Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

blackout8

Well-Known Member
Отново силен семинар от проф. Петров, обяснение на финансовата криза както и митове около "силния запад", като любимата на много от форума УК.
Много интересни въпроси и отговори :) Разнищват се истинските проблеми а те са дълга и политиките!



[video=youtube;cEoSpRapUdE]http://www.youtube.com/watch?v=cEoSpRapUdE&feature=plcp[/video]

[video=youtube;XVLFEKU_kUI]http://www.youtube.com/watch?v=XVLFEKU_kUI&feature=plcp[/video]

http://www.youtube.com/watch?v=qC18RHGGHjU&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=XHA0g7Sz40M&feature=plcp
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Браво бе без грам коментар.

Показателно е просто нивото на форума за предприемачи и бизнесмени. В този семинар се задават и разискват сериозни въпроси.
Само ми е страно като се пусне някоя политическа или откровенна проста тема как се пълнят 10 страници, но за истинското нещо няма и 1 страница. Показателно е както казах! Може би икономика бизнес е далеко от групата ни. За това хляб, зрелища и политика са на макс :)
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Тука повечето не правят разлика между пазарна и планово-пазарна икономика, не разбират какво е лошото в субсидиите, които се "дават" от "европата"...

За тях ето такива клипове са по-подходящи:

[video=youtube;issDkyCsq2A]http://www.youtube.com/watch?v=issDkyCsq2A[/video]

[video=youtube;mOkcWJT3qkE]http://www.youtube.com/watch?v=mOkcWJT3qkE[/video]

http://www.youtube.com/watch?v=rtvjrSAzWJM

http://www.youtube.com/watch?v=2DHh-EsEJxc


Известни актьори в реклами на европейските агрофондове (видео) - dnevnik.bg

Актьорите от телевизионното шоу "Комиците" са лицата в новите рекламни клипове на програмата за развитие на селските райони, съобщиха от земеделското министерство. Кампанията цели да популяризира възможностите за финансиране по програмата.

Справка в регистъра на обществените поръчки показва, че клиповете са изработени от студио "Златен век", а цената им е близо 175 хил. лв без ДДС. Консорциумът, който е спечелил поръчката за излъчването им, е "Тандем-Труд". Той се е ангажирал да ги разпространява срещу 549,7 хил. лв без ДДС. Финансирането се осигурява от мярката за техническа помощ в самата програма.
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Малко са хората, които ще изгледат няколко часа лекция. Аз ще я изгледам на части и ще коментирам.

Браво бе без грам коментар.

Показателно е просто нивото на форума за предприемачи и бизнесмени. В този семинар се задават и разискват сериозни въпроси.
Само ми е страно като се пусне някоя политическа или откровенна проста тема как се пълнят 10 страници, но за истинското нещо няма и 1 страница. Показателно е както казах! Може би икономика бизнес е далеко от групата ни. За това хляб, зрелища и политика са на макс :)
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Ами то да не ..... да се начука, това е знание иска се отдаване.

Радвам се че поне вие сте про пазарни играчи и знаят какво се изисква.

Биааро може гледаш от края на 2рия клип.

Ще пусна една тема за бизнес цикъла пак на Петров 30 мин смляно за бавно развиващи белкем да вдянат повече хора.
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Браво бе без грам коментар.

Показателно е просто нивото на форума за предприемачи и бизнесмени. В този семинар се задават и разискват сериозни въпроси.
Само ми е страно като се пусне някоя политическа или откровенна проста тема как се пълнят 10 страници, но за истинското нещо няма и 1 страница. Показателно е както казах! Може би икономика бизнес е далеко от групата ни. За това хляб, зрелища и политика са на макс :)
Надай се, бульо!
След като Р.Петков го качват на икона и го боготворят, какво искаш?!

Ако бе писал, че в клипа се обсъждат адсенс пинизи и "бизнес" с ФБ страници, щеше да имаш успех.
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Братле, аз не се занимвам на дребно :)

Има лаф мисли глобално действай локално !
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Има лаф мисли глобално действай локално !
Тъй де! ФБ е глобален, страниците са локални.
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Браво бе без грам коментар.

Показателно е просто нивото на форума за предприемачи и бизнесмени. В този семинар се задават и разискват сериозни въпроси.
Само ми е страно като се пусне някоя политическа или откровенна проста тема как се пълнят 10 страници, но за истинското нещо няма и 1 страница. Показателно е както казах! Може би икономика бизнес е далеко от групата ни. За това хляб, зрелища и политика са на макс :)

Не, просто на хората вече им дреме на гъзо :)
А и ако желаеш сериозни разсъждения, би трябвало да ги търсиш в инвестора например...там са по часта с теориите, тук повечето се опитват да бачкат, за това и се водят предприемачи :)
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Браво бе без грам коментар.

Показателно е просто нивото на форума за предприемачи и бизнесмени. В този семинар се задават и разискват сериозни въпроси.
Само ми е страно като се пусне някоя политическа или откровенна проста тема как се пълнят 10 страници, но за истинското нещо няма и 1 страница. Показателно е както казах! Може би икономика бизнес е далеко от групата ни. За това хляб, зрелища и политика са на макс :)

Аз пък ги изгледах с огромен интерес, и тези и предишните които пусна. Ама не се обаждам, защото съм много бос в тези неща.

И какво сега? Тоя човек предрича апокалипсиса. И съм склонен да му вярвам, за сметка на маите, Асен Бога, Адвендистите и останалите малоумници.

Никой никъде не споменава, на какво се дължи тая всеобща задлъжнялост. На прекалена консумация или на български разсипия?
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Никой никъде не споменава, на какво се дължи тая всеобща задлъжнялост. На прекалена консумация или на български разсипия?

Дължи се на принципа, по който се води икономиката. Има различни школи и всяка набляга на различно нещо. Явно е, че сегашната нещо куца
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

В текстовете за Силвио Гезел прочетох "капиталистическа експлоатация" и "принуждава" и реших, че е някаква антипазарна идеология. Обаче след като прочетох по-надолу разбрах, че в същност той иска някаква странна версия на "свободен пазар":

1. Той е желал да направи невъзможна капиталистическата експлоатация, като с въведените от него свободни пари е принуждавал всеки, който притежава пари да ги пусне незабавно в обръщение. Така се създава една икономика с нулева лихва.

2. Искал е Поземлената рента, също като лихвата един доход, за който не се полага никакъв труд, да се постави в обществени ръце, за да не може никой да живее на гърба на другите.Той е предложил да се откупи обработваемата земя от притежателите и и обществото да я предлага на желаещите да я обработват.Резултатът от подобна реформа Гезел е нарекал свободна земя. (Ако не се желае одържавяване на земята, то Поземлената рента може да бъде елиминирана чрез данък върху притежаваната земя.)

3. Тогава, когато икономиката е освободена от грубите си грешки, тя може да бъде оставена на свободно действащите пазарни сили. Премахването на всички мита и въвеждането на свободна търговия са неговите по-нататъшни изисквания.

4. Той предлага икономика свободна от лихви, експлуатация и търговски ограничения. Затова тази икономика се нарича Свободна икономика . Гезел е основоположник на учението за “свободната икономика” и до сега никой не е успял да обори неговите основни идеи.

Това е само едно бегло изложение.Точното излагане на неговите теории се съдържа в произведенията му, с които ако се запознае човек, няма нужда да чете встъпителния ни текст.

Не е добра идея изкуствено да се стимулират/принуждават хората да харчат. Ами ако имат достатъчно неща и нямат нужда от нищо друго в момента? Трябва ли да изхарчат парите си за глупости и после когато приходите им изчезнат да мизерстват? Защото приходите във времето не са константа - този месец примерно може да изкараш 95% от парите, които печелиш през цялата година. И ако изхарчиш 95% от годишния доход за глупости през останалите 11 месеца какво ще правиш?

Капиталистите в условията на капитализъм (свободен пазар) не могат да извършват експлоатация. Това за лошите капиталисти, експлоатиращи добрите бедняци е социалистическа/комунистическа пропаганда.

Твърденията, че лихвите са зло са абсурдни. Биха могли да са зло само ако има монополист, който печата парите. Ако обаче всяка банка или друго лице има право да печата собствени пари (т.е. ако няма монопол) лихвите ще са пазарни и следователно "добри". Имам предвид не да се печатат фалшификати, а собствени валути - примерно банката "Първа Свободна Банка АД" ще печата пари с лика на своя директор (или каквото си избере), Бай Пешо бръснаря ще си печата пари с неговия лик и т.н., валутните курсове ще се определят от пазара.
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Аз пък ги изгледах с огромен интерес, и тези и предишните които пусна. Ама не се обаждам, защото съм много бос в тези неща.

И какво сега? Тоя човек предрича апокалипсиса. И съм склонен да му вярвам, за сметка на маите, Асен Бога, Адвендистите и останалите малоумници.

Никой никъде не споменава, на какво се дължи тая всеобща задлъжнялост. На прекалена консумация или на български разсипия?

Дължи се на Кейнсианската и моментаристичната икон. школа.

С две думи лесно и просто ние скъсахме с прирродата - малко философски.

Икономически - ние не живеем в пазарна икономика а в сливане с едрия бизнес и държавата това май му се вика фашизъм.

Истината защо сме тук е че има кредитна експанзия, захранвана от печатане на пари, непозволяване на система да се чисти too big to fail не позволване на безработица да се случи не позвалване на оразване на редица разходи, строг контрол, ЦЕНТРАЛНИ БАНКИ, които създават морален риск за Търговските банки.

Като скъсахме със златния стандарат така става. В момевнта има държавен монопол на най-важното а то създаването на пари. Проблема е че в САЩ дори не е държавна централната им банка а е частна, и колото и да се осере ФЕД, винаги конгреса ще влезе и ще спасява, както Фед ще спасява банките - е скъпи ми колега това не е пазар, това е системен политически пазар.

Проф. Петров говори за точно тази школа, която отхвъля мейнстрийма - тази школа която е гарантриала на САЩ за 1 век най-големия икономически буум в човешката история....


А ако питаш защо се прави всичко това:

Защото живеем в робоство.

Защото по този начин с печатниците се извлича инфлационен данък и става преразпределение на богатства, можеш се сетиш от кои за кои
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Не, просто на хората вече им дреме на гъзо :)
А и ако желаеш сериозни разсъждения, би трябвало да ги търсиш в инвестора например...там са по часта с теориите, тук повечето се опитват да бачкат, за това и се водят предприемачи :)

Това, което давам в моите теми е именно да се пробудят тези псевдо пишмани.

Ако искаш си бизнесмен то ти без икономика и цикли по-добре да не почваш нищо. Тук всички им е кеф да се експлоатирани.

В инвестора са инвеститори и момчета им е ясно, но пак е малък процента там масата са спекуланти, пиша именно с инвеститорите защото и аз съм. Аз съм value investor. Но и там трудно се прокадват иситиснките идеии.

А да си истински инвеститор трябва си добър бизнесмен :)
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Това, което давам в моите теми е именно да се пробудят тези псевдо пишмани.

Или казано по-разбираемо се опитваш да бъдеш съвременен будител. Обаче не очаквай благодарност, по-скоро ще те оплюят и ще те обявят за участник в конспирацията и плана Ран-Ът на лошите евреи за преход към прогнил капитализъм и унищожаване на държавата.
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Значи на някои им е забранено да скачат повече от тоягата си, а на други не.

Как така германската банка (или банки) са раздали 50 пъти повече пари, отколкото имат.

Все едно - аз изкарвам ~ 500 лева месечно, ама да харча (раздавам) по 10 000 и на никой да не му дреме. И това да се води стабилност баси. :)
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Значи на някои им е забранено да скачат повече от тоягата си, а на други не.

Как така германската банка (или банки) са раздали 50 пъти повече пари, отколкото имат.

Все едно - аз изкарвам ~ 500 лева месечно, ама да харча (раздавам) по 10 000 и на никой да не му дреме. И това да се води стабилност баси. :)

Това се нарича банкиране с частичен резерв :)

Бундесбанк е свалила минамланите изисквания за кредити.

Всичко е малко странно но назад преди няколко века - банките не са били, което са сега тогава хората са депозирали златото и среброто си. Банките са длъжни да го върнат на на момента. Обаче минало време, и банкерите разбали че едва 30-40% идвали на веднъж си вземат златото. О чудеса. Банките почнали да раздават кредити. Обаче докато дойде този момента се сменят възпрятията. Създват се книжните пари обезпечени със злато. Тези пари почват да се търгуват за стоки и услуги за сметка на злаото. Тези пари са представяли просто - Аз ти Дължа - Аз ти дължа 1 грама злато и имаш 25 лв/доларова или еди каквва си парична единица сакаш.

И след като са наложили книжните пари и банкерите разбрали почнали да дават повече от колкото имат. И така се е заражда модерното банкерство.

Да съкратя историята.

В момента Германските банки имат 1 евро капитал към 33 евро депозити, това се явава пасив на банката, тези 33 евра са пуснати като кредити или инвестиции - и ако 3.33% или недай си боже 4% от активите се изгубят от фалит цялата банка влиза в неплатежоспособност и фалит :) Разбира се ако не я спасят, е именно това стана последните години спасяваха всичко. Е това не е пазар това е соц. модел. Това е да подържаме неефективността и неефикасността.
 
От: От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

Или казано по-разбираемо се опитваш да бъдеш съвременен будител. Обаче не очаквай благодарност, по-скоро ще те оплюят и ще те обявят за участник в конспирацията и плана Ран-Ът на лошите евреи за преход към прогнил капитализъм и унищожаване на държавата.

Да бе вече, един фанатизиран ляв, ми сложи и клеймо че съм Хамерикански агент брех мамка му - направо съм Жеймс Бонда на форума :D :D :D

Истината е друга, хората са мързеливи и неинициативни обичащи друг да винят за лични неуспехи освен себе си и най-добрия пример е да сме на д-вна хранилка. Така всички доволни.

Не казвам, че е лошо - за всички хора в неравностойно социално положение е добре и трябва се грижим и всички пари там да заминват както и обучение и инфрастрктура без значние материална или нематериално, но за всички други да ги храним ей това вече не го разбирам за този, който е прав здрав и да стои и да не допринася с нищо за благото - този трябва да му се спрат помощите, защото това яде от капитала ни, а капитала не се използва по ефективен начин, после се чудим що дойчовците са напред а ние не
 
От: Глобалнатa задлъжнялост и финансовата криза

В момента Германските банки имат 1 евро капитал към 33 евро депозити, това се явава пасив на банката, тези 33 евра са пуснати като кредити или инвестиции - и ако 3.33% или недай си боже 4% от активите се изгубят от фалит цялата банка влиза в неплатежоспособност и фалит :)

Още по-нагледно - за всяко 1 евро депозит те отпускат 33 евро кредит. Съответно са раздали 33 пъти повече пари от колкото имат на депозит и ако дойдат да си ги поискат, няма да има от къде да ги върнат.
 

Горе