Голям спад на трафика след нов дизайн

jbaireva

New Member
Здравейте,

Имам едно питане относно един нов (стар) сайт, който пуснахме и ще съм много благодарна ако някой сподели защо се получава така.

Става въпрос за един сайт, който е на повече от 4 години. Имаше около 1500 посетителя на ден, като половината идваха от Google. Интересното беше, че сайта на беше ъпдейтван от 2 години и въпреки това излизаше на първа страница на Google с повечето от ключовите думи, които му бяха зададени.

В момента сайта е с нов дизайн и променена функционалност, всеки ден се публикуват поне една или две нови статии, но трафика вместо да се покачи, падна драстично.

Знаех че е нужно време, за да се актуализират новите линкове и т.н. , но мина вече месец и положението е все същото. Трафика от Google с ключови думи е 20 -30 човека.

Другото което е адски странно е, че си правя експеримент да напиша пълното заглавие на дадена статия от сайта и пак не излизаме в първите 5 страници на Google.

Вече публикуваме новини в други сайтове и от там идват по 5000 човека на ден, но от Google нищо :( .

Ще се радвам ако някой има идея защо се получава така.
 
От: Голям спад на трафика след нов дизайн

Ако правилно разбирам какво ме питате, прегледах сайтовете, от които ни идваше най-голям трафик и на тях актуализирахме url- ите.

Не съм сигурна обаче, че това е същото с редирект на старите урлта към новите.
 
От: Голям спад на трафика след нов дизайн

и на мен ми се е случвало, след като смених дизайна и естествено пътя до файловете, както го описва coolice, трафикът спадна за месец-два след това лека-полека се възстанови отново. Отнема време да се индексират новите файлове.

Естествено ако имаш и друга промяна (кл. думи по вътрешните сайтове, вътрешни линкове и т.н.), което е почти невъзможно да не се случи при цялостен редизайн това също оказва съществено влияние
 
Последно редактирано:
От: Голям спад на трафика след нов дизайн

А сигурен ли си, че си сложи и кода за статистиката
аз веднъж редизайннах и че чудя що всичко падна на 1-2 посещения
а аз съм си забравил Google Analytics-а
и се чудя кво става

и квото дойде от кеша някой ако гледа това е :)
 
От: Голям спад на трафика след нов дизайн

Аналитика е сложен и той си работи прекрасно, не е от него проблема. Със закъснение, но вече разбрах какъв е проблема.

Трябвало е да се редиректнат повечето страници, но за съжаление вече е късно.

Почваме пак все едно сме нов сайт. Добре че поне добре стартирахме и вече има сравнително голям трафик.
 
Re: От: Голям спад на трафика след нов дизайн

Аналитика е сложен и той си работи прекрасно, не е от него проблема. Със закъснение, но вече разбрах какъв е проблема.

Трябвало е да се редиректнат повечето страници, но за съжаление вече е късно.

Почваме пак все едно сме нов сайт. Добре че поне добре стартирахме и вече има сравнително голям трафик.

ами то не е късно да се редиректна старите урлта просто ако има някои линк към тях да иде към новите :) Иначе затова като се прави тотална смяна на дизаин е хубаво да се плати и за една бърза почасова сео консултация от някои професионален сео има си специалисти за всичко ...
 

Горе