Грешка в сайт на opencart

От: Грешка в сайт на opencart

Не, този си е ок. Промените са в:
vq2-catalog_controller_product_product.php
Там се добавя тази функция public function getFullPath($product_id)
Помисли кой екстеншън я добавя - прегледай ги и търси в xml-а
<file name="catalog/controller/product/product.php">
и
public function getFullPath($product_id)
ако го намериш пробвай да го деактивираш и виж какво става.
Намерих за този продукт 2 ид-та - в категории е с ид 208, а на страницата на продукта е 206.
Голямо мазало и това е проблема на функцията, сега трябва да се разбере как се случва така.
product_id_product.jpg

product_id_cat.jpg

Провери дали нямаш 2 продукта с еднакви имена, които съответно имат еднакви урл-и.
 
От: Грешка в сайт на opencart

Това с двойния продукт мисля, че стана ясно на какво се дължи.

п.п. Сега се сещам, когато вкарвах тази оферта нещо сървъра явно е бил натоварен защото ми даде някаква грешка 503 ли беше не помня и офертата ми не се записа, че се наложи да я въвеждам пак...

Сега относно въпросния метод. Няма значение от къде се извиква и какво прави в случая. Важното тук е, че резултата, който се очаква не винаги съществува, поради простата причина, че се използва групиране в заявката. Почти на 100% съм убеден, че ако не въведеш категория на даден продукт и го запазиш, след това го достъпиш посредством неговото id, отново ще ти даде прословутата "грешка". Ограждам я в кавички, защото в действителност няма такава, модула ще си работи както е програмиран, но не е добре да ти се показва съобщение, че се използва недефинирана променлива, и да ти се записва в лога за грешки, при положение че подтискането на грешки е изключено. Може би автора е добавил по-късно това групиране и не е обърнал внимание, че не винаги ще се връща резултатно множество от заявката. Виждам, че си махнал проверката с функцията isset(), с което отново се връщаш на случая с потенциална "грешка", но ти си знаеш.
 
От: Грешка в сайт на opencart

Съгласна съм със Стан, че това може дадоведе до грешка ако не е проверено. Може да доведе сигурно и до по-голяма грешка защотото не се знае какво го ползва.
 
От: Грешка в сайт на opencart

Това с двойния продукт мисля, че стана ясно на какво се дължи.



Сега относно въпросния метод. Няма значение от къде се извиква и какво прави в случая. Важното тук е, че резултата, който се очаква не винаги съществува, поради простата причина, че се използва групиране в заявката. Почти на 100% съм убеден, че ако не въведеш категория на даден продукт и го запазиш, след това го достъпиш посредством неговото id, отново ще ти даде прословутата "грешка". Ограждам я в кавички, защото в действителност няма такава, модула ще си работи както е програмиран, но не е добре да ти се показва съобщение, че се използва недефинирана променлива, и да ти се записва в лога за грешки, при положение че подтискането на грешки е изключено. Може би автора е добавил по-късно това групиране и не е обърнал внимание, че не винаги ще се връща резултатно множество от заявката. Виждам, че си махнал проверката с функцията isset(), с което отново се връщаш на случая с потенциална "грешка", но ти си знаеш.

Интересно...нямам спомен да съм махал проверката с функцията isset()....ще го наблюдавам...
 
От: Грешка в сайт на opencart

Вчера имах подобен проблем с клиентски сайт - има widget (wordpress) за туитър. Този въпросния уиджет няма проверка (валидация) за резултата и php връща fatal error и сайта се рендира наполовина... (голяма част от съдържанието липсва). Повечето начинаещи програмисти - стремят се да "поправят" функцията, която извиква, а не тази, която връща посочения резултат. В случая е пропуск от страна на програмистите за валидация на резултата от заявката и затова и гърми там.
 
От: Грешка в сайт на opencart

Интересно...нямам спомен да съм махал проверката с функцията isset()....ще го наблюдавам...

При мен май се е заредил някаква кеш страница от браузъра. Ако е променен реда в xml файла на модула, няма да има повече нотиси.
 
От: Грешка в сайт на opencart

При мен май се е заредил някаква кеш страница от браузъра. Ако е променен реда в xml файла на модула, няма да има повече нотиси.

Не е кеш, наистина беше в първоначалния си вид, а аз после го поправих, след като прочетох поста ти.
 
От: Грешка в сайт на opencart

Здравейте приятели,

Надявам се, че не поствам в погрешната категория, но ако това е така, моля администратора да я премести в подходящата.
Та, имам сайт за консумативи за принтери (на opencart) и бих искал да ви попитам някои неща във връзка с това.

Как и от къде мога да добавя още информация в секцията" Афилиейт програма". Доста се рових из нета и не успях да намеря нищо. За това се надявам някой от вас да сподели опита си.

И другият въпрос е - добре ли е, ако премахна даден продукт/и от сайта или го скрия т.е. да не се появи в сайта? Това ще попречи ли да оптимизацията?
 

Горе