В Марсилия гонят роми и палят катуна им

blackout8

Well-Known Member
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Ей това е много важно, когато управляващите си траят:

Местните жители напразно се били оплаквали на кмета, обвинявайки ромите в кражби. Вчера членове на доброволни отряди взели нещата в свои ръце и изгонили 35-има роми от квартала Сен Жером.

Гледах новината по тв-то и казаха, че няма да се повдига обвинение, понеже "...при инцидента няма пострадали... ."

Много важно е това, изглежда това е подхода и тук можем да го приложим, ако управляващите не влязат в пътя!
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Gypsy = циганин
защо и дори гоогле го превежда като циганин а ние ги наричаме роми ????????
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Расисти, фашисти, братовчеди на ХИТЛЕР!!!! :lol:
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Gypsy = циганин
защо и дори гоогле го превежда като циганин а ние ги наричаме роми ????????

Това го болднах, защото рома е алкохолна напитка за пиене. Например аз обичам зимно време да си пийвам червен ром, който ме сгрява и помага за настинка, като алтернатива на коняка, макар че повече коняк обичам, до като рома е по ароматен особено френския червен ром. Ром е била основна напитка при мореплавателите по онези стари времена, както и при пиратите.

Точно така - Gypsy в превод е циганин.
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Интересно защо не ги интегрират ами навсякъде ги гонят. Някак тъпо се получава на нас да ни натякват да ги интегрираме, да им даваме подслон и тн, а те като ги видят и да организират отряди
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Има хиляди организации в защита на мангалята, ама никой не е успял да интегрира и един манго :) .

Тия дето искат да се интегрират, нямат нужда от помощ - правят го сами. Има много такива. Примерно имал съм даскал циганин дет ми е написал повече двойки, от който и да е друг преподавател :) . Значи може.
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Вярно е - който иска да се интегрира никой не го спира. Но от друга страна Франция, Холандия и други държави надават вой до небето, че видиш ли циганите ни били без подслон (има европейска директива, която ни "нарежда" да няма бездомни цигани), а в същото време като пристигнаха същите тия бездомни цигани при тях направиха всичко възможно да ги изгонят максимално бързо. Защо не ги интегрираха за да ни покажат как точно се прави? Защо не им дават домове за да видят какво се случва после с тях? Ако в България се случи нещо подобно на това в Марсилия ще писнат всички правителства по света, че си малтретираме малцинствата, но когато се случва в друга държава се смята за нещо нормално и законно... Някак ми убягва логиката на цялата тази работа :)
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Всъщност това, че катуните тръгнаха към Европа е хубаво, за да видят западняците какво трябва да търпим ние. Забележете, че вече почнаха да развалят катуни и в България с багери, но от Европа никой не протестира, както преди.
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Абе що не ги интегрират?!

Нали франсета вече си имат президент социалист, що не ги интегрират а ги гонят!? А от нас искат ги интегрираме??!?!?!

В същност не бях се замислил, над думите на Тест. Доста е добро сега всичкото мангал да се изнася и да не е на д-вна хранилка.
 
Re: От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Всъщност това, че катуните тръгнаха към Европа е хубаво, за да видят западняците какво трябва да търпим ние. Забележете, че вече почнаха да развалят катуни и в България с багери, но от Европа никой не протестира, както преди.

Именно това е хубавото да видят какво търпим ние и ще се кротнат...

досега ги представяха по западните медии как нео фашисти ги преследват като излязат от гетото и ние нарочно ги държим в гето а не че те сами си правят гето

Нека ходят по европа накрая ще имаме решение и на този проблем
 
Re: От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Интересно защо не ги интегрират ами навсякъде ги гонят. Някак тъпо се получава на нас да ни натякват да ги интегрираме, да им даваме подслон и тн, а те като ги видят и да организират отряди

Аз написах какви ги има по западните медии и как ги промиват какво става тук всъщност... и общественото мнение е манипулирано, сега като ходят по европа, ще ги видят какви са всъшност нека ходят
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Примерно имал съм даскал циганин дет ми е написал повече двойки, от който и да е друг преподавател :)

А преди да напише двойките беше ли циганин? :mrgreen:
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Бил е г-н Ром :lol:
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Бил е г-н Ром :lol:

Бял или червен ром ? Колко градуса ? Колко години отлежал ? :lol: Френски марков ром ли или шотландски ? :)
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Redrum :wink:
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

Redrum :wink:

Ха наздраве тогава :beer: да сме живи и здрави. :) Аз само червен ром пия. :)
 
От: В Марсилия гонят роми и палят катуна им

как пък го пиете тоз ром ужасен и с мезе не върви
Ха наздраве тогава :beer: да сме живи и здрави. :) Аз само червен ром пия. :)
 

Горе