Гръцки супербогаташ иска да плати гръцкия дълг

against

Well-Known Member
http://news.ibox.bg/news/id_1306660209

Супербогаташът Артемис Сорас от Патра притежава 40 акции от бившата Ориенталска банка, като всяка акция към днешна дата се оценява на 670 млрд. евро.
Това значи, че дългът на Гърция, възлизащ на около 450 млрд. евро, може да бъде погасен с по-малко от една-единствена акция. Общата стойност на 40-те акции е приблизително 30 трилиона евро.


.............................

Каква е тая банка бре.....
 
От: Гръцки супербогаташ иска да плати гръцкия дълг

абе кой неграмотник ги пише тия статии бре? 30 трилиона - знаят ли кога!!!
30 милиарда сигурно. няма такава акция за 670 милиарда, аз доколкото съм чел най-скъпата акция е на оня бъфет от компанията му бъркшир хатауей и единичната е 120 хиляди долара или нещо такова

30 трилиона са 2 пъти повече от щатската икономика бе, няма някой който да има толкова, иначе отдавна тоя пич с 40 акции щеше да е най-богатия човек, а никой не го е чувал. бахти тъпата статия. 30 милиарда има и нищо няма да спаси гърция. частичен фалит и долар 2 лв ще е най-доброто, което трябва да стане :)
 
От: Гръцки супербогаташ иска да плати гръцкия дълг

Според мен, оценката на акциите не е реална и от тук всичко се обезсмисля.

Предлагам по подобен начин да вдигнем акциите на някое нерентабилно предприятие у нас и с една от тях да платим външния дълг на България.
 
От: Гръцки супербогаташ иска да плати гръцкия дълг

И как така тоя супер-дупер богаташ не е на първо място според Форбс? Чичо Бил ще му се разсърди.
Объркали са няколко нули драскачите... нормално, печатна грешка.
 
От: Гръцки супербогаташ иска да плати гръцкия дълг

Няма толкова богат човек, който да плати половината дълг на Гърция.
 
От: Гръцки супербогаташ иска да плати гръцкия дълг

Май който е писал статията идея си няма колко са 30 трилиона евро... Иначе браво за рекламата на Артемис Сорас :D
 

Горе