Германия обяви рекламния бизнес на Фейсбук за незаконен

John Galt

Well-Known Member
Продължаваме темата с глупостите, които Султанатите по света вършат, за да спъват бизнеса.

Днес на Вашето внимание ще представим следната новина: Германия обяви рекламния бизнес на Фейсбук за незаконен.

Звучи като смело изявление, нали? :D :D :D
Но е точно това, което Германският федерален картел (антитръстовият регулатор на страната) отсъди в четвъртък миналата седмица. Сега FB има един месец да обжалва и да се опита да промени решението, в противен случай ще трябва да променят начина, по който правят бизнес в Германия.

Регулаторът посочва като основни проблеми:

FB не са достатъчно прозрачни за това какви данни събира и как го използват.
FB "експлоатира" потребителите, като изисква от тях да се съгласят със събирането на данни, за да имат профил.
FB принуждава своите потребители да се съгласят на практически неограничено събиране на данни

Ако решението бъде потвърдено, FB ще трябва да промени начина, по който обработва данните за немски потребители и ще може да обедини данните с които разполага за даден човек само в един профил във Facebook, и то с изричното съгласие на потребителя.
Така че кажете сбогом на cross таргетинга на потребители на FB, Instagram, WhatsApp и Messenger ...

Очевидно синият гигант не е съгласен със заключенията на регулатора и възнамерява да обжалва, така че „хората в Германия продължават да се възползват напълно от всички услуги на ФБ“. Известно е колко много зависи техният рекламен модел от deep targeting като - интереси, custom audiences, като широко използваните функции на LLA.

Ще бъде интересно да се наблюдава този процес. Германия определено е важен пазар, като най-силна икономика в ЕС от която има 32 милиона активни потребители във ФБ, които определено допринасят за рекламните приходи на ФБ.

За любопитните, повече инфо може да намерите тук: https://www.wired.com/story/germany-facebook-antitrust-ruling/
 
Последно редактирано:
Не съм усетил ФБ да ме принуждава да правя каквото и да е. Аз сам си влизам и го ползвам и мога да спра по мое желание. Така че не знам от къде идват тези твърдения.
 
Напълно логично е да посочат тези проблеми.

@KISS след всяка промяна искат все повече и повече данни да им дадеш за да им ползваш услугите. Сигурен ли си че не си го забелязал или просто си със стар акаунт и не помниш във времето какво е трябвало да предоставиш като лични данни.
 
Напълно логично е да посочат тези проблеми.

@KISS след всяка промяна искат все повече и повече данни да им дадеш за да им ползваш услугите. Сигурен ли си че не си го забелязал или просто си със стар акаунт и не помниш във времето какво е трябвало да предоставиш като лични данни.
Казвам, че никой задължава хората да ползват ФБ. А какви данни събират не знам.
 
и го ползвам и мога да спра по мое желание.
Това е запазена фраза на алкашите и дрогаджиите, но изглежда вече се е пренесло и във виртуалното пространство:D
 
дубъл
 
Google има пълни данни на всичките от форума, какво ядем кога ядем, какво обичаме да гледаме кога го гледаме..... няма как да избягаш от всичко това :) освен пещерата.
 
Google има пълни данни на всичките от форума, какво ядем кога ядем, какво обичаме да гледаме кога го гледаме..... няма как да избягаш от всичко това :) освен пещерата.
Този гугъл някакъв воайор го изкара, всичко бил гледал и следял... А за пещерата, той big foot подготвя retargeting-a на фб аудиенцията си, така че occupied.
 
@KISS сигурен ли си? В момента да имаш едни шиба**и коменари от фб в сайта си трябва да се регистрираш да предоставиш едн куп личнни данни да си направиш app и чак тогава да може да имаш коментари. Същото е ако искаш да предоставиш и услугата login чрез fb.

Да не говорим, че ако си обикновен потребител и искаш просто да имаш акунт за да имаш връзка с приятели се почва: дай си рождената дата за да ти е по сигурен акаунта, ама дай си сега и телефона... ама я сега да дадеш и копие на лична карта....
 

Горе