Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

BESTINO

Member
Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност:

" Здравейте, П.,


Благодарение на Вас този сезон Google може да дари 20 милиона щатски долара на благотворителни организации по целия свят. Те от своя страна ще помогнат за подобряване на живота на над 50 милиона души. Кликнете тук, за да видите как.

Благодарим Ви, че сте част от това, което е Google днес. Всичко това е възможно благодарение на Вас.

Желаем Ви весели празници!

Google

:D:D:D:D
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

Какво ми направи впечатление - 20 милиона долара за 50 милиона човека => 40 цента / човек дарения :lol:


ПП: Факт е, че тези дарения се дават от големите корпорации само за да избегнат или намалят данъците си
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

За да избегнем недоразумението огромната бройка идва от факта, че 50 000 000 деца ще се ваксинират срещу детски паралич и 2400 срещу ХИВ-тези ваксини са безкрайно евтини / 15 цента/, но просто няма кой да ги достави и разпредели.
Аз днес съм с розовите очила и освен идеята за намаляване на данъците виждам и благородно дело. Всъщност собствениците никога не могат да изхарчат състоянието, което имат и чест им прави, че го даряват, а не го стискат за себе си.
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

Едва ли е правилна употребата на думата "чест". По-вероятно правилната дума е "бизнес", сега ми се спи и не ми се обяснява защо. :)
Лека нощ на всички.
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

Чист популизъм.
Ако искаха да направят добро, щяха да ги дарят за опазване (от хората) на околната среда.

Вместо това нашите подпомагат още повече безконтролното размножаване на хуманоиди, които отдавна са изчерпали ресурсите на местообитанията си.

ПС: тва верно звучи гадно ама си е тъжна действителност - факт.
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

За да избегнем недоразумението огромната бройка идва от факта, че 50 000 000 деца ще се ваксинират срещу детски паралич и 2400 срещу ХИВ-тези ваксини са безкрайно евтини / 15 цента/, но просто няма кой да ги достави и разпредели.
Аз днес съм с розовите очила и освен идеята за намаляване на данъците виждам и благородно дело. Всъщност собствениците никога не могат да изхарчат състоянието, което имат и чест им прави, че го даряват, а не го стискат за себе си.

Какво? какво? Ваксини срещу ХИВ? Как така съм ги изпуснал това откритие.
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

Caprice, повярвай ми бизнес не се прави с чест.
Чест може да е за мен и теб да дарим по едно смс-че, но една корпорация следва бизнес политиката си, а където има такава няма място за емоции, чест и разни други типично човешки чувства. Една корпорация не чувства, тя се управлява. На акционерите им дреме на оная работа за гладуващите, тях ги интересува да печелят колкото се може повече и да плащат колкото се може по малко.
А парите които печелят Г може и да не могат да ги изхарчат, но поне умеят да ги инвестират. Просто инвестират страшно много пари в големи проекти които тепърва ще стават реалност.
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

те и миналата година толкова дариха
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

които отдавна са изчерпали ресурсите на местообитанията си.

В същност не са ги изчерпали, а не знаят как да ги потребяват. Бедните са бедни, защото нямат know-how.

Защо сме бедни?

Данъчните облекчения при дарения не са това, което някои си мислят. Когато дариш и ползваш данъчни облекчения разходите за данъци + дарения надвишават многократно разходите за данъци, които корпорацията би направила, ако не е правила тези дарения! Поне в България законите са такива. Не вярвам да съществува друга държава, в която е по друг начин, защото в противен случай щеше да има злоупотреби.

А това, че от тези дарения е възможно да печелят компании, акционерите на които са горе-долу същите лица, които имат акции и в Google няма да го коментирам.
 
тия 20М са смешна сума за тях

за справка: In Q1 through AdSense/Adwords programs (only), Google had revenue of $2.04 billion, or ~30% of total revenues, in the first quarter of 2010.
 
От: Гоогле дарява 20 000 000 $ за благотворителност

Обяснете ми как точно печелят от тази благотворителност?

хепислакър е прав, Благотворителност с единствена цел намаляване на данъците е безсмислена инициатива. Дори в графата на 35% намаление на данъците, разходът за благотворителност остава 65%.
Според финансовият им отчет чистата годишна им печалба ще е около 7 962 млн.долара, общо приходи 21 000 млн.долара или около 2,5% от печалбата им.

p.s. маверик-като му се спи на човек се получават чуднички нещица, ХИВ превенция, не ваксина ;)
 

Горе