В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Чак, сега видях, че докато съм писал Real Money e дал нагледно това за което, говорих. Извинявам се за повтарящия се пост.
 
От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Оставям ви в заблуда, щом четете през думи от това което пиша. Явно и така си четете лекциите.

Последния пост на колегата, кой твърди че не е годишен? Изобщо защо го коментираш това.

Абе заблуден човек какво пише тук:
i3xpDdN.png

Не капитализираш годишна лихва всеки месец! Стига си въвеждал в заблуда!
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Кой твърди обратното?
Къде сте прочели да съм написал , че се капитализира годишната лихва в едномесечния депозит?

Не мога да ви разбера защо изобщо коментирате това?
Както ви казах, това го обяснявайте на някой гимназист и прочетете по надолу.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Аха, сега ново 20 ...
Остава да обясниш как от 1% стават 22% или как Шиф ще даде близо 22 пъти повече?
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Аз обясних възможността, това че вие не можете да възприемете написаното си е ваш проблем. Отивате в консултантска фирма плащате си за консултация и ще ви обяснят всичките до момента необясними неща за вас както и ще ви предоставят услугата.
С тях спорете какво означава годишен лихвен процент колкото искате.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Чудно ми е коя е тази консултанска фирма, която ще каже да капитализирам годишна вноска на месечна основа ... ти яко си се чалнал обаче.
Значи да разбираме, че си нямаш никакво понятие, а просто говориш някаква консутланска компания, агенция ЕЖК, аз съм бакалавър по счетоводство и доктор на икономиката - ей това като си повярват някой хора ...
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Само не мога да разбера как мнението Ви се вписва в тема,която е за 1000€, а вие говорите за доходност която никой не разбира откъде идва,и "важи" за сума която е 250 пъти,над тази за която е темата. Освен спам на темата на автора,не виждам с какво е от полза? Или рекламирахте себе си и че ще пишете някакви теми за офшорните зони?

Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Кой твърди обратното?
Къде сте прочели да съм написал , че се капитализира годишната лихва в едномесечния депозит?

Не мога да ви разбера защо изобщо коментирате това?
Както ви казах, това го обяснявайте на някой гимназист и прочетете по надолу.

Ти очевидно страдаш от раздвоение на личността. Нека ти го покажа хронологично:

1.
Ей счетоводителят това е 1% на годишна база не се капитализира този 1% всеки месец
2.
Това го обяснявай на гимназистите че е на годишна база.
3.
Кой твърди обратното? Къде сте прочели да съм написал , че се капитализира годишната лихва в едномесечния депозит?
Не мога да ви разбера защо изобщо коментирате това?

Сега по-ясно ли е? :lol:
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Съвети не давам,човека пита "в какво бихте инвестирали" ,аз в това бих инвестирал,другите не ме интересуват.

Ето до къде довежда когато се объркат понятието инвестиция и спекулация - любимият биткойн с 25% срив за 5 дни:
CXPfybB.png
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Ебати темата, ебати дискусията. :shock:

Аз лично бих инвестирал 1000 евро в образование. Авторът най-добре може да си прецени какво му е нужно, но за добро или лошо, вече има курсове по всякакви теми, а подобна сума би могла да бъде достатъчна в доста случаи.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Много е лесно да кажеш ще ги инвестрам в образование.

Искам някой да даде пример на курсове, които би си струвало да запише човек с определена професия Х (приемаме, че я практикува на 8 часа и няма нужда да се преквалифицира изцяло) - имащ в момента желание да инвестира 1000 евра в нещо си защото да кажем са му паднали от някъде, а лихвите по депозитите са ниски. Приемаме, че човекът знае 1-2 чужди езика добре и е специалист в професията си. Какъв курс ще му препоръчате, за да може след това тези 1000 евро да превърне в 1500 за една година да кажем.

Лично аз бих купил сайт или приложение които изкарва някакви пасивни доходи във времето и естествено е важно да си държи цената. Доходността няма да е огромна, но ще я има.
Бих помогнал на някой да издаде книга (млад автор/учен) срещу част от приходите след това, ако реша, че би имала потенциал.
Ако разбирам от нещо бих издал своя такава книга с тези пари.
Евентуално при повече свободно време и желание бих започнал търговия с продукт или услуга. Ама за това трябват малко повече средства. Да кажем 2000-3000 евро. Има страхотни идеи за обекти. Просто нямам време и енергия да ги реализирам.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Щом питаш такъв въпрос, силно си си ограничил мирогледа. 1к са идеални за 1-во начална инвестиция в себе - най-малкото разширяваш кръгозора и мирогледа си. Това, че някой знае 1-2 езика и има професия ... трябва да спре развитието си? Такъв човек е обречен и дори само да инвестира да е конкурент с останалите си струва. Знанието не се отплаща веднага в материална форма, защото знание без действие е просто потенциал. Затова трябва се инвестира в култивиране на няколко важни умения освен знанието - търпение, жертване в името на по-добро нещо, кураж, себе контрол, дисциплина, култивиране на правилна ментална настройка като цяло психология и най-вече се ДЕЙСТВА! За отрицателно време можеш да натрупаш инфо за да си наясно в дадена сфера, но като вкараш уменията към знанията и действаш ... тогава виждаш как една малка инвестиция в теб има неограничена доходност.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Написа сумати текст а нищо не каза. Кажи ми как един специалист наясно с новите тенденции в професията си и развиващ се и без друго в нея, практикуващ я по начин по който тя му носи достатъчни облаги и удоволствие и имащ 1000 евро във курс по какво да ги инвестира, така че да може да си ги върне в някакъв момент от живота си. Било то и след двадесет години. Излиз от призмата на бизнеса и предприемача. Ако имаш бизнес е яснж, че винаги можеш да ги инвестираш в него.
Нямаш бизнес, а професия(може и на свободна практика) и имаш 1000 евро за обучение. Дай един курс на който да се запише човек, така че да спечели повече след това. Защото иначе курса би бил ужасен пасив, ако няма как да има възвръщаемост.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Ти щом не можа да разбереш какво ти обясних, няма да е зле да вложиш например пари в курс за четене с разбиране, четене между редовете, семантика и дедукции. Това, че някой може да има добра професия и да се развива в нея, не значи че утре не може да остане на улицата. Това, че се развива много добре, по никакъв начин не означава че изпитва удоволствие от живота, че изпитва пълнота, че има високо самочувствие, че работи по развитието си. Също така този може да редица важни социални и комуниактивни умения, които са под санитарният минимум, че се чувства неудовлетворен и самотен и т.н и т.н и т.н. Това, което не разбра по-рано беше, че ако си наясно в 1 сфера и мислиш, че това е всичко ... е постилаш живот на ограничения. Това, че има 1 професия не значи, че няма стотици, ако не хиляди различни неща, които може да се инвестира времето и парите и да се развиваш и растеж! Пирамидата на Маслоу не свършва до осигуряване на 1-то и 2-ро стъпало!
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Примерно някой може налее 1к в курс за готвене и после жените са негови ... друг може пак да вложи в курс за готвене, но и в ресторантьорството и докато има яката професия да трупа знания и един ден да си отвори ресторант/бар/кафене и т.н.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Примерно някой може налее 1к в курс за готвене и после жените са негови ... друг може пак да вложи в курс за готвене, но и в ресторантьорството и докато има яката професия да трупа знания и един ден да си отвори ресторант/бар/кафене и т.н.

С 1К евро или амен 2К лева можеш да изкараш поне 7-8 различни курса.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

С 1К евро или амен 2К лева можеш да изкараш поне 7-8 различни курса.

Да може - от въведение, до мастър клас - макар че има курсове, където и 1к няма стигнат, но всичко е според умението и знанието, което искаш да придобиеш.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

До скоро имах положително мнение за теб, но явно съм грешал. Говориш толкова теоритично, че няма накъде повече. Допускам че си автор на книги от рода на "Как да забогатеем по-бързо", от които може да забогатее само автора. Ако съм асоциален тове не се оправя с курсове. И не, много добре разбрах какво имаш предвид, но всичките ти писания са практически неприложими. На теория всичко е много добре, но на практика не става точно така. В другата тема твърдиш, че всичко трябва да се инвестира. Тука пък говориш за потребности. Честно не те разбирам. Знам, че съм от 99-те процента които спорид теб никога няма да станат доволно богати. Просто говори практично. Така можеш да помогнеш на автора. Другото е чесоне на клавиатури. Защото на теория всичко е много добре, ама на практика нищо не е така. В живота е важно да се съобразяваш с промените и да се възползваш от това. Ама на това няма курс който да те научи. Явно е, че теоритиците в тоя форум са станали твърде много. Не искам много. Искам да посочиш един курс който например би бил порезен на някого с 1000 евро, така че да извлече финансови ползи от него някога. Ама не говорим ако те уволнят, падне бомба, фалираш и т.н. Говорим в общия случай в който си специалист със стабирна работа, други места на които можеш да постъпиш, ако нещо стане с текущото и т.н. Естесвено, че има хиляди курсове за преквалификация, ама не говорим за това.
 
  • Like
Реакции: dnc
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Докато го писах се появиха нови мнения. Това с курса по гготвене е донякъде ок, ама това си е чиста преквалификация, която по принцип не е нещо което нормалния човек иска и т.н. Разводнихме много темата. Банко може да зачисти. Все пак не съм убеден, че с 1000 ще придобиеш втора професия за бекъп вариант. Хопата учат с години за да имат една или друга работа. Идеята е по-скоро как курса може да ти донесе пари, ама то е ясно, че такъв курс няма.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
 
От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

До скоро имах положително мнение за теб, но явно съм грешал. Говориш толкова теоритично, че няма накъде повече. Допускам че си автор на книги от рода на "Как да забогатеем по-бързо", от които може да забогатее само автора. Ако съм асоциален тове не се оправя с курсове. И не, много добре разбрах какво имаш предвид, но всичките ти писания са практически неприложими. На теория всичко е много добре, но на практика не става точно така. В другата тема твърдиш, че всичко трябва да се инвестира. Тука пък говориш за потребности. Честно не те разбирам. Знам, че съм от 99-те процента които спорид теб никога няма да станат доволно богати. Просто говори практично. Така можеш да помогнеш на автора. Другото е чесоне на клавиатури. Защото на теория всичко е много добре, ама на практика нищо не е така. В живота е важно да се съобразяваш с промените и да се възползваш от това. Ама на това няма курс който да те научи. Явно е, че теоритиците в тоя форум са станали твърде много. Не искам много. Искам да посочиш един курс който например би бил порезен на някого с 1000 евро, така че да извлече финансови ползи от него някога. Ама не говорим ако те уволнят, падне бомба, фалираш и т.н. Говорим в общия случай в който си специалист със стабирна работа, други места на които можеш да постъпиш, ако нещо стане с текущото и т.н. Естесвено, че има хиляди курсове за преквалификация, ама не говорим за това.

Ти правиш ли разлика знания и прилагане на знания или по просто казано между да вземеш решение и наистина да действаш по него? Ако беше наясно, това щеше да знаеш, че това е модерният бич - аз го казах по-горе, но не го разбра! Знания без действие е просто потенциал! Ако си асоциален точно с курсове/семинари/консултации ще се оправиш това са все неща, които инвестираш в себе си! В друга тема писах, всичко трябва се инвестира но започва от теб! Няма как да инвестираш в каквото и да е когато си лабилен и не можеш си контролираш емоциите и нямаш контрол над себе си! Това, колкото и да ти е трудно се променя именно с курсове/семинари/консултации и т.н примери колкото щеш - Менис Юсри, Тони Робинс, Браян Трейс и т.н.

Щото питаш с малко над 1к евра ще хванеш тази промоция http://cardoneuniversity.com/ и ще имаш достъп до информация, която дори и да те уволнят ще можеш да почнеш и да градиш, а ако не те уволнят да градиш още по бързо.

АКо искаш може да минеш през курсовете на Франк Кърн ама ще трябва повече пари.

Също така, ако искаш сам да променяш живота си и да имаш положителна промяна с огромен резултат във всяко направление са ти нужни правилните инстурменти и методи може да минеш този курс http://nlpcenter.org/услуги/сертификационни-програми/

Мога те залея с курсове по личностно развитие, самопомощ, разстеж, развтиеи, бизнес, финанси, инвестиции, здравословен начин на живот и т.н. и т.н. - още ли мислиш, че като бачкаш на 1 заплатка и си хванал Господ за шлиферът и не си само саботираш развитието?

Не знам каква практика искаш, когато ти е трудно да концептуализираш какво съм писал - дано вече правиш разлика между инвестиране в теб самият теб и инвестиране в активи! И се надявам да диференцираш преквалификация с нови умения и увеличение на личният ти потенциал.

ПП Това, което ти дадох ще ти донесе пари, защото е насочено към менталната ти настройка и вземането на правилните решения и да имаш мотивацията, дисциплината и психологията за да застанеш зад тях докато успееш.

ПП 2. За жалост, все още не съм автор на такава книга - просто не съм го отркил тази бърза и сигурна формула за огромно богатство, което масата може да направи.
 
Последно редактирано:

Горе