В какво бихте инвестирали ?

gram5

Member
Да предположим , че имате свободни около 60-65 000 лева . В какво бихте инвестирали ОФЛАЙН ?

ПС: Въпросните пари не са "последните пари" и не са жизнено важни за оцеляване
ПС2: Печалба от около 8-10% годишно се приема за добра
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Да предположим , че имате свободни около 60-65 000 лева . В какво бихте инвестирали ОФЛАЙН ?

ПС: Въпросните пари не са "последните пари" и не са жизнено важни за оцеляване
ПС2: Печалба от около 8-10% годишно се приема за добра

Зависи каква ти е целта? Ниско рисков профил, високо рисков? Според това какво искаш да постигнеш и за какъв период от време си правиш портфейл :)
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Зависи каква ти е целта? Ниско рисков профил, високо рисков? Според това какво искаш да постигнеш и за какъв период от време си правиш портфейл :)

Мисля , че от поста ми става ясно , но нека го напиша все пак - ниско рискова инвестиция . Целта е парите да не седят в банка на смешна лихва.
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Някакъв внос от Китай, но със сигурност НЕ ТЕХНИКА/ Електроника!
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Общо ако говорим, ниско рискови инвестиции са:

ДЦК
Взаимни фондове
Акции (Акции изплащащи дивиденти)

НО, думата "риск" е много разтегливо понятие :)
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Да предположим , че имате свободни около 60-65 000 лева . В какво бихте инвестирали ОФЛАЙН ?

ПС: Въпросните пари не са "последните пари" и не са жизнено важни за оцеляване
ПС2: Печалба от около 8-10% годишно се приема за добра

60% земеделска земя 20% злато/сребро 20% високо рисково управление - по възможност гледай да си аут от капиталовите пазари.

Основата ти е земята.
Металите са ти хедж от политическо безумие.
А рисковият фактор е обратно корелеращ поток на 1-вите две.

Не случайно писах аут от капиталовият пазар - всичко ти трябва да е реално и физическо, а 3-то по дефиниция ще е ликвидно, така че ще можеш хем да има по-голям доход за да вдигнеш общият приход, хем ще имаш некорелиращ поток и хем ще може бързо го ликвидираш и обърнеш в нещо друго.

За рисковата част ти препоръчвам да не бъде пак капиталова, може да е бизнес партньорство или твой бизнес или примерно управление на пари, чрез спекулация на валутен пазар няма си предлагам услугите просто казвам. Средна консервативна доходност 2% на месец. Бизнеса от своя страна няма да е толкова ликвидна опция, затова ти трябва сериозна премия която да включи и риска и ликвидността.
 
От: В какво бихте инвестирали ?

ако си Бъфет, сигурно.

Дори и той няма да може за 1 година, но след 15 ще може :)
 
От: От: В какво бихте инвестирали ?

60% земеделска земя 20% злато/сребро 20% високо рисково управление - по възможност гледай да си аут от капиталовите пазари.

Основата ти е земята.
Металите са ти хедж от политическо безумие.
А рисковият фактор е обратно корелеращ поток на 1-вите две.

Не случайно писах аут от капиталовият пазар - всичко ти трябва да е реално и физическо, а 3-то по дефиниция ще е ликвидно, така че ще можеш хем да има по-голям доход за да вдигнеш общият приход, хем ще имаш некорелиращ поток и хем ще може бързо го ликвидираш и обърнеш в нещо друго.

За рисковата част ти препоръчвам да не бъде пак капиталова, може да е бизнес партньорство или твой бизнес или примерно управление на пари, чрез спекулация на валутен пазар няма си предлагам услугите просто казвам. Средна консервативна доходност 2% на месец. Бизнеса от своя страна няма да е толкова ликвидна опция, затова ти трябва сериозна премия която да включи и риска и ликвидността.

В земеделска земя съм инвестирал вече . Насадих 40 декара млади лозя , ако насадя още , вече с сигурност ще трябва да купя и техника за обработката.
 
От: От: В какво бихте инвестирали ?

В земеделска земя съм инвестирал вече . Насадих 40 декара млади лозя , ако насадя още , вече с сигурност ще трябва да купя и техника за обработката.

Е щом си наясно с материята си увеличи бизнеса или диверисифицирай с друга култура.
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Интересувам се от внос на дрехи от китай , но ми е малко тъмна индия , особено като не съм там на място . А и тука има митници / ддс / сумати документи и разправии.
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Интересувам се от внос на дрехи от китай , но ми е малко тъмна индия , особено като не съм там на място . А и тука има митници / ддс / сумати документи и разправии.

fedex се оправят с всичко.
 
От: От: В какво бихте инвестирали ?

В земеделска земя съм инвестирал вече . Насадих 40 декара млади лозя , ако насадя още , вече с сигурност ще трябва да купя и техника за обработката.

Е ти тези 40 декара на ръка ли смяташ да ги обработваш?
 
От: От: В какво бихте инвестирали ?

Е ти тези 40 декара на ръка ли смяташ да ги обработваш?

Плащам си на тракторист за оране и пръскане . Останалата работа се върши на ръка , не може машина да ти връзва : )
Ако насадя и съседния парцел с нови лози , вече няма да излиза сметката да плащам на трактористи и ще трябва да инвестирам около 15к за трактор и отделно плуг за оране и пръскачка .
Но като цяло не ми се набива още в лозя , работата е много и тежка , а и си зависим от метеорологичните условия най-вече , от там от търговци , винпроми и т.н
 

Горе