Гугле май не обича Опенкарта

mantaman

Well-Known Member
От доста време насам ме гложде едно съмнение, а именно че поради някаква причина Г. не обича Опенкарт базираните магазини и ги реже.
Ще се радвам ако някой може да ми покаже онлайн магазин базиран на тази платформа който да е лидер в нишата си.
Ако подозренията ми излезнат верни ще е жалко щото е готина система и набира много бързо скорост.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Според мен не е до платформата, а до зад кормилното устройство. Особено след като имаш едно наум, че това е open source продукт. Винаги ще ти излезе по-евтино да платиш на някой грамотен човек да направи каквото желаеш от колкото да се занимаваш с лицензи (в дългосрочен план). На Гошо му е почти все тая стига продукта и услугата са качествени.

Да се изкажат и другите де, но това е моето мнение.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

И аз от много време имам подобни съмнения. Ако е истина, незнам каква би могла да е причината. Досега не съм открил онлайн магазин, базиран на Opencart, който да е на първи позиции по силно конкурентни ключови думи - говоря за чужбина.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Няма такова нещо. Всичко е до оптимизацията. За моят магазин виждам доста добри резултати в гугъл а е още нов.
Конкурентите ми са се затвърдили от бая годинки така че смятам не ми е лесна нишата и мога да твърдя че опенкарт няма проблеми с гугъл.
Не съм сео оптимизатор но с помощта на този форум постигам резултати :)
 
Последно редактирано:
От: Гугле май не обича Опенкарта

Колеги, не е до Опенкарта.. до пълнежа ВЪТРЕ в него е ;) До колко описанията вътре в сайта ви са уникални?
Имаме доста реализирани проекти с опенкарт и си се класират ОК, не наблягайте толкова на оптимизацията, наблегнете вътре на пълнежа на сайта и те нещата ще си станат.
Иначе за класирането му в Г, класира си се безгрижно ;)
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Манта и компания, които виждате такива проблеми, сигура ли сте че всичко ви е ток по он и офф пейджа ?!
Щото леко поизтръпнах от тема, че точно опен-а мисля да взимаме.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Сега да поясня малко за тези дето си мислят че фанали бога за рога и че ние сме фанати от гората и си копираме съдържанието щото е по лесно.

С онлайн магазини се занимавам от над три години работя само с безплатни платформи Зенкарт и Опенкарт - Втората я работя от година и половина заради повечето екстри и по добре изглеждащите дизайни на нея съм пуснал до сега четири магазина в УК и почти винаги ефектът е един и същи добро поемане в началото след което бавно изпадане и живуркане от някакви лонгтейли - Пуснах и няколко сайта на Зенкарт напълно неугледни с идеята да ги ползвам като сателити те леко по леко си се наложиха в нишите си и сега си държат първите места - Такива са и резултатите на бившите ми магазини в БГ на зенкарт.
От няколко месеца помагам на един приятел с нов магазин на Опенкарт за БГ и ситуацията е същата непрекъснато се добавят нови продукти с уникално съдържание - поемане в началото и плавно потъване в небитието ако толкова съдържание бяхме добавили на Зенкарт до момента щеше да прави по няколко пъти повече трафик.

Продължавам да търся магазин на Опенкарт който да е лидер в дадена ниша - аз до момента не съм видял такъв
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Може ли да поесниш малко какво според теб е проблемното в опена? Не съм много наясно с нещата от към програминг, както добре знаете, но какво не му допада на чичко гошо кода?
От кога има сблъсък на система с гошо бота, в смисъл за SEO-то нали е важна оптимизацията не системата.

И аз в момента търся за опенкарт лидери, всички са къстам на челните места, ама и яко реклама и добро офпейдж имат.

Чакам и Тео да пише нещо по темата.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Пускаш си SEO friendly url-та и си свиркаш. Гошо го интересува съдържанието, за друго не се притеснявай.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Опънкарта си страда от много болежки по дефолт, но с малко баене става. Тъй обаче като гледам симптомите - намирисва ми на най-главната - дублирането на съдържанието. Ако не си го отстраните - става както казва mantaman - бърз скок заради уникалното съдържание и потъване в небитието заради дублажа.

Зен карта е друга бира. :)
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Според мен не е до платформата, а до зад кормилното устройство. Особено след като имаш едно наум, че това е open source продукт. Винаги ще ти излезе по-евтино да платиш на някой грамотен човек да направи каквото желаеш от колкото да се занимаваш с лицензи (в дългосрочен план). На Гошо му е почти все тая стига продукта и услугата са качествени.

Да се изкажат и другите де, но това е моето мнение.

Няма по-лошо (в дългосрочен план) от това, да наемеш някой, да ти пише нещо. За това е по-добре опън сорс, най-добре лицензия.

Пускаш си SEO friendly url-та и си свиркаш. Гошо го интересува съдържанието, за друго не се притеснявай.

Ако ставаше толкоз лесно... гошо има над 220 неща, дето го интересуват :)
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Пускаш си SEO friendly url-та и си свиркаш. Гошо го интересува съдържанието, за друго не се притеснявай.

Лия за кои точно френдли урл-та говориш - предполагам същите като тези дето си сложил на вторият ти сайт от подписа за комиксите ли?
Колко онлайн магазина имаш реализирани дето са лидери в нишата си та говориш с такова самочувствие да ти се чуди човек.

Благодаря на ТЕО разгледа някои неща по кода и да се надявам че сме открили причината - на него ще оставя да обясни какво точно е направил ако има желание
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Това, което видях бяха 2 неща:

Редирект 301 за www и без www нямаше, което съответно води до наказания за дублирано съдържание.

Но другото, което ме смущава е, че по подразбиране в опънкарт, каноникъла е зададен не както е даден от http://tools.ietf.org/html/rfc6596, гугъл и всъщност всички останали, а именно:

Синтаксисът трябва да бъде:
Код:
<link rel="canonical"
           href="http://www.example.com/page.php?item=purse">

или за вътрешна страница съответно

   <link rel="canonical" href="page.php?item=purse">

В опънкарт по подразбиране е зададен:

Код:
   <link href="page.php?item=purse" rel="canonical" />

Колкото и да ровя, не мога да открия пример или указание, което да поставя атрибутите по този начин. За мен е грешка в опънкарт.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Лия за кои точно френдли урл-та говориш - предполагам същите като тези дето си сложил на вторият ти сайт от подписа за комиксите ли?
Колко онлайн магазина имаш реализирани дето са лидери в нишата си та говориш с такова самочувствие да ти се чуди човек.

Благодаря на ТЕО разгледа някои неща по кода и да се надявам че сме открили причината - на него ще оставя да обясни какво точно е направил ако има желание

Сайта не е мой и не се занимавам аз с него.

Код:
location / {
if ($host != ‘www.example.com’) {
rewrite ^/(.*)$ http://www.example.com/$1 permanent;
}
try_files $uri @opencart;
}

location @opencart {
rewrite ^/(.+)$ /index.php?_route_=$1 last;
}

За това говоря. Има и опция в админ панела. Редиректа влиза в графа common sense. Ако ще си играете има 1000 дребни неща, които могат да се поправят, но повечето са загуба на време, вместо да се прави читаво и уникално съдържание. :|
 
От: От: Гугле май не обича Опенкарта

Лия за кои точно френдли урл-та говориш - предполагам същите като тези дето си сложил на вторият ти сайт от подписа за комиксите ли?
Колко онлайн магазина имаш реализирани дето са лидери в нишата си та говориш с такова самочувствие да ти се чуди човек.

Благодаря на ТЕО разгледа някои неща по кода и да се надявам че сме открили причината - на него ще оставя да обясни какво точно е направил ако има желание

Сайт не е мой и не се занимавам аз с него. На мой приятел е и той си го е писал от нулата. Карал съм го да ги преправи, мързи го :)

Код:
[8:08:46 PM] Dimitar Spirov: така си е добре :D
[8:08:52 PM] Dimitar Spirov: като почне да прави пари всичко ще му направя

:lol:

Код:
location / {
if ($host != ‘www.example.com’) {
rewrite ^/(.*)$ http://www.example.com/$1 permanent;
}
try_files $uri @opencart;
}

location @opencart {
rewrite ^/(.+)$ /index.php?_route_=$1 last;
}

За това говоря. Има и опция в админ панела. Редиректа влиза в графа common sense. Ако ще си играете има 1000 дребни неща, които могат да се поправят, но повечето са загуба на време, вместо да се прави читаво и уникално съдържание. :|
 
Последно редактирано:
От: Гугле май не обича Опенкарта

@ leeyaa
Ами не съм съгласен, че читав магазин е опънкарт с уордпрес . Ти не развиваш магазина, а блога. Има доста съществена разлика. А и продуктите ти са благодатни за писане, писане....
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

@ leeyaa
Ами не съм съгласен, че читав магазин е опънкарт с уордпрес . Ти не развиваш магазина, а блога. Има доста съществена разлика. А и продуктите ти са благодатни за писане, писане....

Ъъъъ, къде се спомена Wordpress :?:

system - settings - edit - server - нещо си, не се сещам, а нямам под ръка в момента opencart.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Коментирах въпросния магазин, дето има линк в комиксите. Помислих, че това имаш предвид за многото съдържание
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Коментирах въпросния магазин, дето има линк в комиксите. Помислих, че това имаш предвид за многото съдържание

Е той е на същия моя приятел. Нямам представа какво прави с него, само хостинг съм му дал. Комиксите съм го сложил в подписа, защото ми харесва идеята, като малък бях луд по тези списания. Офф топик...
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

И какво изкарахте, че Opencart не е добър вариант за онлайн магазин ли?

Аз все още не съм инсталирал CEO pack и имам добри посещения с уникално съдържание и добра оптимизация. Според мен всичко е до оптимизацията

Ако е така, то значи много заблудени предприемачи има http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31822
 

Горе