Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

На който му е интересно, тоя тип е някакъв фейсбук гений и обяснява как е станал предния хак. Имало е и друг открит от него, но вече не работи. По същата схема са хакнати и нашите страници. - статията в блога му тук

Има някаква форма за репортване на хакнати страници, но аз нещо не мога да я отворя. Някой отваря ли я?
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Khalil - خليل
9 hours ago
iam not sure if its true or not .

a new facebook pages vulnerability allow the attacker to merge other pages in his zero likes page .

anyway you can report this issue from here :
https://www.facebook.com/help/contact/?id=164405897002583
Ето му съобщение от фен страницата.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Този ФБ вече става само за таргетирана реклама на клик, от лайкове май полза няма...
 
Можете да видите тази страница - https://www.facebook.com/OoonlyLove , направена преди дни и с над 8 милиона фена. Предполагам, че към някаква такава е отишла както моята, така и на колегите. Има и други страници в тая тема, характерното е, че всички са оспамени от араби.
Е как е възможно това, за толкова кратко време?
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

От вчера започнаха да връщат страниците. Тоя път, браво на Фейсбук :) Случаят е приключен и да се надяваме, че няма да има следващ път. :rolleyes:

п.п. И отпуснете малко рийча дае!
 
Последно редактирано:
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

От вчера започнаха да връщат страниците. Тоя път, браво на Фейсбук :) Случаят е приключен и да се надяваме, че няма да има следващ път. :rolleyes:

п.п. И отпуснете малко рийча дае!

Върнаха ли твоята?
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Да, върнаха я. Без мейл, тихомълком. Изглежда наред.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Да, върнаха я. Без мейл, тихомълком. Изглежда наред.

Да, тихомълком ще е, защото ако се разчуе повече ще им паднат още акциите.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Да ползвам и аз темата, че долу-горе ми е свързан проблема. На няколко страници получих следното съобщение от Фейсбук:

Здравейте, Ceco,

Unfortunately your Page, *****, has been unpublished because it violates Facebook Pages terms. This means that you can still see the Page, but other people won't be able to see it and you won't be able to add new people to help you work on your Page.
If you think this is a mistake, please оведомете ни.

Благодарности,
Екипът на Facebook

Има ли смисъл да им пиша и ще се получи ли нещо?
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Да ползвам и аз темата, че долу-горе ми е свързан проблема. На няколко страници получих следното съобщение от Фейсбук:

Здравейте, Ceco,

Unfortunately your Page, *****, has been unpublished because it violates Facebook Pages terms. This means that you can still see the Page, but other people won't be able to see it and you won't be able to add new people to help you work on your Page.
If you think this is a mistake, please оведомете ни.

Благодарности,
Екипът на Facebook

Има ли смисъл да им пиша и ще се получи ли нещо?

Това сигурен ли си, че е официално съобщение от фейсбук? Оведомете ни?! Прилича по-скоро на нещо писано от нигерийски принц.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Ами изглежда много нескопосано, но си е истина :( Като си влезна в страниците пише следното: This Page has been unpublished by Facebook. И страниците наистина не се виждат от други хора, а ги редиректва към главната страница
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Ами изглежда много нескопосано, но си е истина :( Като си влезна в страниците пише следното: This Page has been unpublished by Facebook. И страниците наистина не се виждат от други хора, а ги редиректва към главната страница

А можеш ли ръчно да ги публикуваш ?
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

Какъв е, сподели. По принцип ми се е случвало и ми я върнаха, така че пускай appeal.
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

И да пусна няма смисъл, те и без това бяха позамрели страници. Заради LJ е
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

И да пусна няма смисъл, те и без това бяха позамрели страници. Заради LJ е
Баннатите страници са правени с LJ, или в тях си пускал линкове с LJ, за да пълниш други страници?
 
От: Голяма дупка във Фейсбук сигурността и фейсбук страниците

И аз имам 2 такива големи страници баннати заради LJ да се надявам ли да ми ги пуснат и какво да пиша като жалба
 

Горе