В нарушение ли е или не?

От: В нарушение ли е или не?

По пътя отстрани 99.9% няма право да се движи кола. Това, че бордюра го "няма" (премахнат е за достъпност на инвалидите), не означава, че кола може да се движи по този път. Следователно това не е КРЪСТОВИЩЕ по смисъла на ЗДвП.

Това от клипчето е 100% кръстовище, няма как да има знак за пешеходна зона, чащото реално то не е - минават коли от там :)
Виж какво е пешеходна пътека:

Не е задължително да е очертана за да е пешеходна пътека, а като се има впредвид, че там другата улица на кръстовището е пешеходна, това означава, че по цялата си дължина е пешеходна пътека.

Не е задължително да е очертано за да е пешеходна пътека. Никой не спори за това. Наличието на пешеходна пътека на пътното платно НЕ ПРАВИ ПЪТЯ КРЪСТОВИЩЕ.

С две думи, кажи от къде минават коли (освен покрай спрелия автомобил който глобяват), за да е кръстовище тази улица и по точно мястото на което е спрял човека.
 
Последно редактирано:
От: В нарушение ли е или не?

По пътя отстрани 99.9% няма право да се движи кола. Това, че бордюра го "няма" (премахнат е за достъпност на инвалидите), не означава, че кола може да се движи по този път. Следователно това не е КРЪСТОВИЩЕ по смисъла на ЗДвП.



Не е задължително да е очертано за да е пешеходна пътека. Никой не спори за това. Наличието на пешеходна пътека на пътното платно НЕ ПРАВИ ПЪТЯ КРЪСТОВИЩЕ.

С две думи, кажи от къде минават коли (освен покрай спрелия автомобил който глобяват), за да е кръстовище тази улица и по точно мястото на което е спрял човека.
Защо продължаваш с това, че трябват да минават коли за да е път? Например Витошка която си беше най-нормална улица, а вече става пешеходна зона означава, че вече не е път ли?
 
От: В нарушение ли е или не?

Защо продължаваш с това, че трябват да минават коли за да е път? Например Витошка която си беше най-нормална улица, а вече става пешеходна зона означава, че вече не е път ли?

В момента искаш да кажеш, че всяка пешеходна пътека превръща пътя в кръстовище? Искаш да кажеш, че всеки път който е пресечен от друга улица (която не е предназначена за автомобили) прави кръстовище? Книжка имаш ли ? Път и тротоар и пешеходна зона са 3 различни работи както може да прочетеш по нагоре.
 
От: В нарушение ли е или не?

Тъй. Не е кръстовище защото:
1. Не се пресичат два пътя на едно ниво - има бурдюр.
2. Ако е кръстовище с път само за пешеходци, то ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се поставя знак В2, който забранява влизането на МПС и от двете страни на пътя, а такъв липсва.
 
От: В нарушение ли е или не?

В момента искаш да кажеш, че всяка пешеходна пътека превръща пътя в кръстовище? Искаш да кажеш, че всеки път който е пресечен от друга улица (която не е предназначена за автомобили) прави кръстовище? Книжка имаш ли ? Път и тротоар и пешеходна зона са 3 различни работи както може да прочетеш по нагоре.

Не книжка нямам ... сигурно имам няколко пъти повече навъртяни километри от теб и определено така не бих спрял никога ...
И какво тъпчеш за тези пешеходни пътеки не мога да разбера?
 
От: В нарушение ли е или не?

В момента искаш да кажеш, че всяка пешеходна пътека превръща пътя в кръстовище? Искаш да кажеш, че всеки път който е пресечен от друга улица (която не е предназначена за автомобили) прави кръстовище? Книжка имаш ли ? Път и тротоар и пешеходна зона са 3 различни работи както може да прочетеш по нагоре.

Не, че нещо ама май не си четеш предишните мнения:

Кръстовище:
Легална дефиниция за кръстовище се съдържа в нормата на §6 т.8 от ДР на ЗДП, според която това е място, където два или повече пътя се пресичат, разделят се или се събират на едно ниво.

Път:
Съдът отбелязва, че ЗДП дефинира понятието „Път”, според което това е „всяка земна площ или съоръжение, предназначени или обикновено използвани за движение на пътни превозни средства или на пешеходци. Към пътищата се приравняват и улиците”.

По моите разбирания излиза, "че всеки път който е пресечен от друга улица (която не е предназначена за автомобили) прави кръстовище".
 
От: В нарушение ли е или не?

Легална дефиниция за кръстовище се съдържа в нормата на §6 т.8 от ДР на ЗДП, според която това е място, където два или повече пътя се пресичат, разделят се или се събират на едно ниво.
Не виждам да има повече от един път за автомобили. Ако имаше, щеше да е кръстовище.
Тъй де - понятието кръстовище е свързано с поне два пътя.
Хайде сега да четем:
ПРАВИЛНИК
за прилагане на Закона за движението по пътищата
(Обн., ДВ, бр. 9 от 1974 г., изм., бр. 73 от 1976 г.; изм. и доп., бр. 26 от 1982 г.; доп., бр. 40 от 1986 г.; изм., бр. 73 от 1987 г.; бр. 68/88 г. и бр. 71/91 г.)
(Отм., ДВ, бр. 22 от 1996 г.)
Глава първа
ОПРЕДЕЛЕНИЯ НА НЯКОИ ПОНЯТИЯ


Чл. 1. По смисъла на този правилник употребените понятия имат следното значение:
1. "Път" - всяка земна площ в населените места или извън тях, която е предназначена или обикновено се използва за движение на пътни превозни средства и пешеходци. Обхватът на пътя включва: платно /платна/ за движение, разделителни ивици, банкети /тротоари/, отводнителни окопи, откоси и ограничителни ивици.
 
От: От: В нарушение ли е или не?

Лично аз спирам точно там поне няколко пъти всеки месец и бих
Много сериозен юридически аргумент... :D
 
От: От: В нарушение ли е или не?

Тъй де - понятието кръстовище е свързано с поне два пътя.
Хайде сега да четем:
ПРАВИЛНИК
за прилагане на Закона за движението по пътищата
(Обн., ДВ, бр. 9 от 1974 г., изм., бр. 73 от 1976 г.; изм. и доп., бр. 26 от 1982 г.; доп., бр. 40 от 1986 г.; изм., бр. 73 от 1987 г.; бр. 68/88 г. и бр. 71/91 г.)
(Отм., ДВ, бр. 22 от 1996 г.)
Глава първа
ОПРЕДЕЛЕНИЯ НА НЯКОИ ПОНЯТИЯ


Чл. 1. По смисъла на този правилник употребените понятия имат следното значение:
1. "Път" - всяка земна площ в населените места или извън тях, която е предназначена или обикновено се използва за движение на пътни превозни средства и пешеходци. Обхватът на пътя включва: платно /платна/ за движение, разделителни ивици, банкети /тротоари/, отводнителни окопи, откоси и ограничителни ивици.

А ти прочете ли дефиницията според съд-а за път, тротоар и пътно платно. Път-я включва пътното платно и тротоара. Въпреки това по път-я (по тротоара демек и за това си има дефиниция пътно платно) не може да се кара. Четете малко преди да пишете (за това И говоря). Това за И пешеходци е добавено, за да може да пресичат на обозначените места. Хора на пътното платно работа нямат (освен на пешеходните пътеки). Даже такива си ги глобяват, като тръгне да ми пресича където не му е мястото.

Чл. 107

Пешеходец е всеки участник в движението, който се намира на пътя извън пътно превозно средство и не извършва работа по пътя. За пешеходци се считат и лицата:
1.които бутат или теглят детска или инвалидна количка или друго пътно превозно средство без двигател и с широчина по-малка от 1 метър;
2. които бутат велосипед, мотопед или мотоциклет;
3. инвалиди, които се придвижват с инвалидни колички, задвижвани посредством тяхната мускулна сила или от двигател, ако се движат със скоростта на пешеходец.

Чл. 108

(1) Пешеходците са длъжни да се движат по тротоара или банкета на пътното платно.
(2) Пешеходците могат да се движат по платното за движение, противоположно на посоката на движението на пътните превозни средства, по възможност най-близо до лявата му граница:
1. когато няма тротоар или банкет или е невъзможно те да бъдат използвани;
2. при пренасяне или тласкане на обемисти предмети, когато с това се затруднява движението на другите пешеходци.

Пешеходец няма право да ходи по пътя. Има изключения и те са си описани (четете бре). Пак повтарям и потретвам, кръстовище е само тогава когато се засичат 2 пътя по които може да се движи кола. Това, че витошка в момента е пешеходна зона и автомобили не се допускат да паркират на нея (могат само да преминават) е друга тема. Това от клипчетата не е кръстовище по смисъла на българския закон и по смисъла на логиката. То тия всички които се разхождат по "страничната улица" значи са в нарушение (намират се на платното за движение на МПС). Пак ви казвам, че в Пловдив имаше такава улица подобна (който е от Пловдив зная за улицата между малката и голямата главна) на която имаше знак забранено паркирането, но спокойно можеше да си правиш престой на това така наречено "кръстовище". Даже бакшишите бяха окупирали половината "кръстовище".
 
От: От: От: В нарушение ли е или не?

Аз въобще не виждам за какво му обяснявате ... той си знае едно и това е ...

За мен ли е това? Ако е за мен, значи не разбирате.

6. "Пътно платно" е общата широчина на банкетите, тротоарите, платното за движение и островите на платното за движение.

7. "Остров на платното за движение" е изградена, оградена или очертана с пътна маркировка ограничена площ от платното за движение, която не е предназначена за движение на пътни превозни средства.

8. "Разделителна ивица" е надлъжна част от пътя, която го разделя на отделни платна за движение и не е предназначена за движение на пътни превозни средства.

9. "Обхват на пътя" включва платното (платната) за движение, банкетите, тротоарите, разделителните ивици, отводнителните окопи, откосите и ивиците, ограничаващи пътя.

Ако ми кажете как решихте, че на това което се вижда от клипчето има 2 пътя (наблегнете на подчертаното с дебело) и по този начин се образува кръстовище (на което вече дадохме дефениция) признавам, че нищо не знам и книжката явно съм си я купил (взех я от Автото където учих).


123.jpg
Това кръстовище ли е според вас? По единия път (който е отдолу на горе) минават само пешеходци и е забранено влизането на коли. По този който е от ляво надясно минават коли. Значи по вашата логика, щом минавали пешеходци, това се превръща в кръстовище така ли?

Не, че нещо ама май не си четеш предишните мнения:

Кръстовище:

Път:

По моите разбирания излиза, "че всеки път който е пресечен от друга улица (която не е предназначена за автомобили) прави кръстовище".
Ами точно заради това са ви грешни разбиранията. За да е кръстовище и по двете улици трябва да има възможност да се движи кола. След като няма (едната е само за пешеходци), това не е кръстовище.
 
От: В нарушение ли е или не?

@dertre, баце разсеян си пий една бира не нищи закони и пътища по нощите. :)
 
От: От: От: В нарушение ли е или не?

За мен ли е това? Ако е за мен, значи не разбирате.

6. "Пътно платно" е общата широчина на банкетите, тротоарите, платното за движение и островите на платното за движение.

7. "Остров на платното за движение" е изградена, оградена или очертана с пътна маркировка ограничена площ от платното за движение, която не е предназначена за движение на пътни превозни средства.

8. "Разделителна ивица" е надлъжна част от пътя, която го разделя на отделни платна за движение и не е предназначена за движение на пътни превозни средства.

9. "Обхват на пътя" включва платното (платната) за движение, банкетите, тротоарите, разделителните ивици, отводнителните окопи, откосите и ивиците, ограничаващи пътя.

Ако ми кажете как решихте, че на това което се вижда от клипчето има 2 пътя (наблегнете на подчертаното с дебело) и по този начин се образува кръстовище (на което вече дадохме дефениция) признавам, че нищо не знам и книжката явно съм си я купил (взех я от Автото където учих).


Виж файлът 4493
Това кръстовище ли е според вас? По единия път (който е отдолу на горе) минават само пешеходци и е забранено влизането на коли. По този който е от ляво надясно минават коли. Значи по вашата логика, щом минавали пешеходци, това се превръща в кръстовище така ли?


Ами точно заради това са ви грешни разбиранията. За да е кръстовище и по двете улици трябва да има възможност да се движи кола. След като няма (едната е само за пешеходци), това не е кръстовище.

Ти, че книжката си си я купил е видно на всички ... продължавай да спираш така ...
Това което си го удебелил с каква цел си го направил, че не ти схващам логиката ...
 
От: В нарушение ли е или не?

Значи последно да разбирам, че според вас това е кръстовище така ли?

Попитах те нещо, отговори ми? А не мен това ми прилича на пентаграм, а не кръстовище :)
 
От: В нарушение ли е или не?

Ми тогава, да дава десен мигач и да тръгва по пътя. Нали е кръстовище? Щом е кръстовище и няма знак, забранено влизането (на кръстовищата на които е забранено има знак), да пуска десен мигач и да гази наред (вече определихме къде пешеходец може да ходи).

Попитах те нещо, отговори ми? А не мен това ми прилича на пентаграм, а не кръстовище :)

netsurfer; каза:
Това от клипчето е 100% кръстовище, няма как да има знак за пешеходна зона, чащото реално то не е - минават коли от там
Виж какво е пешеходна пътека:
54. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Пешеходна пътека" е част от платното за
движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци,
предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са
продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.
Не е задължително да е очертана за да е пешеходна пътека, а като се има впредвид, че там другата улица на кръстовището е пешеходна, това означава, че по цялата си дължина е пешеходна пътека.
Ето заради това. Аз виждам пешеходна пътека за да могат да преминат пешеходците към острова и после от другата страна. Къде видя кръстовище пак питам? Коя е втората улица по която може да се движат коли?
За да ви е по лесно ще ви дам и схеми на видовете кръстовища в България. Вие ми кажете това на клипа от кой вид е:

1.jpg
 
От: В нарушение ли е или не?

Това от клипчето е 100% кръстовище, няма как да има знак за пешеходна зона, чащото реално то не е - минават коли от там
Виж какво е пешеходна пътека:
54. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Пешеходна пътека" е част от платното за
движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци,
предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са
продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.
Не е задължително да е очертана за да е пешеходна пътека, а като се има впредвид, че там другата улица на кръстовището е пешеходна, това означава, че по цялата си дължина е пешеходна пътека.

Ето заради това. Аз виждам пешеходна пътека за да могат да преминат пешеходците към острова и после от другата страна. Къде видя кръстовище пак питам? Коя е втората улица?

Питах нещо елементарно, може ли да ми отговориш, това защо е болднато??
 
От: В нарушение ли е или не?

Питах нещо елементарно, може ли да ми отговориш, това защо е болднато??

За да ти покажа, че това не е кръстовище. За да има кръстовище трябва да има две пътни платна. Болднал съм ви дефеницията за пътно платно, защото явно много от вас не я знаят.
Я кажете по видовете кръстовища (която съм прикачил един пост по назад), това от клипа кой вид е?
n2rrb4pc.gif
 
От: В нарушение ли е или не?

За да ти покажа, че това не е кръстовище. За да има кръстовище трябва да има две пътни платна. Болднал съм ви дефеницията за пътно платно, защото явно много от вас не я знаят.
Я кажете по видовете кръстовища (която съм прикачил един пост по назад), това от клипа кой вид е?
n2rrb4pc.gif

Значи ако няма банкет и тротоар не е пътно платно?? Хайде си лягай вече :))
 
От: В нарушение ли е или не?

Значи ако няма банкет и тротоар не е пътно платно?? Хайде си лягай вече :))

Значи щом е кръстовище, може да завие надясно? Само на това ми отговори.

Може да прочетеш по назад, където съм поставил случаите в които, пешеходец може да излезне на пътното платно (при липсата на тротоар). Та отговори, на това кръстовище от клипа, може ли да се прави десен завой?

Сега се замислих. Ти клипа гледа ли го изобщо (и двата в който ясно се вижда бордюра на "кръстовището") ? Това ще да е нов тип кръстовище с бордюр ?

http://www.vbox7.com/play:f2702f18ba
Пуснете си го на 8:55 и слушайте много внимателно.
Наказват го по чл. 98 ал.1 което означава:

Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за
движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;

http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt

Защо му пишат акт за паркиране и създаване на опасност, а не за паркиране на кръстовище (ми щото това не е кръстовище) ???
 
Последно редактирано:

Горе