В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Force

Active Member
Поддържам една фен страница и на ден пускам средно по 3 публикации. Но така и не успявам да улуча часовете, когато хората са най-активни, за да мога да достигна максимален рийч. Таргета ми са мъже и жени между 20-50 години - тоест студенти и работещи. Как ще е най-удачно да разпределя тези 3 поста във времето?
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Лотария. Друго решение няма за теб. :)
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

практиката показва, че потребителите са най-ангажирани във фб вечер от 20:00 до 21:30, като не е нужно да се пускат по няколко поста на ден или дори всеки ден
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

практиката показва, че потребителите са най-ангажирани във фб вечер от 20:00 до 21:30...

Това не е вярно, правил съм луд трафик от фейса и в малките часове. Всичко е според зависи. Но за автора на темата това няма никакво значение, защото той пуска само 3 анонса, и за него все едно, че играе на лотария!
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Виж в пейдж инсайдс или нещо такова беши ,там има данни за твоята страница специално и ще си направиш сметката.

Поздрави.
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Според мен зависи от тематиката, примерно някаква политическа бомба може да обере много постоянно, но нещо друго, ако е трябва да е в определени часове.
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

От опит: 9.00-10.00, 12-12.30, 16-17, 20.00-22.00. Тогaвa кълвеше нaй-добре. 4 постa стигaт.
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Страницата може да се каже, че е на обща тематика - свързана е с бижутерия § часовници. Според статистиките най-активни са в 12:00, 17:00 и 21:00 часа.

Когато представяте продуктите си във фен страница, върху какви постове бихте наблегнали - редовни рекламни постове със снимка на предлаган продукт, кратко описание и цена или произволна снимка на предлаган от Вас продукт, без рекламно описание?
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Снимка с кратко описание и цена, разбира се.
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Страницата си казва кога са ти активни феновете. В световен мащаб, ако помня правилно, мисля, че беше четвъртък, 11 часа.
 
От: В кои часове има най-много активни хора във фейсбук?

Да де, снимка с кратко описание и цена, обаче не е точно така. Колкото повече рекламен текст съдържа публикацията, толкова по-малко се харесва и споделя от хората! Давам един пример, ти коя публикация би харесал или споделил:

1. uJWwasTdknk.jpg Уникален стоманен мъжки часовник с 2 години гаранция на цена само от 339лв. Поръчайте сега!

2. 10254305_646064198802095_1079516853_n.jpg #EmporioArmani #ArmaniLadies
 
Не е правилно да даваш 2 различни снимки. Принципно втората бих споделил, но каква полза за теб, като я споделя, като няма да направя конверсия(покупка). Предполагам целиш продажба, а не трупане на фенове. Иначе публикацията която бих направил е текста от първата снимка + хаштаговете заедно със втората снимка и като коментар на самата снимка веднага след публикуването първата снимка, за да може да го огледа по-добре евентуалния купувач.
Едит: сега видях че са два различни продукта, но схвана идеята ми. Една яка снимка с добро описание и хаштагове + някъде по-навътре истинската снимка на продукта.
 

Горе