Въпрос

godjara

Member
Някои може ли да ми каже някои онлайн магазин от щатите които шипва до България, че искам да си взема една камера докато долара е евтин :). И трябва ли да плащам мито или някаква допълнителна такса като я полу4а (евентуално).
 
5 процента мито и 20 % ддс се плащат на българската митница което със шипинга обесмисля пазаруването от там. Ако имаш някои приятел които ще ходи на студентска бригада така можеш да налазиш нещо евтино
 
Аз знам за еbay, че е много изгодно, но техника не обичам да пазарувам на спяло.

поздрави, айбиемчо
 
ebay ;)
а за мито и т.н. си е до лични договорки с продавача да прати стоката като "подарък" или с намалена стойност за да се намалят разходите по ддс.
Аз доста неща съм си купувал и всичко съм получавал до сега ...
 
Благодаря за отговорите ще погледна за какво става въпрос в ebay. От кои ebay си пазарувал .com или .co.uk?
 
Благодаря за отговорите ще погледна за какво става въпрос в ebay. От кои ebay си пазарувал .com или .co.uk?
от Англия съм си купувал 8800 sirocco преди около година,
от .де съм си купувал кондензатор за музиката в колата преди 3-4 години, от .ком съм си кувал покет пц преди около 4 години, от хон конг съм купувал и продавал тук ксенони .... и още доста неща 8) :D
 
Тези мита и ддс каде се плащат в смисъл те ми я пра6тат с куриерска фирма и ми я доставят в къщи или трябва да ходя от някоя митница да я взимам и да плащам.
 
може да ги плати доставчика и ти да платиш на него, или сам да си ги платиш.
Ако идва със самолет - на летището.
 
само да уточним - мито и ДДС се плаща само за стоки доставени от страни извън Европейски Съюз и с декларирана стойност над 45 евро. Ако пазаруваш от Англия не дължиш мито, но пък там е много скъпо, но опитай. А от щатите въпреки митото и ДДСто може пак да си струва. Аз примерно часовник си поръчах и плащах мито и ДДС и пак ми излезе на половина. Само е сложно самото плащане и чакане. Аз бях с FedEx и те свършиха почти всичко.
 
И аз като смятам излиза по евтино и след плащането на мито и ддс и шипинг не е с много но е по-евтино, оба4е колкото магазини съм разглеждал не пращат извън щатите. Някои ако може да ми кажв конкретен онлайн магазин да праща до България ще му бъда благодарен.
 

Горе