Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

webmast367

Well-Known Member
Здравейте, чудех се дали има хора в форума,които са запознати със спрейовете PlastiDip и подобни.
Става въпрос за спрей на гумирана основа,който е адски издръжлив и след премахването му не поврежда предишната боя.
Използват се предимно за пръскане на джанти,но на запад го ползват и за цялостно пребоядисване.
Разпитах в нашия край за въпросния спрей, тъй кат имах желание главно ПОНЕ да си пребоядисам моите джанти на колите ми и може би детайли от самата кола,но в най-вървежния магазин за бояджийски джунджорийки нямаха подобен спрей, казаха че го знаели и можели да поръчат,но минимума е цял кашон,който май е цели 10 спрея а мене ми трябват не повече от 4-5.... и не поръчвали тъй като излизало доста скъпо а цената , която ми дадоха за 1бр беше 25 лева. В Интернет поразтърсих доста подробно и имаше някакви подобни спрейчета на цени от над 30 лева броя,което грам не ме устройваше и както споменах става въпрос за подобни ,а не точно PlastiDip.. Скоро не съм търсил, тъй като си пръснах джантите с обикновен спрей ,който вече изпада на доста места :D ... но сега като се замисля май пак ще търся въпросния спрей. В китайските сайтове не открих това,което ми трябва може би ,защото не съм добър с английския, а може просто защото е ограничено производството му тъй като е не толкова популярна марка.
Някой поръчвал ли е подобен спрей гумиран от чужбина и може ли да посочи линкове и прочие,както и цени.

2-рия ми въпрос е за водното боядисване или по точно за боядисването на водна основа.

НЕ мога да се сетя точно как се казваше ще потърся по късно и ще добавя към темата линкове,за които не са наясно с видео за какво точно става въпрос.
В чужбина незнам точно къде е доста популярен този нов метод за България още не съм чул някой да го ползва ,но да кажем ако открия топлата вода бих го имал като идея да се пробвам непрофесионално да боядисвам предимно на познати и приятели детайли докато се понауча и мисля ,че в това има доста хляб за вбъдеще.

В Youtube се подмятат доста такива клипове с милиони гледания, как потапяш джантата си в 1 голяма вана и я изкарваш за секунди с нова НЕВЕРОЯТНО ГОТИНА ВИЗИЯ !
До колкото разбрах става въпрос за някакво фолио,което е със самия облик, на това как ще изглеждат фигури и прочие,което се поставя много внимателно върху някаква течност ,която НЕ е вода със сигурност и се пръска със спрей ,който най вероятно е боя в какъв цвят да са фигурите.
Има вероятност обаче да греша и течноста точно да е вода,но самия спрей да не е оцветител а да е самия препарат,който кара самото фолио да се топи или как да го нарека и да полепне яко по детайла било то джанта,калник,врата и прочие.
ГЛедах клипове,как правят всякакви детайли не само на коли а и китари , панели на телефони и много други.
До колкото се информирах след дълги търсения в гугъл и прочие намерих най-накрая въпросното фолио,което е на доста скъпа цена в китайски сайтове,но самата процедура все още не ми е много ясна и течноста каква е....

Надявам се да има някой, който е наясно с нещата,които ме интересуват може и да не се стигне до там един ден да съм един от първите започнали това занимание в България , но поне бих имал желание да разуча как стават нещата и да си направя някой друг тест върху мои вещи , коли и прочие.
Като цяло за материал ще ми е нужно само фолиото и да разбера каква е тая течност и прочие и да се намери доставчик на добра цена.
Ваната,като за мен и за начало ще си я направя сам с подръчни материали , тъй като тези които гледах на клиповете струват сигурно доста хилки,които нямам от къде да вложа.

С радост ще следя вашите мнения и съвети. Поздрави
 
От: Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

Батка дай напиши и баба ти как плете чорапи (минимум 130 модела, по пост за всеки), че да стигнеш заветните 200 поста и да приключваме с локумите :) ошари целия форум :)
 
От: Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

Батка дай напиши и баба ти как плете чорапи (минимум 130 модела, по пост за всеки), че да стигнеш заветните 200 поста и да приключваме с локумите :) ошари целия форум :)

1.Леко малко с закачките.
2.Баба ми,как плете чорапи (тя не плете чорапи а терлици) :D
3.Съдейки по 1000-та реда пост надали търся просто събирането на 200-та въпросни мнения,които споменаваш или явно ме мислиш за мега тъп.
4.Ще ошаря,каквото ми душа иска никъде не ми е забранено да коментирам,каквото ми се иска.
5.Форума е точно за локуми пишеш-отговарят ти !
и 6-то мога да си платя 60 лева, и да прескоча въпросните 200 поста,но ако си мислиш,че ще спрат локумите жестоко се лъжеш :)

Мисля,че не си ти човека ,който да ми дава наклон на к*ра нали така?
Ако админите имат нещо против от мненията ми могат да ми кажат и ще спра да пиша толкова или въобще не съм толкова закъсал за 200те поста и дори когато ги направя надали ще се промени писането ми ! Да ти кажа не ти се отдават гадателските способности има само 1 баба Ванга.

Та сега по темата,моля някой който е наясно с това,което съм описал по горе нека сподели мнение.
 
От: Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

Това, че пишеш дълги постове няма никакво значение, какво каза с тях? Не се заяждам. Ако си тук да правиш бизнес трябва да ти пука за всички ....
 
От: Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

има го и в амазон и в ибеѝ. Можеш да поръчаш единични броѝки, но със сигурност няма да ти е по-евтино.
 
От: Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

има го и в амазон и в ибеѝ. Можеш да поръчаш единични броѝки, но със сигурност няма да ти е по-евтино.

Спрея го гледах във доста китайски сайтове ,но излиза по-скъпо от тук ! А явно има някъде другаде където го намират по евтино винаги има такава опция.
А относно водното боядисване за фолиото ок ще го намеря , но самия препарат или разтвор,как да го нарека и аз незнам него не го знам какъв е и никъде не го споменават. И самите процедури не са ми ясни. Мерси все пак. Поздрави
 
От: Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

Е пъъ знам я русата мацка с отровно жълтия мини купър, който е боядисан така с пластидип-а, ама не ме кефят матови коли. Иначе да, готино е. На няколко други по-големи съм виждал и не е лошо - въпрос на вкус.
 
От: Въпрос.... Plasti Dip и/или най-новия метод за боядисване на водна основа

Темата не е за този раздел. Има Офтопик за такива въпроси.

Съжелявам това ми е 3-4 тема в форума още съм нов. Моля администраторите да я преместят,където и е мястото,ако няма такова в кошчето. Поздрави
 

Горе