Гласуването – вече задължително

RealMoney

Well-Known Member
Гласуването за парламент, президент, кметове, общинари и евродепутати става задължително. Това решиха депутатите, които приеха на първо четене промени в Изборния кодекс.
Парламентът въведе и електронното гласуване. Народните представители приеха и предложение за въвеждане на машинно гласуване и машинно преброяване на резултата от изборите. Предложението за задължителното гласуване дойде с два отделни проекта на Патриотичния фронт и "Атака". Този на Волен Сидеров обаче бе отхвърлен. С него се въвеждаше и образователен ценз за гласуване. Парламентът въведе и наказания за негласуващите. Те ще бъдат глобявани 50 лв. от ЦИК. Друга санкция ще е отнемане на социални помощи, което ще става с решение на кмета.

ЛИНК


"ЧЕСТИТО" или ЧЕСТИТО???
 
От: Гласуването – вече задължително

точно след като главчо цветанов отклони eID чипа в личните карти, гласуването ще става със SMS "DMS GERB" на номера на бойко
 
От: Гласуването – вече задължително

И какво като е задължително, глобите масово няма да се плащат при НЕгласуване. Няма да изтрае дълго този закон.
 
От: Гласуването – вече задължително

И какво като е задължително, глобите масово няма да се плащат при НЕгласуване. Няма да изтрае дълго този закон.

Нека го задам като въпрос.

Със задължителното гласуване се:

А) легитимират мафиотските партийки
Б) гласят нещата за след няколко години когато малцинствата ще са мнозинство (тъй като без образователен ценз е безсмислен такъв закон)
В) цели да се увеличат субсидиите на партиите
Г) дава още една причина Държавата да те подгони и да ти търси ОЩЕ ПАРИ затова, че не си гласувал (глоба, разходи в съда, такси по банки и т.н.)
Д) поставя началото на още бюрокрация, която да взима едни пари и да следи кой има да дава пари


:)
 
От: Гласуването – вече задължително

Друга санкция ще е отнемане на социални помощи, което ще става с решение на кмета.
Ясна е работата.

Интересува ме, намалят ли си партийните субсидии?
 
От: Гласуването – вече задължително

Не бъдете наивни. Гласуването не е задължително. Този закон е направен така, че да падне в Конституционния съд и никога да не заработи. Нарочно го гласуват преди референдума на Слави. Нарочно е вкарана малоумната глоба от 50 лв., която има за цел да направи закона противоконституционен. Всичко се прави с цел и тя е гласуването никога да не стане задължително и да се бламира евентуалният резултат от бъдещите референдуми по въпроса.
 
От: Гласуването – вече задължително

Нека го задам като въпрос.

Със задължителното гласуване се:

А) легитимират мафиотските партийки
Б) гласят нещата за след няколко години когато малцинствата ще са мнозинство (тъй като без образователен ценз е безсмислен такъв закон)
В) цели да се увеличат субсидиите на партиите
Г) дава още една причина Държавата да те подгони и да ти търси ОЩЕ ПАРИ затова, че не си гласувал (глоба, разходи в съда, такси по банки и т.н.)
Д) поставя началото на още бюрокрация, която да взима едни пари и да следи кой има да дава пари


:)

Избирам отговор Г от ''викторината''. Но си остава това, че почти никой няма да плаща тези глоби, направо е смешно само да си го помислиш. Но от малкият процент будали, които ще го направят това, наистина може да се изсмуче някой и друг милион.
 
От: Гласуването – вече задължително

Това е това демокрацията, може да се гледа през безброй призми, в зависимост от моментната политика на дадена страна. Единственият коз на тази демокрация е да има стадо, от което да може да се смуче по хитри начини, без това да разбунва духовете на същото това стадо, инак ще бъде с вързани ръце. Схемата със социализма не струваше и бе отхвърлена, сега идва ред на тъй наречената демокрация, има няма 10-20 години и тя ще отиде в кофата на човешката история. Ще се появи, предполагам нова система в близкото бъдеще, но и тя ще се износи във времето и така:). Човекът има нужда от нови хоризонти, нов таргет, взаимното ни избиване вече не е удовлетворяващо. Жалко че това ще отнеме известно време и няма да можем да бъдем свидетели, поради ограниченото време на всяка отделна личност.
Амин:)
 
От: Гласуването – вече задължително

Как точно ще си вземат глобата, че нещо не се сещам?? :oops: Пълни глупаци! Зорлем ме карат да ходя да гласувам за партия К.У.Р., ама няма пък, защото по същото време ще съм за гъби на разноски на арменската черква! :lol:
 
От: Гласуването – вече задължително

Какви опашки ще се извият пред урните, бедна ми е фантазията, аз ще предпочета да са платя глобата пред алтернативата да се редя 2 часа.
Хубаво е да направят задължително и да се раждат минимум 2 деца Българчета, а на мангустите да им дават помощи само ако завършат средно и да им забранят да имат повече от едно дете, а за кебапчетата да забравят свърши тая:D
 
От: Гласуването – вече задължително

Какви опашки ще се извият пред урните, бедна ми е фантазията, аз ще предпочета да са платя глобата пред алтернативата да се редя 2 часа.
Хубаво е да направят задължително и да се раждат минимум 2 деца Българчета, а на мангустите да им дават помощи само ако завършат средно и да им забранят да имат повече от едно дете, а за кебапчетата да забравят свърши тая:D
Още захранвайте мангалите от кървавите си пари от данъци, спечелени от честен труд, това племе е невъзможно да се цивилизова, като им протегнеш пръст, мислят, че си им задължен. Така или иначе голяма част от бюджета отива за вътрешното министерство. Ами да се уволнят повечето паразити на щат там и тези пари да се пренасочат към реално действащата част от това министерство - от следователи та да се стигне до обикновения пеши полицай.
Изливат се милиони (от нашите данъци) за социлни помощи на малцинстава, а тези същите малцинства ни ограбват селата и плячкосват вилите. Аз не мога да разбера защо се търпи това нещо. Егати безволевата нация.. - да те ограбва собственото ти правителство, мангали да ти разбиват вилите на твоите роднини и ти да си стоиш и да си гледаш новините по бтв..
 
От: Гласуването – вече задължително

Да се върне задължителното, значи да върнем старото. Да върнем тогава всичко старо, ааа
Искам да се върне БДС за храните като задължително и казармата тоже,,, ама трева да е демократично, даго ева,,,,
Па и аз тогаз пак шисъм тинейджър и пак шими дреми на хура,,, я не знаю
 
От: От: Гласуването – вече задължително

Още захранвайте мангалите от кървавите си пари от данъци, спечелени от честен труд, това племе е невъзможно да се цивилизова, като им протегнеш пръст, мислят, че си им задължен. Така или иначе голяма част от бюджета отива за вътрешното министерство. Ами да се уволнят повечето паразити на щат там и тези пари да се пренасочат към реално действащата част от това министерство - от следователи та да се стигне до обикновения пеши полицай.
Изливат се милиони (от нашите данъци) за социлни помощи на малцинстава, а тези същите малцинства ни ограбват селата и плячкосват вилите. Аз не мога да разбера защо се търпи това нещо. Егати безволевата нация.. - да те ограбва собственото ти правителство, мангали да ти разбиват вилите на твоите роднини и ти да си стоиш и да си гледаш новините по бтв..

Е какво има за разбиране? Българите сме донор, циганите пък са електорат. Ако ние гласувахме, а те работеха, щеше да е обратното. Те гласуват и са ценни. Ние не гласуваме, не сме ценни.
 
От: Гласуването – вече задължително

боли ме кура, аз имам чужд паспорт и мога да се откажа от бг-то кога си искам :D
 
От: Гласуването – вече задължително

боли ме кура, аз имам чужд паспорт и мога да се откажа от бг-то кога си искам :D

И мени ма боли хура за теби,,, ного си прос, прай си паричките тука и не са обаждай ного,,, келеш
 

Горе