Гордеете ли се, че сте предприемачи?

Гордеете ли се, че сте предприемачи?

  • Не.

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    32
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

Анкетата важи ли за офлайн предприемачи :) ?
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

Анкетата важи ли за офлайн предприемачи :) ?

Важи за офлайн, онлайн, хибридни, хамелеони, носорози, мечки, бикове и всякакви други еднорози. :rolleyes:
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

Тогава -

Да :), гордея се. Смятам, че правя нещо смислено.

Сам решавам много неща, не се съобразявам с хора, които не знаят защо и и как са станали мениджъри в някоя фирма.
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

На мен също ми е трудно да се нарека предприемач... Макар че май отговарям на изискванията. Генерираш идеи, инвестираш време енергия и средства в тези идеи, рискуваш /понякога печелиш понякога гледаш да си поне на 0 от тази идея/

Определено се гордея с това което правя. Както с предприемаческата част така и с изпълняването в последствие на самите поръчки.

Според мен не можем да наречем предприемач човек който бачка freelance примерно в одеск или така нататък. Там си имаш задание от началник. Знаеш колко ще ти се заплати за това и действай... е вярно не си с фиксирано работно време, но няма бизнес идеи, няма риск /освен да не ти платят, но пък повечето си имат защита много повече от предприемача.../ правил съм и това, но удовлетворението е по-различно... При мен лично е доста по-малко.
Това са си наемници... Нищо лошо необходими се и то много и за някои това е страхотно постижение. Но не бих ги наричал "предприемачи"

Тук сме събрани и от двата типа хора както и хибриди важното е да се развиваме :)
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

Аз все още не съм предприемач, но съм бъдещ такъв. Засега само се информирам, чета и трупам идеи. :) Но когато успея, предполагам, че ще се гордея със себе си.
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

В онлайн бизнеса човек постоянно се развива (няма как иначе). Гордея се с това, което върша, а и ми е интересна реакцията на хората, като им кажа какво работя, защото просто не го разбират:).
Като завърших образованието се пробвах на доста места, но рекорда ми е 2,5 месеца на едно работно място, просто винаги нещо ме гризеше отвътре. Три години съм имал офлайн бизнес в сектора на услугите, който няма абсолютно нищо общо с онлайн маркетинг, сайтове и тн., но го разкарах поради две причини. Първо българина много обедня, което не позволява един бизнес да се развива нормално, малък пазар и второ - масово клиентите имат изисквания без покритие и искат за 5лв да се свърши работа като за 50лв. Второто е особено присъщо за хора с ограничени финансови възможности.
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

т.е. който не обича шефове става предприемач :D
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

Желанието за свобода на действие и реализации на идеи също са добра причина.
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

В онлайн бизнеса човек постоянно се развива (няма как иначе). Гордея се с това, което върша, а и ми е интересна реакцията на хората, като им кажа какво работя, защото просто не го разбират:).
Като завърших образованието се пробвах на доста места, но рекорда ми е 2,5 месеца на едно работно място, просто винаги нещо ме гризеше отвътре. Три години съм имал офлайн бизнес в сектора на услугите, който няма абсолютно нищо общо с онлайн маркетинг, сайтове и тн., но го разкарах поради две причини. Първо българина много обедня, което не позволява един бизнес да се развива нормално, малък пазар и второ - масово клиентите имат изисквания без покритие и искат за 5лв да се свърши работа като за 50лв. Второто е особено присъщо за хора с ограничени финансови възможности.

Горе-долу същият случай. Пробвал съм на поне 15 места и макса ми беше 5 месеца :D Интерестното беше, че никога не са ме уволнявали, винаги си биех камшиците сам, дори един път щяха да ме бият че напускам :D
И те така, после 20 години частен бизнес в секакви галимации, че даже си немате и на идея...и накрая боко ми тури един голем и тва беше :) Ама ми беше гот (то и сега не ми е зле), че се чувствах фрее и квото реша това правя, къде ще изям дървото, къде ще има и радост - важното е, че освен да си пиля сам на главата, няма кой друг да ми бучи :wink: Рабира се цялата калибристика си има свойте ужасни минуси, еле па кат мразиш да имаш хемаруиди по езика :lol: Просто някои хора са се сетнали овреме, че без лизаролапачество няма да стане майсторската работа и преглъщат дори факти, като този, че сутрин в банята пред огледалото, до кат си мият зъбите, трябва да се погрижат и за хемароидите по езика :twisted:
Кой каквото може да си позволи!!! Това е животът, прост и кратък :beer:
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

яко да, аз като се появих във форума бях бачкач още. сега 3 години откакто се подвизавам тук сам си се оправям с живота и се справям не много зле да си кажа честно :D

ама след 6 месеца трудов стаж разбрах, че ако искам нещо с работа няма да стане. Има един руски лаф - "Если хочешь заработать – работай. А если хочешь разбогатеть, надо придумать что-то другое"
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

яко да, аз като се появих във форума бях бачкач. сега 3 години откакто се подвизавам тук сам си се оправям с живота и се справям не много зле да си кажа честно :D

Тя историята е същата при всеки като че ли... :) И... браво! Много успехи и за напред!
 
От: Гордеете ли се, че сте предприемачи?

И аз бях, и аз бях - едно такова дето му казват съпорт, вдигах телефона и отговарях не нервни китайци :D които толкова зле говореха Български че просто няма на къде повече...
Форума ми помогна много да науча. Тук бе мястото от което взимах информация и едни много добри хора ми дадоха много добри съвети :)
Иначе аз съм минал по хард линията, преди т'ва hardcore gamer ( оператор в зала ), тези които са били знаят за какво става на въпрос.
Не е лесно да се измъкнеш...
От последната си работа която бе 5/2 по 8 часа си тръгнах на 2рия месец ( аз просто не знам как издържах толкова време ), и си казах това не е за мен, по-добре да си работя сам за себе си или по съвместни проекти с други хора :)
Така поне знаеш че ако се провалиш - пропадаш по твоя вина, и за да не го направиш използваш по-голяма част от капацитета си отколкото на работа ( поне при мен е така )
 

Горе