В какво да инвестирам малко пари за да се увеличат?

mitnick

New Member
Здравейте, и весели празници,
да ви попитам искам много в какво да инвестирам 5 бона, така,че да се увеличат,
мислех си за акции в борсата или нещо подобно ,но не разбирам грам от това нещо, пък и чувам малко дивиденти дават по 1-2$ на акция това е направо смешно,
дайте някакви идей и съвети.
Ще се радвам да ми кажете най-оптималния вариянт.
 
Капитала ти е малко. По-добре си ги дръж в наличност ако изпадне нещо случайно и имай готовност да инвестираш.
Ако не ти се чака, а си готов да поемеш риск може да разгледаш разни крипто валути, но внимавай, че при тях риска е малко по-голям от този на борсата.
 
Капитала ти е малко. По-добре си ги дръж в наличност ако изпадне нещо случайно и имай готовност да инвестираш.

Определено са малко и не стават за нищо по добре си ги дръж, мина времето вече с толкова малко пари да почнеш нещо има стари теми от около 10 години как с жълти стотинки се правят пари но те вече са отживелица.
 
...мислех си за акции в борсата или нещо подобно ,но не разбирам грам от това нещо, пък и чувам малко дивиденти дават по 1-2$ на акция това е направо смешно,...

Въобще не са малко тия 1-2$ на акция, ами ако имаш 100 000 акции? По-скоро ти нямаш пари да си позволиш тези неща, за теб гроздето е кисело.
 
Не са много вариантите, при които може да оставиш едни пари някъде и те да ти носят добра доходност без да правиш нищо, особено когато става дума за малки суми. Но може да погледнеш малко по-надолу в раздела темата за P2P lending платформата на Klear, макар че като ти чета поста, ми се струва, че техните ~5% годишна доходност след данъци (или 250 лв на година при 5К инвестиция) също ще е "смешна" за теб.
 
Изиграй ги на покер :) Като ги удвоиш , ще почерпиш.

Доста често започвам да се дразня на такива глупави коментари... Човекът си е събрал дадена сума, пуснал е тема, което значи, че очаква сериозни предложения, а не шеговити и глуповати, нали?
 
Доста често започвам да се дразня на такива глупави коментари... Човекът си е събрал дадена сума, пуснал е тема, което значи, че очаква сериозни предложения, а не шеговити и глуповати, нали?

Коментарът на BurnX си е точно на мястото. Авторът на темата хем не знае какво да направи, хем всякаква доходност му е "смешна". И той е като теб - иска с нищо да направи голямата пачка.
 
Доста често започвам да се дразня на такива глупави коментари... Човекът си е събрал дадена сума, пуснал е тема, което значи, че очаква сериозни предложения, а не шеговити и глуповати, нали?
Поднасям ти извиненията си за глуповатия ми пост.
 
Коментарът на BurnX си е точно на мястото. Авторът на темата хем не знае какво да направи, хем всякаква доходност му е "смешна". И той е като теб - иска с нищо да направи голямата пачка.

Замислял ли си се защо пуска тема точно в този форум? Да кажем, че не разбира от "бизнес" , вие тук сте от доста време, и си е помислил, че ще му дадете някакъв съвет, точно за това е пуснал темата. Ами смешна си е,
250 лв са си смешна цена за една година, постави се на негово място?

Колкото до това с мен, аз не съм искал да направя "голяма" пачка. "Голяма" пачка като кажеш на някого, ще ти каже - "Колко, 100-200-300++ на ден"? А аз за начало ми е добре и по 5-10 лв на ден да са. :) Да, това е "голямата" пачка....

@BurnX Няма за какво да ми се извиняваш на мен, просто, когато си отчаян и търсиш смислен отговор, е някак гадно да ти напишат такъв коментар...
 
5 бона не са чак толкова малко пари. Някои хора явно под милион не го броят.
Зависи какво си готов да дадеш от себе си.
В акции не си струва, повечето компании въобще не дават дивидент. Има причини за това.
Ако искаш просто да ги сложиш някъде и нищо да не правиш, стани лихвар. Винаги можеш да намериш някой як фитнес маниак, който да ти събира забавени борчове за малко пари.
Можеш да инвестираш в сеитба и отглеждане на Мери Джейн. Винаги можеш да намериш някой пенсионер да ги полива и плеви. Стига да ти стиска.
Може да организираш лотария. Нелегална, естествено. За легална не ти стигат нито парите, нито знанията, нито контактите.
С пет бона можеш да лъснеш няколко девойки и да ги отдаваш "под наем".

Общо взето, с това се изчерпват вариантите за доходоносно влагане на такава сума.
 
С 5 бона можеш да развиеш какъвто си поискаш бизнес, изобщо не са малко парите. И онлайн и офлайн, трябва малко креативност просто. Можеш да вземаш плод зеленчук от борсата и да ги продаваш по кварталите с 50% надценка. Е да, студено, мъкнат се щайги, кола трябва, абе заеби, това не става :) Виж нещо по-яко... като купуване на акции примерно :)
 
Здравейте, и весели празници, да ви попитам искам много в какво да инвестирам 5 бона, така,че да се увеличат,
мислех си за акции в борсата или нещо подобно ,но не разбирам грам от това нещо, пък и чувам малко дивиденти дават по 1-2$ на акция това е направо смешно,
дайте някакви идеЙ и съвети.
Ще се радвам да ми кажете най-оптималния вариЯнт.

Във въпроса ти се съдържа отговорът. Инвестирай ги в себе си, за да почнеш да разбираш от "неща", да се ограмотиш и да можеш сам да вземаш информирани решения и действия.
 
Най-много обичам да отговарям на въпрос - абе имам едни пари, не знам как да ги инвестирам, ама искам да се увеличават....
Само тук трябва да се сетиш, че като не си наясно с инвестирането, 5к може да ги вложиш в книги, курсове, обучения, семинари и т.н. за инвестиране - ще имаш неограничена доходност т.е. увеличение на парите ти.
След това какво разбираш под увеличение 1%, 2% 100%, 1к%?
За колко време искаш да се увеличат?

За другото няма какво да го коментирам - не се ли сети, че 1-2 долара е на 1 акция? Ако имаш примерно 5к долара и купиш 500 акции, това са 500-1000 долара?

Съвета е инвестирай в себе си, след като си наясно какво искаш да постигнеш с парите си! Защото както може да правиш 1% на година така може и 1к% на година да направиш!
 
поръчай да ти напишат 1000 статии по 500 думи по 5 лева парчето - 5000

продай ги по 7.50 парчето - 2500 чиста печалба

само ако са читави, добре написани, уникални и т.н.
 
  • Like
Реакции: Sky
Залагаш днес 5к на

Мидълзбро v Ливърпул 2ка 1.60 коеф

Печалба 8000, чиста след като махнеш залога 3хиляди.

Това със статиите ще отнеме месеци , а това горе може да се случи днес.
 

Горе