Големи разлики при почти еднакви....

d3velop

New Member
Здравейте от няколко дни ползвам етаргет но вчера забелязах голяма разлика в приходите:

Статистика за 26.12.2010
Изображения: 37 758
Кликове: 27
CTR 0.072%
eCPM 0.05 лв
Приходи: 1.76лв

Статистика за 27.12.2010
Изображения: 32 707
Кликове: 24
CTR: 0.073%
eCPM: 0.02лв
Приходи 0.68

... Как изобщо ги смятат тези приходи??? Лъжат ли нещо или на мен така ми се струва ? ;-)

Благодаря предварително ;-)
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

В етаргет рекламите поне, които съм засичал варират от 0.02лв. до 0.08лв. зависи на кои реклами са цъкали хората от там и разлика в сумата
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

голяма разлика
Приходи: 1.76лв

Приходи 0.68
:lol: :lol: :lol:
Сори човек ама все още ми е смешно...
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

И на мен ама какво да се прави :) ... Чак се подиграват с тези реклами....
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

Адсенс защо не сложиш. То 37 000 импресии и само 27 клика ......
Без коментар
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

Колега никой не се опитва да те прецака - Проблема идва от това че сайтовете, които носят голям трафик обикновено го получават от ниши като безплатни МП3, филми, игри и други подобни, а този трафик е пълен траш защото 99% е съставен от малолетни без кинти които търсят аванта, а когато някой купува реклама на кликове очаква някаква възвращаемост на тази реклама.
Хората които занаят за какво си дават парите плащат на Адуордс за клик и над 20ст но не биха дали и една стотинка за клик в подобни сайтове, защото им излиза скъпо.
Горните думи не визират конкретно твоя случай или конкретен твой сайт, а са принципното ми виждане защо понякога от голям трафик няма приходи.
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

При мене на 1000 импресии се падат по 6 клика или около 1 евро
Слагай адсенс.
Ама то пък твойто ще е бг блогче :(
Направи и един на английски да видиш каква разлика ще има в приходите.
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

Имах Адсенс но го махнах заради туя глупости с НАП ;-)... Все още имам акаунт там даже и готови пари за телгена ама се чудя какво да правя с тия глупости дето се пишат по форумите ;-)
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

Тия глупости с НАП важат винаги щом вземаш пари от някъде.
Не са измислени специално за Гоогле
 
От: Големи разлики при почти еднакви....

При мене на 1000 импресии се падат по 6 клика или около 1 евро
Слагай адсенс.
Ама то пък твойто ще е бг блогче :(
Направи и един на английски да видиш каква разлика ще има в приходите.

В български сайт за филми, музика или игрички за 6 клика ще вземеш около 18 цента.. хаха :) А по темата.. просто си плащат малко, аз защо не ги държа, а за Гугъла според мен си го пускай. Рисковете са по-малки от загубите, които ще претърпиш със спирането му. Всъщност и Гугъл не плащат много за Бг сайтове, но понякога пускат и по-скъпи реклами :)
 
Последно редактирано:

Горе