Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

redrum

Well-Known Member
Преди два дни се случи нещо доста брутално, изгубих най-голямата си страница. Без хакнати акаунти, без някакъв скам. Страницата просто изчезна, все едно фейсбук администратор я беше взел и/или съединил с друга през мен, без да правя нищо, а като суперадмин просто ме е изтрил. Страницата повече не се показва, просто я няма. Няма ънпъблиш, няма известия, чудесии. Поразпитах тук и там, не съм само аз, а и други хора са изгорели и то с много големи страници.

Има тема за това в blackhatworld

[h=2]My main Facebook page has been disappeared [/h]
I have no idea wtf happened, but my Facebook page just gone! When I am trying to access it, nothin appears, it's just suddenly disappeared.
Anyone have an idea wtf is that? How can I contact Facebook about it?

There is some new method on facebook..they can claim any kind of page and merge into there own page.. last night all the viral video pages got deleted.. best of vines,amazing videos...etc etc... Check this page likes - fb.com/OoonlyLove

Можете да видите тази страница - https://www.facebook.com/OoonlyLove , направена преди дни и с над 8 милиона фена. Предполагам, че към някаква такава е отишла както моята, така и на колегите. Има и други страници в тая тема, характерното е, че всички са оспамени от араби.

В темата хората пишат, че фейсбук са деактивирали merge и verify page опциите заради хака. Първо беше хака от миналата седмица с верификациите, сега тая свинщина. Да вземат да се стегнат малко, щото такива дупки в сигурността са недопустими. И то не щото аз го казвам, а щото специално тая история, ако се остави без последствия съм сигурен, че ще се раздуха по западните медии. Тоя хак значи, че всеки един човек който има страница и я развива може да бъде лишен от нея, по всяко време. Допускат такива страници с милиони фена създадени преди два дни, направо не е за вярване. Как искат после хората да инвестират във фб реклама и да си купуват фенове? Наистина се надявам да вземат радикални мерки. Ще ви държа в течение и ще пиша, ако науча нещо по темата или имам развитие по моя казус.

п.п. Не знам дали е съвпадение, но по същото време е изчезнал и ВЕРИФИЦИРАНИЯ профил на Бойко Борисов :lol:
 
Последно редактирано:
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Тия все повече се излагат. Остава да платиш n брой $ за тяхната реклама и да ми изчезне....
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Това вече е много скандално, явно е някаква нелепа дупка в сигурността, която 'хакерите' са открили... Тая BEST VINES и бях фен, имаше над 4 милиона фена, сега наистина я няма, явно са я слели с някоя друга... А страницата, която загуби с колко фена беше?
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Не искам да влизам в подробности, но достатъчно голяма и активна, за да ми пука....много. Попълних разни форми за контакт, ще видим дали въобще някой ще ми отговори. Това с верифицирането също е било възможно чрез хак, гледам има разни странички с по 200 човека, които са верифициране. За това и са го спрели и него.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

То ти реално нищо не си изгубил, защото страницата ти е собственост на Facebook. Друг въпрос е ,че това което се е случило с теб е нелепо. Тази тема ме подтиква да ънпублишна всички страници, бахти случая.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Бах тея идиоти. Продължават да се държат свинси със хората които им правят съдържанието. Като потребител съм възмутен отдавна от тях, но вече генерално загубих такова и като собствевик на макар и малко страници.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

То ти реално нищо не си изгубил, защото страницата ти е собственост на Facebook.]
Простотии не ми се четат и не ми се влиза в спорове кое и как. Фейсбук не е взимал страницата ми, а тя е открадната по някакъв начин от мен. Тъй че, нелепо е, да.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

И на мен ми се случи подобно нещо преди някоко седмици. Време е мисля да престанат с техните глупости и да отпуснат тоя трафик, че положението е плачевно.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

"Социално инженерство" може би :-o друг вариант не виждам някой с подобни права в добре защитена платформа да прехвърля каквото и където реши ...
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Someone stole my facebook page and changed the name

Hi guys, yesterday when I was going to post a new photos on my page I noticed that my facebook page is not at my list anymore.
When I tried to search for it I couldn't find anything.

Then I went to check my email and I got this: http://prntscr.com/447ge4

The wierdest thing is that my pages name was Female Fitness Motivation and they notified me about the page Fitness Girls. So someone apparently changed the name of the page with 63k likes. I don't know how they did that.
And my old URL is not existing any more: https://www.facebook.com/FitnessMotivationMadness

Did someone experienced something similar?
And is there any sense to contact facebook about this. Because I know that they are assholes when it comes to this stuff.

Cheers
Пфф, щом са откраднали дори 64к страничка, смятайте колко хора са изгорели от тоя хак.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

А не е ли възможно да не е хак, а да са откраднали паролите от фейсбук? И сега лесно да си прехвърлят страници.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Не са паролите, имам много страници на акаунта, само най-голямата изчезна. Имам и други, но те не са засегнати. Акаунта си е мой, никой не ми го е открадвал. Специално аз се пазя много, дори съм си изключил приложенията, пароли, телефони, както си трябва. Но на акаунта нищо му няма, просто все едно някой с повече права от обикновен юзър го е направил.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Да ... Откраднаха и страницата Only street fighting , която беше с 2 300 000 харесвания
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Абонирам се за темата. Мисля, че БГ страниците не са засегнати
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Абонирам се за темата. Мисля, че БГ страниците не са засегнати

не са засегнати, щото не са интересни. абонамент и за мен
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Мен се опитаха да ме прецакат с веритификацията дето пускаха за права и като им дадеш той те махаше и така, сигурно знаете за този бот. Стана много известен последно време.
Но щом един приятел който се занимава вече не знам колко години има десетки страници с по няколко милиона харесвания едната изгоря с една страница с няколко милиона, не ми се мисли за новите които грам не разбират... Със сигурност няколко стотин хиляди страници са изчезнали.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Още преди месец-два изгърмяха хиляди фб страници и това бе причината да се вдигне леко рийча, но с ежедневния спам пак си отиваме към трагедия :)
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Още преди месец-два изгърмяха хиляди фб страници и това бе причината да се вдигне леко рийча, но с ежедневния спам пак си отиваме към трагедия :)

Да, което е наистина жалко. По такъв начин да изгърмят толкова много хора...
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Аз пък точно преди месец - два усетих огромен спад в рийча поне при мене.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Време е мисля да престанат с техните глупости и да отпуснат тоя трафик, че положението е плачевно.


Защо да го прават?Плащаш ли за да ползваш техните услуги или просто ползваш това което е free?
 

Горе