Гадовете от PayPal

SmartBusiness

Active Member
Следната ситуация. Изпращам пари. Теглят си ми ги от картата. Този, който трябва да ги получи уж ги получава. Ама само уж, защото paypal слагат плащането on hold. Аз съм прецакан, защото си чакам акаунт и парола за фейсбук акаунт, а получателят не смее да ми ги даде при това положение. Получателят на парите също е прецакан, щото му трябват парите. Моите пари правят лихва за paypal заедно с парите на още хиляди хора. Плащането е on hold. Никакви имейли до тези идиоти не вършат никаква работа. Пращат ми някакви автоматични отговори, които нямат връзка с това, което им пиша. Да се свържеш с тях по телефона е някаква мисия невъзможна. Чаках 15 минути и се отказах. През цялото време звучеше най-дразнещата музика на света. А плащането продължава да си е reviewed by PayPal без никаква надежда скоро най-накрая да мине. Повече никога няма да използвам тази шибана компания. А пиша всичко това - освен да ви предупредя и да ви питам дали знаете как най-накрая да освободят това плащане. И аз и получателят на парите сме писали до PayPal и сме потвърдили, че всичко е ОК и трябва да освободят плащането.

Колко ли хора си чакат плащанията и колко ли лихви си печелят PayPal от нашите дребни (но капка по капка...) плащания?!
 
От: Гадовете от PayPal

Да се свържеш с тях по телефона е някаква мисия невъзможна. Чаках 15 минути и се отказах. През цялото време звучеше най-дразнещата музика на света.

Не е вярно, намирала съм ги в неделя през нощта. На кой номер звъня? Ирландия, САЩ, другаде?
 
От: Гадовете от PayPal

И как така смело заявяваш, че не е вярно? Защо ми е да лъжа? Звъня на следния номер ---> 35314369111, който май е в Ирландия. Звънях вече 3 пъти - 2 пъти чаках по 15 минути и един път "само" около 10. През цялото време звуча най-откачената и дразнеща музика на света.
 
От: Гадовете от PayPal

Не е вярно, намирала съм ги в неделя през нощта. На кой номер звъня? Ирландия, САЩ, другаде?

Потвърждавам! Звънял съм 3 пъти, вдигат веднага и са много любезни.
 
От: Гадовете от PayPal

За различни компании ли говорим?!?

00353 1 436 9111

8.00 and 4.30 GMT Monday to Friday

А ти си ги намирала в неделя посреднощ а? Едното ми обаждане беше в събота и глас на запис ми съобщи, че се свързвам в извън работно време !
 
От: Гадовете от PayPal

И как така смело заявяваш, че не е вярно?
Мчи то си пише. Звъняла съм им, отговарят моментално, любезно, адекватно.
'Мисията е невъзможна' явно само за определени хора

Прочети тук и пробвай пак. Драсни тука после като си оправиш проблема.
 
От: Гадовете от PayPal

Тези са много зле, имал съм същия проблем... няма да ти разправам колко пъти звънях и неможах да се свържа. Проблема с плащането се оправи само между 30-40 ден.
 
От: Гадовете от PayPal

Capris, твоя проблем е бил съвсем друг. Не е нужно да се изказваш по тема по която няма какво да кажеш, само за да се заяждаш и да се правиш на голямото know-how. Или поне я чети малко по - подробно. Акаунта ти е бил блокиран, влизаш, сменящ си паролата, въпросите, бля бля - в моя случай говорим за задържано плащане и прибиране на лихвите по него от PayPal, въпреки че и двете страни са изпратили преди 5 дни потвърждение то да бъде пуснато, въпреки многобройните имейли. Говорим за целенасочено прецакване на потребителите. За измама.

Пуснал съм темата, за да питам дали някой знае начин да си отблокирам плащането, a ne 10 човека да ми кажат какви готини пичове са пейпал и как веднага си вдигали телефоните. Мнението ми за тях няма да ми промените.

п.п.

А също така ако някой знае - съществува ли изобщо организация в България към която мога да изпратя оплакване от тези интернет банкери и има ли смисъл. Защото в нета видях, че англичаните примерно си имат финансов омбудсман, който предвижда жалбите им срещу пейпал и се взимат мерки срещу незаконата им, подла, гадна схема. Разбира се използвах и формата им на сайта за изпращане на оплакване до ЕС, но форма от техния сайт за оплаквания срещу техният сайт ми звучи най-малкото съмнително.
 
Последно редактирано:
От: Гадовете от PayPal

Брат ми им беше звънял и веднага му вдигнаха..
Брата вика, че били доста любезни и му помогнали, както си му е реда.
 
От: Гадовете от PayPal

Ако за момент се успокоиш и замислиш трезво ще разбереш, че ти посочвам телефон на Customer Service, където могат да те насочат към съответният отдел и да ти помогнат да си решиш проблема.
 
1. Звънял съм им и вдигат

2. Ти дори не се замисляш, че има причина плащането ти да е задържано нали?

" чакам акаунт и парола за фейсбук акаунт" само тази причина е достатъчна за да си зададеш въпроса защо плащанията се задържат. Най-вероятно проблемът не е в теб (Не е в пейпал това ти го гарантирам), а в продавача ти. Продажбата на акаунти е забранена от ФБ и те много упорито работят всячески да прекратят тази практика. Порови се из нета за дела срещу фб спамери, продажби на акаунти и т.н. Ако твоя продавач е надушен от фейса нищо чудно да са поискали съдействие от пейпал. Другата вероятна причина е да има един куп диспути срещу твоя продавач и пейпал вече да задържат буквално всяко плащане към него за ревю.

Причини бол - въпросът е да се замислиш защо има проблем с плащането ви преди да оревеш където свариш, че пейпал нищо не струват, че задържат няколко пършиви долара за да трупат лихва за пет дни (баси пенсионерското схващане честно)

Звъни им на телефона, който ти даде Caprice. Та като се свържеш с тях се опитай да разбереш дали не е по-умно да стоиш далеч от сделката вместо да се пенявиш като македонец на половинка крушова и да правиш скандали за пет долара.
 
От: Гадовете от PayPal

PPS-SPP-Toon.jpg





paypal-sucks-cartoon.png




А впрочем нали знаете, че има часова разлика?
 
От: Re: Гадовете от PayPal

1. Звънял съм им и вдигат

2. Ти дори не се замисляш, че има причина плащането ти да е задържано нали?

" чакам акаунт и парола за фейсбук акаунт" само тази причина е достатъчна за да си зададеш въпроса защо плащанията се задържат. Най-вероятно проблемът не е в теб (Не е в пейпал това ти го гарантирам), а в продавача ти. Продажбата на акаунти е забранена от ФБ и те много упорито работят всячески да прекратят тази практика. Порови се из нета за дела срещу фб спамери, продажби на акаунти и т.н. Ако твоя продавач е надушен от фейса нищо чудно да са поискали съдействие от пейпал. Другата вероятна причина е да има един куп диспути срещу твоя продавач и пейпал вече да задържат буквално всяко плащане към него за ревю.

Причини бол - въпросът е да се замислиш защо има проблем с плащането ви преди да оревеш където свариш, че пейпал нищо не струват, че задържат няколко пършиви долара за да трупат лихва за пет дни (баси пенсионерското схващане честно)

Звъни им на телефона, който ти даде Caprice. Та като се свържеш с тях се опитай да разбереш дали не е по-умно да стоиш далеч от сделката вместо да се пенявиш като македонец на половинка крушова и да правиш скандали за пет долара.

Не - напротив - замислям се. Както се и замислям, че ако имаше нещо - "пичовете и готините хора" от пейпал трябваше да ме уведомят защо ми задържат парите вече една седмица. Това че са надушили човека ми е такава фантастика, че не е истина. А можеш да се сетиш, че аз не съм написал, че си купувам фб акаунт.

Човека няма лоша репутация в пейпал. Пършивите долари не са важното в случая. Важното е, че 1000 или 10 000 човека със задържани плащания правят вече не толкова пършиви долари. И дните вече са 7 и няма никакви изгледи да пуснат плащането. Както ти ме съветваш - съветвам те и аз да се поразровиш в нета колко задържани плащания без причина има. И как се оплакват хората от цял свят. Повечето казват, че освобождават плащанията след 40-50 ден. Тогава може би ще схванеш голямата картинка абстрахирайки се от моите пършиви долари. 5-10-100, колкото и да са.

Нямаше да бъда толкова бесен ако имах някакъв отговор от пейпал за 7 дни. Но такъв няма. Да не говорим, че са посочили, че отговарят най-много до 72 часа а вече минаха много повече от първия ми мейл.

Звънях и на телефона даден ми от каприз, но се разпада връзката. Ще пробвам пак по-късно.
 
От: От: Гадовете от PayPal

Правилно - търся помощ, а не отговори от рода - "при мен всичко беше наред - явно ти си много тъп и затова не става при теб".
 
От: Гадовете от PayPal

На мен ми се е случвало следното - изпратих пари (50$ май бяха), но пак така останаха да висят и нищо не можеше да се направи. След един месец ми ги върнаха :)
 
От: Гадовете от PayPal

Далече отиваш с това че човекът ти бил нямал лоша репутация в Пейпал.
Щом на тебе продава ФБ страничка, вероятно на други е продавал ако не ФБ страничка, то също нещо толкова 'легитимно'.
Ако ти не си споменавал какво си купуваш, друг купувач може да се е изтървал.
Ако тоз път не си се изтървал, някой предишен път може и да си.
И прочие....

Антифрауд системката им има маса филтри - интелигентни и неинтелигентни.
Да се опитваш да вадиш изводи как действа е съизмеримо на това да обясняваш как работи Гугъл.
И работи на автоматичен режим - персонално уведомително писъмце не е много вероятно да плучиш.

Дефакто ако освен към Пейпал, беше подходил малко по-внимателно и към тукашната аудитория, можеше и да не се налага да се анализира колко си аджеба тъп.
 
Последно редактирано:
От: Гадовете от PayPal

Ясно. Благодаря. Много си умен. Предай на аудиторията моите извинения и бъди здрав. Не ми отговаряй повече, моля.

Ще чакам отговор на въпроса си.

""" да ви питам дали знаете как най-накрая да освободят това плащане.""""

Все пак надеждата умира последна, че някой може и НАИСТИНА да разбере какво питам, да е преминал през това и да е намерил начин да излъже системата така че да пусне парите веднага. Из нета намирам случаи при refund на получателя от 1 долар например, пускало всичките. Но предполагам това си зависи от случая.
 
От: Гадовете от PayPal

Доколкото знам задържаните средства се освобождават ръчно. Така че каквито и шменти-капели да мислиш шанса да си освободиш средствата с някакъв номер клони към 0. Най-добре насочи усилията към това да се свържеш с хората, а след това мисли друго. А и с тоя тон едва ли някой ще се хване да ти помага...
 
От: Гадовете от PayPal

Добре - ясно. Нека админите изтрият темата. Повече няма да пусна нито една, а от време на време просто ще купувам нещо интересно от потребителите.
Съжалявам ако съм обидил някой(първи), макар че ако се проследи темата безпристрастно няма как човек да стигне до този извод.
 

Горе