Гласуване в резултатите от Google

Някой знае ли, до колко има значение гласуването за даден резултат (след като сте логнати) при търсене от определена дума (фраза), за подобрение на резултата при същото търсене от други потребители?
 
От: Гласуване в резултатите от Google

Мисля, че единствено ги пише в cookie за твоя собствена употреба, така по-трудно могат да се манипулират резултатите от групи потребители.
 
От: Гласуване в резултатите от Google

И аз така знам, официално и от гоогле излизат с тази версия, че все още не участва в алгоритъма на сърп, но само те си знаят как е в действителност.
 
От: Гласуване в резултатите от Google

Мисля, че единствено ги пише в cookie за твоя собствена употреба, така по-трудно могат да се манипулират резултатите от групи потребители.

Пише ги в негова база. ПОнеже като се отвори от друг компютър резултата се помни.

По принцип след като си го бях добавил аз и после един приятел ми даде глас и след 1 час минах от 7 на 4 страница. Разбирасе може и ефекта да е от други неща които съм правил. За сега имам още няколко гласа но промяна няма.
 
От: Гласуване в резултатите от Google

Google усилено експериментира с персонализирано търсене.
Идеята е да ти показва най-отгоре неща, от които ти лично се интересуваш (примерно ако по принцип се интересуваш много от телевизори, като напишеш "sony" да ти показва отгоре телевизорите на Sony, а не да речем телефоните, или обратното). Т.е. ако блога ти е за кокичета и сеи прегледал за няколко часа десетки сайтове с кокичета, в твоите лични резултати блога ти ще се дигне. Не означава че ще се дигне и при другите.
Идеята на Google е на практика резултата, който всеки получава при търсене да е на практика уникален. Така, хем да ослигури персонално по-релевантни резултати, хем да обесмисли всякакви услилия за манипулиране чрез off-page SEO. Така се преполага да работи и AdSense

(етично разбира се е доста грубо "ние знам всяка твоя стъпка и мисъл", може да бъде забранено за прелагане в ЕС)
 

Горе