Галерия за Wordpress

Sky

Well-Known Member
От 2 дена се мъча с това да намеря подходяща галерия за един проект.
Направо ще кажа какво точно ми трябва:
image.php

да са подредени така една до друга примерно 150/150 пиксела
и като се цъкне върху картинката да се отваря в нова страница (не директно картинката) или в попъп
също ако има категории за галерията.
Е имали такова чудо?
 
От: Галерия за Wordpress


бееейй, га свари да го изпишеш тва сичкото бе? що не пусна едно резюме и съдържание в началото, че се бъркам кат чета толкоз дълги текстове

uphero, http://wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/screenshots/ туй не става ли. ако толкоз много ти са ще на душата мога да поровя повече
 
От: Галерия за Wordpress

Нещо жокер ще може ли?
Също да попитам за Picasa-та имам бегли спомени,че можеше там да си кача снимките и с шорт код да ги добавя в WP-то
 
От: Галерия за Wordpress

Сега ще го пробвам,мерси
бееейй, га свари да го изпишеш тва сичкото бе? що не пусна едно резюме и съдържание в началото, че се бъркам кат чета толкоз дълги текстове

uphero, http://wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/screenshots/ туй не става ли. ако толкоз много ти са ще на душата мога да поровя повече
 
Е то това си го има като вградена функция бе :)

Add Media -> Create Gallery - селектираш публикациите. След като цъкнеш Create, в дясно ще ти се появи поле в което избираш Link to: attachment page; Columns 3

И ще ти въведе шорткод изглеждащ така [gallery link="post" ids="11461,11460,11459,11458"]
 
От: Re: Галерия за Wordpress

А да бе , а ако са 1000-2000 снимки?
kreten имаш още една бира от мен,спрях се на първия плъгин :beer:
Е то това си го има като вградена функция бе :)

Add Media -> Create Gallery - селектираш публикациите. След като цъкнеш Create, в дясно ще ти се появи поле в което избираш Link to: attachment page; Columns 3

И ще ти въведе шорткод изглеждащ така [gallery link="post" ids="11461,11460,11459,11458"]
 
От: Галерия за Wordpress

мде да знам аз лично си харесвам вордпреса щото много работа ти пести, а и като опознаеш системата бая чудеса можеш да правиш. що глупости са ми искали давкарат в блоговете си
 
От: Галерия за Wordpress

Сега се чудя защо толкова време го отбягвах,има си всичко наготово и с малки корекции става един път
мде да знам аз лично си харесвам вордпреса щото много работа ти пести, а и като опознаеш системата бая чудеса можеш да правиш. що глупости са ми искали давкарат в блоговете си
 
От: Галерия за Wordpress

бееейй, га свари да го изпишеш тва сичкото бе? що не пусна едно резюме и съдържание в началото, че се бъркам кат чета толкоз дълги текстове

Е, човека си има проблем, обясни какъв му е проблема и пита, каза какво му трябва, зададе ясен въпрос, на който и аз отговорих ясно и по този начин му помогнах. Дано оцени помощта ми. Ако беше попитал за начин как да го направи - щях да му кажа, но той не попита.


Иначе като послепис - просто се заяждах, понеже той си позволи да дава съвети по един проблем, по който е некомпетентен и нищо не разбира, когато наскоро питах за съвет относно сайт базиран на Уордпрес.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: От: Галерия за Wordpress

Не си разбрал,явно.Не съм се заяждал с който и да било в форума(е имаше дребни изключения)
Е, човека си има проблем, обясни какъв му е проблема и пита, каза какво му трябва, зададе ясен въпрос, на който и аз отговорих ясно и по този начин му помогнах. Дано оцени помощта ми. Ако беше попитал за начин как да го направи - щях да му кажа, но той не попита.


Иначе като послепис - просто се заяждах, понеже той си позволи да дава съвети по един проблем, по който е некомпетентен и нищо не разбира, когато наскоро питах за съвет относно сайт базиран на Уордпрес.
 
От: От: Галерия за Wordpress

Не си разбрал,явно.Не съм се заяждал с който и да било в форума(е имаше дребни изключения)

Може и да не съм разбрал, но след като обясних ясно проблема, както и причините "за" и "против", да ме питат отново по същите въпроси, които съм обяснил - за мен е заяждане!

Както и да е, да говорим по конкретната тема - аз ти дадох отговор на твоя въпрос, колегите ти дадоха решението. Дано да ти помогне. И наистина - Уордпрес ти позволява свободата да твориш, но само при едно условие: трябва да умееш да го усещаш!
 
От: Галерия за Wordpress

ако искаш да ну е уорд прес пробвай това http://coppermine-gallery.net/ - има всичко за което си писал, категории, групи, оценки и т.н. и повечето хостове го имат за инсталация и става за две минути
 
От: Галерия за Wordpress

ако искаш да ну е уорд прес пробвай това http://coppermine-gallery.net/ - има всичко за което си писал, категории, групи, оценки и т.н. и повечето хостове го имат за инсталация и става за две минути

ти работил ли си с копермайната?
 
От: От: Галерия за Wordpress

ти работил ли си с копермайната?
- да ползвал съм го за една галерия за която нямах претенции да изглежда префарцунено и ми свърши работа, потребителите се рагват, правят си галерии, качват си снимки, пишат си оценки и коментари и нищо друго излишно
 

Горе