросите си. Основният е:

Има ли надеждна (проверена) CPA мрежа която да позволява force-ване и track-ване на посетителите на сайта ми да попълват анкети/форми и прочие, предоставени от мрежата, срещу съответно възнаграждение (било то и материално, но не парично). Примери: "попълни тази анкетата за да спечелиш Х точки", "попъли Х броя анкети за да спечелиш mp3 player" и прочие...

Мерси предварително! :)
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Доколкото знам това нещо се подържа от всяка CPA мрежа. Преди време бях се захванал с един сайт от подобен тип.
Потребителя се регистрира и попълва inc. cpa оферти като за всяка попълнена му се дава определен брой точки, с които може да вземе ваучер по избор - амазон, ибей и т.н. Беше готова система и имаше упътване как се настройва. subid ако подържа мрежата ще стане. трябват ти incentive оферти
Спрях отдавна да се занимавам с cpa, но има хора във форума които могат да ти помогнат :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Здравейте!

Имам идея за проект в който да съчетая няколко метода за монетизиране, включително CPA. Изчетох голяма част от материалити публикувани във форума, както и из нета, но така и не отговорих на част от въпросите си. Основният е:

Има ли надеждна (проверена) CPA мрежа която да позволява force-ване и track-ване на посетителите на сайта ми да попълват анкети/форми и прочие, предоставени от мрежата, срещу съответно възнаграждение (било то и материално, но не парично). Примери: "попълни тази анкетата за да спечелиш Х точки", "попъли Х броя анкети за да спечелиш mp3 player" и прочие...

Мерси предварително! :)

CPALead трябва да ти свърши работа ако съм те разбрал правилно. :)
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Мерси за отговорите. Стига да не е прекалено нахалано, можете ли да ми препоръчате проверени (коректни) incentive програми?

Още един въпрос: Разбирам, че офертите на български не са много.. има ли програма която позволява оферти на английски, достъпни през български сайт (с български content)?
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Български сайт с български контент => български потребители. То обикновените оферти за бг са кът, ти искаш incentive - направо липсват.
Мнението ми е да не се занимаваш, по-добре си направи за US. Ако си промениш мнението пиши пак, ще проуча в момента кои мрежи предлагат добри inc.
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

По какво се класифицират потребителите - език или регионален принцип? Имам предвид - ок, таргетизирам US, но имам посетители които колумбийци, мароканци, българи и прочие.. за тях тези оферти няма да са достъпни заради IP адреса?

Иначе бих ти бил много благодарен ако можеш да ме насочиш.. не съм взимал решение сайтът непременно да е на български, дори в момента по-скоро клоня именно към US.
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Да, всичко зависи от IP адреса. След като тези мароканци и т.н. цъкнат на офертата (която е само за US) вариантите са два :
1. Или ще ги редиректне към оферта подходяща за тях
2. Ще им изпише че офертата не е валидна за този регион
Колкото до мрежите - гледам че copeac имат около 100-ина оферти. CXDigital са ги разкарали.
Максбаунти преди също имаха, но ме баннаха и не знам как е в момента. Ще ти трябват 10-ина акаунта в различни мрежи, за да ротираш офертите(да прецениш къде shave-а е по-малък). Харо ако погледне темата нека сподели и други, които е ползвал той
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Писах му ЛС вчера, надявам се да има време да ми отговори. Мерси за насоките!
 
adscentmedia, cpalead, leadbolt, blamads, dollarade, instantdollarz, ...и др., все са incentiv

за не-incent cpa networks може да прочетеш тука - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=9634&page=1

парични награди, пейпал, виса.. ваучери не е позволено, само материални

бях ти отговорил на първия лс, сега отговорих и на 2-я:)
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Предварително се извинявам за въпроса, който ще задам. Трудно се чете през телефон и нета ми е слаб. Скоро чух за СРА мрежите и че дават възможност да се изкарват добри пари. Нямам уеб сайт за сега. Планирам да направя, но трябва да чета още доста. В момента работя към една СРА мрежа.Там съм от няколко дни. Метода, който използвам е direct linking. Има ли ефект този метод (за изкарване на пари). Последните дни чета много по въпроса за СРА мрежите, но специално за direct linking не намирам много материал или не този, който търся. Интересуват ме първите крачки, които трябва да направя. Моля да ме насочите къде да чета за това. А ако на някой не му е проблем да напише няколко думи. Благодаря ви за вниманието!
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Дали ще ползваш директен линк или Landing Page според мен зависи от офертата, която ще промотираш и начина, по който ще си набавяш трафик.

За директен линкинг се сещам няколко варианта в момента:

1. PPV банер реклама с директния линк към офертата. PPC банер или текстова реклама пак с директен линк към офертата. Да купиш реклама от някой сайт.
2. Ако имаш твой сайт/блог. примерно имаш блог за изкарване на пари онлайн и може да сложий линка с CPA оферта за изкарване на пари в някой от статиите.

Ако ползваш директно линка в Файсбук или Туитър да речем ще изглежда доста спамерско.

Landing Page е подходяща за всякакви оферти особено за продукти - може да сложиш картинки, зарибяващ текст и др. за да вдигнеш конверсията и отдолу линка към офертата. Може да ползваш Blogger като безплатен вариант за Landing Page.

В този форум blackhatworld.com има доста за CPA както и методи за изкарване на пари. може да си направиш регистрация, да прочетеш, да подобриш някой метод или да си измислиш своя стратегия.

Имай предвид, че доста от методите там са Black Hat и CPA мрежите не ги одобряват. Има и White Hat които са ОК. Вече трябва да си прецениш.

Ако има нещо друго питай, ако мога ще ти отговоря. Успех! :)

PS: AdWords мразят CPA и трябва да се внимава с тях.
 
От: От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Благодаря ти много!!! Явно доста трябва да чета по въпроса, защото половината от това, което чета ми е на "чужд" език:) Аз съм си направо непросветена. Поръчах си ДВД с някакви инструкции за CPA мрежи и как да се поства без да имаш собствен сайт. Там всичко изглежда много лесно, но на практика не е така. Това, което дават като указания за постване без сайт...понеже линковете са много дълги и непредставителни се препоръчва да минат през tinyURL.com, услуга за скъсяване и подобряване вида на линка. Но като пусна оригиналния линк в полето за зареждане и този, който ми генерира тази програма се различават. Основно се препоръчва да се поства в classified sites, но като започна да попълвам формуляра ме изхвърля за невалидни ZIP code или други такива. А като ме приемат го публикуват за бг потребители, тъй като съм в Бг... Оплела съм се, като пиле в калчища:))) Ще трябва първо да се науча как да си подготвя линка, който ми дават от СРА мрежата.
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Благодаря ти много!!! Явно доста трябва да чета по въпроса, защото половината от това, което чета ми е на "чужд" език:) Аз съм си направо непросветена. Поръчах си ДВД с някакви инструкции за CPA мрежи и как да се поства без да имаш собствен сайт. Там всичко изглежда много лесно, но на практика не е така. Това, което дават като указания за постване без сайт...понеже линковете са много дълги и непредставителни се препоръчва да минат през tinyURL.com, услуга за скъсяване и подобряване вида на линка. Но като пусна оригиналния линк в полето за зареждане и този, който ми генерира тази програма се различават. Основно се препоръчва да се поства в classified sites, но като започна да попълвам формуляра ме изхвърля за невалидни ZIP code или други такива. А като ме приемат го публикуват за бг потребители, тъй като съм в Бг... Оплела съм се, като пиле в калчища:))) Ще трябва първо да се науча как да си подготвя линка, който ми дават от СРА мрежата
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Разгледай онзи форум по-горе и си харесай някой простичък и ефективен метод. Тези методи с classified повечето са стари и не вършат работа. :)
 
От: Въпрос свързан с CPA мрежите...

Здравейте. Някои още занимава ли се с Cpalead ?че преди години се занимавах но спрях , но пак се връщам.
 

Горе