В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

. Искам да посочиш един курс който например би бил порезен на някого с 1000 евро, така че да извлече финансови ползи от него някога.

Футболист, изкарващ някакви прилични пари на фона на страната ни - курс за финансова грамотност. Как мислиш?
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Като стана дума за обучение, курсовете на MIT са качени абсолютно безплатно и има повече знания и информация, които някога може да погълнеш: http://ocw.mit.edu/courses/entrepreneurship/

Че мен лично ме втриса като видя "това което получаваш струва $19000, ама само сега ти го даваме за $1900". На китайски битак подобна стратегия е печеливша, но не би трябвало да е за уважавана финансова институция.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Къде къде е по-добре да учиш безплатно на предприемачество от MIT, вместо хора, които от нищо са изградили империи. За жалост всички бизнес предмети в университета са едни и същи - структурирана теория и модели (тонове инфо за средни и големи компании и бизнес системи) без да се погледне към най-важното психиката и начин на мислене на предприемачът, a от там насетне да можеш да продадеш идеията и продукта си, чрез етични техни за влияние. Забавното е, че голяма част от великите предприемачи, не са завършили университет( а тези, които са завършили са създали тази огромна стойност в други сфери, нямаща нищо общо с университета) ... явно има защо, но както и да е за всеки влак си има пътници :)

ПП Не е нужно да купуваш пълно мащабно обучение от предприемачество през последните техники за продажби до изграждането на финансова свобода, които доказано работят, може да се почне с отделни книги и курсове по различни теми и да наблягаш там където имаш трудности. Иначе в БГ за 150 лв единичен курс може си купиш курс по фин. грамотност и инвестиции, създаване на успешен онлайн бизнес, също така изграждане на маркетинг и това всичко за 450 лв. Може се купят няколко книги и материали на Браян Трейси и още няколко доказани автора(и да покриеш комуникационните + няколко десетки часа инвестирани във фрее семинари на Тони Робинс, Кърн, пак Трйеси, Кардон и още 1 дузина не толкова световни известни хора) и редица умения ще се подобрят - комуникационните и социалните умения за презентации и продажби онлайн и на живо. До 1к ги закръглих. Има още 1к които са достатъчни за стартиране на онлайн бизнес ... мисля че влязох в бюджета 1к евра.
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Без да съм запознат с творчеството на конкретния гений, нека ти кажа какво говори цена от 19000 намалена на 1900. Някой от следните варианти:

1. Предлаганият продукт, ако се продава наистина по принцип на цена от 19900, е свръх надценен след като може да се продава с 90% намаление и пак да е на печалба. В тоя случай бих се замислил дали продукта си заслужава и тези 1900. Предполагам главната цел е да се хванат най-големите шарани, които гледайки задрасканата цена си мислят, че са напипали ебаси далаверата. Като гледам - работи.
2. Продукта си заслужава 19 000, но се продава на загуба, просто защото автора на курса е решил, че ще е ебаси пича точно спрямо мен и без да го интересува, че текущите му клиенти платили 10 пъти повече сигурно няма да са особено щастливи. И един мармот завива шоколада в станьол.

Който и от тези два варианта да е, дори да има и някой трети, със сигурност не бих взимал акъл от човек, който си продава продукта с 90% намаление. Без значение дали оригиналната цена е свръх завишена или текущата е свръх занижена. Кво викаш - за всеки влак си има пътници.

А пък това за университета винаги ми е било крайно смешно. Всеки несретник неспособен да избута бакалавър е следващия Брансън, хах. Първото и последното нещо, което ще имат общо. Особено ме кефи това, че ВСИЧКИ велики предприемачи не били завършили университет.
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

А за вариант, промоционална кампания да се сети? Случайно да беше прочел, че е насочено за хората - не е основният таргет. А ако толкова много е шити продукта нямаш грижи искай си рефънд ... Явно не си наясно, с агресивните марткетинг подходи на дигиталните продукти в частност курсове, и защо има толкова бонуси. Ще ти дам насока - всичко се прави веднъж! Нямаш нови пределни разходи, за продажба. Още една - маркетингова фуния! Чудя, се дали толкова беше трудно да се сетиш или се правиш на интересен?

Какво е смешното - че няма връзка между предприемачеството и богатството с университета? То не е смешно, а е трагично как университета има 1 единствена цел, да създава работна сила за бизнесът. Всичко научено от мен в университета, не може се сравни с няколко книги, които прочетох или курсове, които преминаха. Добре, че в миналото заех правилни стъпки, защото никога нямаше да ми се отворят очите за нещата от живот - личностно развитие, предприемачесто и бизнесът и света на парите.
Мое лично убеждение, е че университета освен за социализиране за друго нищо не става, ако визията за животът ти е свързана с нещата, които ги говорим - знанието е налично и не скъпо и се спестяват години.
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Поинтересувах се за въпросния курс, изглежда, че е в почти постоянна "промоция", я 2000 за година, я 1900 за година, я 2000 за 6 месеца, но винаги в пъти отстъпка спрямо "официалната" цена от $19215. Сори, ама на мен такива тактики малко ми напомнят на FuelSharkSaver. Като видя 90% намаление, автоматично ставам скептичен и със сигурност не съм само аз. Това трябва да е пределно ясно за мега гуруту на маркетинга. Освен, ако таргет не са точно хора, които ще повярват, че курса му е наистина с 90% намаление. Много мирише и, когато в два форума се пуска тема с едни и същи текст да хвали курсовете: http://www.fatcatcleaner.com/threads/cardone-university.3375/ , https://www.truckmountforums.com/threads/just-got-on-cardone-university.71445/ . Предприемачество тип "някой да има стар и авторитетен профил в бг-мама?". Ама пак казвам, лично мнение, по-скоро бих изял курсовете на MIT, от колкото да разчитам на такива пътеводни светлини.

Връзка може и да няма, но като казваш, че ВСИЧКИ велики предприемачи не са завършили университет всъщност казваш, че има връзка между липсата на успех и университета. Добре, че посмекчи твърдението малко, че Пейдж, Брин, Безос и една камара други милиардери за една бройка да си запалят дипломите и ритуално да си прережат вените.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Не се занимавай колега. Тука става въпрос за провеждане на такива курсове просто. Колегата рекламира това с което се занимава. Прави го косвено. Много добър подход. Другите курсове пък само имената им ми бяха достатъчни. Като чуя "коучинг" и успех в името на курса и всичко ми се избистря

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
 
От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Не се занимавай колега. Тука става въпрос за провеждане на такива курсове просто. Колегата рекламира това с което се занимава. Прави го косвено. Много добър подход. Другите курсове пък само имената им ми бяха достатъчни. Като чуя "коучинг" и успех в името на курса и всичко ми се избистря

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

Ах, да, "коучинга" и на мен рязко ми вдига булшит-метъра :) По събиранията на пирамидите са много вървежни подобни стратегии, пада яко промиване на мозъци.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Поинтересувах се за въпросния курс, изглежда, че е в почти постоянна "промоция", я 2000 за година, я 1900 за година, я 2000 за 6 месеца, но винаги в пъти отстъпка спрямо "официалната" цена от $19215. Сори, ама на мен такива тактики малко ми напомнят на FuelSharkSaver. Като видя 90% намаление, автоматично ставам скептичен и със сигурност не съм само аз. Това трябва да е пределно ясно за мега гуруту на маркетинга. Освен, ако таргет не са точно хора, които ще повярват, че курса му е наистина с 90% намаление. Много мирише и, когато в два форума се пуска тема с едни и същи текст да хвали курсовете: http://www.fatcatcleaner.com/threads/cardone-university.3375/ , https://www.truckmountforums.com/threads/just-got-on-cardone-university.71445/ . Предприемачество тип "някой да има стар и авторитетен профил в бг-мама?". Ама пак казвам, лично мнение, по-скоро бих изял курсовете на MIT, от колкото да разчитам на такива пътеводни светлини.

Връзка може и да няма, но като казваш, че ВСИЧКИ велики предприемачи не са завършили университет всъщност казваш, че има връзка между липсата на успех и университета. Добре, че посмекчи твърдението малко, че Пейдж, Брин, Безос и една камара други милиардери за една бройка да си запалят дипломите и ритуално да си прережат вените.

Сега остава да провериш малко повече от форум за килими и камиони ... търси social proof + таргет - основен таргет е B2B + търговци, не знам защо ти е чудно, че се опитва да вкарва хора в маркетинговата си фуния? Според теб защо има фрее материали, които принципно имат стойност и при равни други условия струват пари, но се дават фрее срещу мейл?
Аз говоря за връзка между предприемачество и университет, а не личен успех.

@Каментк, занимавам се с курсове и продукти, но в коренно различна сфера. Сигурно си голям експерт, щом думата успех ти избистря всичко, а отричането на Коучинъг/менторство или НЛП ... дори не знам как да го коментирам.
 
Последно редактирано:
От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Ах, да, "коучинга" и на мен рязко ми вдига булшит-метъра :) По събиранията на пирамидите са много вървежни подобни стратегии, пада яко промиване на мозъци.

Я те питам какво ще кажеш за Франк Кърн, Браян Трейси или пък Тони Робинс - чупят ли и те булшит-метъра? Дано правиш разлика между леджит и булшит.
 
От: От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Я те питам какво ще кажеш за Франк Кърн, Браян Трейси или пък Тони Робинс - чупят ли и те булшит-метъра? Дано правиш разлика между леджит и булшит.

Не се впрягай. Нали трябва да ги има и разните му там инженери, конструктори, дизайнери и т.н. лузъри, хората от МАСАТА. Че иначе тия ми ти айфони и прочее продукти на предприемаческия гений, трудно ще им се навържат жичките, батериите и дисплеите само с положителни приказки за личностно развитие, вяра във възможностите и разчупване на статуквото :) Не става всички да сме от единия процент, трябва да ги има и хората със закостенялото университетско образование, че ще родим някоя гениална идея, пък няма кой да я реализира.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Да върнем малко разговорът в темата - знанието е както фрее така и платено - въпросът е дали ще има обвързване на човекът с него за да го придобие след, което да го използва. За жалост, точно във 2-рото е проблемът - липсата на действието, хубаво е че има начини, да се помогне на човек да материализира знанието, като действа - това е най-безценна инвестицията, която човек може да направи в себе си.
 
От: От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Не се впрягай. Нали трябва да ги има и разните му там инженери, конструктори, дизайнери и т.н. лузъри, хората от МАСАТА. Че иначе тия ми ти айфони и прочее продукти на предприемаческия гений, трудно ще им се навържат жичките, батериите и дисплеите само с положителни приказки за личностно развитие, вяра във възможностите и разчупване на статуквото :) Не става всички да сме от единия процент, трябва да ги има и хората със закостенялото университетско образование, че ще родим някоя гениална идея, пък няма кой да я реализира.

Защо да се впрягам, свикнах на риториката ти не четеш и вкарваш "забавни" обобщаващи заключения, които целят смяна на тема - не знам какво общо има айфона. жички и т.н с въпроса за коучнгът. Предполагам си експерт по булшити, та затова те питах, но явно е трудно да отговориш - другият път ще ти задам някой по прост въпрос. Само не разбрах как инженери, дизайнери и т.н ги сравни с лузърите, но ти си експерта. Може да си завършил университет, да работиш мечтаната работа да изповядваш същите ценности като фирмата и да си фин. свободен, да работиш над себеактуализацията си, да помагаш на развитието на другите, да споделяш опит и знания и т.н. Университета се занимава с това да станеш работник, но има такива, които не спират да учат и се развиват след университета - не приказват приказки, а действат.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Предполагам си експерт по булшити, та затова те питах, но явно е трудно да отговориш - другият път ще ти задам някой по прост въпрос.

Не, не е трудно, но отговора на въпроса може да ти отвори очите, да ти промени живота, да те накара да свалиш ръчната спирачка и да отключи възможностите ти. Струва 1000лв да отговоря, но само днес може и за 50. Приемам Paypal.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Ми ще го отричам коучинга. След кано съм бил на подобни сбирки точно с думичките коучинг и успех в имената. Ама накрая се оказват че дрънкат хубави и верни, но безсмислени и напно неприложими неща и те навиват да дойдеш на следващата сбирка и как това е жизнено важно за теб и ще ти открие пътят към богатството, ключът към успеха или нещо гръмко от нози сорт Не, благодаря.

Призна, че се занимаваш с подобни неща, разбрахме всичко. Това ти е бизнеса. Добра ниша, поздравления. Балъци на този свят винаги ще има и в основата на бизнеса е да ги доим. Всеки по свой си начин.
Един ще ги учи на "коучинг", друг ще им пробутва измислини клюки, трети ще им продава сок от бъз.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Кво пък му е на сока от бъз? И какво стана с моя пример по-горе?
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Кво пък му е на сока от бъз? И какво стана с моя пример по-горе?

Сока от бъз е една от малкото добри бизнес идеи, които са добри за това лято. 1000 лв. за захар, мента и лимони, 300 лв. за берачка и 700 лв. за машина и хубаво място. Лошото е, че сте на път да изпуснете реализацията и, че прецъфтява. Продаването на обучения също е добра идея и влиза в бюджета.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Ама накрая се оказват че дрънкат хубави и верни, но безсмислени и напно неприложими неща и те навиват да дойдеш на следващата сбирка и как това е жизнено важно за теб и ще ти открие пътят към богатството, ключът към успеха или нещо гръмко от нози сорт Не, благодаря.

Ако само попиваш информация без да я прилагаш, то е все едно че си ходил на кино. Както биха казали някои гурута - да научиш нещо означава да си променил поведението си. А поведението ти е сбирщина от навици, които са почти невъзможни за промяна => научаването е доста по-сложен процес от това едни думички да влязат в ушите ти. Научаването започва след края на курса... но може и да не започне никога :) Напън трябва, а ние не обичаме да се напъваме.


Балъци на този свят винаги ще има и в основата на бизнеса е да ги доим. Всеки по свой си начин.

1000 долара са нищо при положение, че хората дават сигурно повече от 90% от парите си за глупости. Цигари, алкохол, храна блъскана с химия, по-гъзарската кола, по-гъзарския телефон, по-гъзарското от всичко. ГоУеми сме когато даваме пари особено за материални придобивки. Хората не обичат да харчат пари? Глупости, хората обожават да си дават парите за какво ли не. Та в тоя смисъл един коучинг е просто поредната покупка от графата "надценени".

Иначе при всичката тая информация могат да се намерят предостатъчно безплатни материали, също толкова ценни колкото и платените. Но не е въпроса в това на колко е оценен материала от автора му, а в научаването му => изпълнението на практика, пречупването на навиците.
 
От: В какво бихте инвестирали 1000 евро ?

Призна, че се занимаваш с подобни неща, разбрахме всичко. Това ти е бизнеса. Добра ниша, поздравления. Балъци на този свят винаги ще има и в основата на бизнеса е да ги доим. Всеки по свой си начин.
Един ще ги учи на "коучинг", друг ще им пробутва измислини клюки, трети ще им продава сок от бъз.

Имаш голяма нужда да отидеш на курс за четене и разбиране - защото големи неща си измисляш.
Имам въпрос, когато отидеш на консултации при фитнес инстурктур и ти изгради цялостна програма спрямо теб и накрая ти си тръгнеш и нищо не правиш ... говори ли ти и той хубави приказки?
Само за протокола истински коуч, ще ти помогне за 1-2 консултации да достигнеш сам до решението на промяната и няма да имаш нужда повече от него (освен ако се отклониш от пътя) - това стъпва на НЛП, а това е процес за бърза промяна - няма общо с психоанализиата и бавните промени ... другото е шарлатания и глупости. Дано някой път наслучиш на истински експерт и да ти помогне да направиш промяната в себе си.
Иначе при всичката тая информация могат да се намерят предостатъчно безплатни материали, също толкова ценни колкото и платените. Но не е въпроса в това на колко е оценен материала от автора му, а в научаването му => изпълнението на практика, пречупването на навиците.
Точно това е разликата в платеното и фрее - начинът на поднасяне на информацията и въздействието, което има авторът над теб и колко дълбоко достига до теб и те кара да действаш.
 
Последно редактирано:

Горе