Гугъл вече не обича линковете във футъра

От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Слушайте Файтера е прав че не ги обича но според мен интерпретацията му на това защо не ги обича му грешна.

Проблема не е че линка идва от невидима не полезна и тн. част а от това че линковете от футера генерират толкова линкове колкото страници има сайта.

Тоест ако имате статичен сайт с пет хтмл страници и на всяка сте направили линка с различен анкор със сигурност може и да ви е полезен но ако линка го сложите като мен във футера на сайт за новини и си генерирате 50 000 линка към индекса на сайта всичките разбира се с анкор ключовата дума няма как да не очаквате изненади.
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

хм, че то за какво друго може да се ползва футъра освен за линкове или навигация в сайта. ако е така както казваш, направо да се изтрива футъра
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Абе пак се почна с глупостите.
Загледайте големите сайтове като Амазон, Ибей и тн.
Линковете за правилата, афф програмите и други немаловажни неща е нормално да се разполагат във футера.

Виж вече за тоновете изходящи линкове, които някои набиват във футера си, е те за тях е напълно нормално да са безполезни.
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Да това с индекс във всички страници е едно на ръка, но като цяло футър ареата вече няма да става за линкове към други страници, както и за офпейджа. Просто ще си бъде за това което е бил винаги предназначен по дефаут - аутурити, контакти, условия и тн, и в никакъв случай за реклама. Който иска нека се бори за обратното :wink:
Обаче не виждам проблем просто да изместите линковете от футър ареата (една идея отгоре), за юзера няма да има грам разлика (защото не вижда), а за бота ще има :wink:
Имам и друга идея за футърите, но ще пиша конкретно при резултат :rolleyes:

А игрите, кога най-накрая ще разберете, че тия сайтове дето споменаваш ГОУЕМИТЕ нямат нищо общо с това което сме ние долу, както и с каквато и да била оптимизация, логика и правила за оптимизация. Как може човек който е светнат да дава толкова меко казано тъп пример. Понякога си мисля кат ви чета тук, че играете по 2-3 и повече игри накуп ахахах бахти трудната професия, тва уебмастер трее включва изучаване на театрално майстроство, чупки в кръста, пози, "мечешко заклещване :lol: " и кво ли не
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Докато не видя доказателство няма как да повярвам. Това за момента са си само гадания и нищо повече.
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Едни от най-големите американски сайтове са пълни с линкове точно във футъра, да не ти казвам че след новата година, на 1 проекти експериментално му добавих още линкове във футъра които водят във вътрешни връзки / има и няколко линка които водят към други сайтове и това вдигна средно посетените страници на сайта според гугъл аналитикс и средно прекараното време на сайта .... кои ги вижда кои не .... гугъл гледа съдържанието
- да не е крадено
- да е добре систематизирано .. да не изпадам в подробностти всички ги знаят

Поздрави!!!

П.С - Дай примери ... за футъра !?!!
 
Последно редактирано:
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Дай ти пример :D

Какво общо има съдържанието на сайта дали е хубаво или не и това че манипулираш достигането до него?? Може да си правил експеримент, просто ако не си чакал 3-4 месеца няма как да знаеш дали ще те порежат. Всъщност ще те порежат :wink:
Аз съм правил експерименти. Тези съмнения ги имам от близо година насам и следя и тествам нещата въпреки че не се занимавам професионално с това - право го за КЕФ, което път означава само едно - безпристрастие. Ако се разходиш не само из големите хамерикански сайтове като тоя (дет не посочи) с яките линкове, ще видиш как постепенно и почти навсякъде оставят футерите си само за информация за самият сайт - не за реклама, не за офпейдж оптимизация. Ама това е само АКО го направиш, а ти май си знаеш едно :) Виж също колко от нашите медии-бабаити си изнесоха линковете към своите както и патрньорските сайтове високо горе, над хедъра даже.

В крайна сметла БАШ МЕ БОЛИ фара - праите квото искате, дреме ми...гледам отлично се оправяте :-o
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Дай ти пример :D

Какво общо има съдържанието на сайта дали е хубаво или не и това че манипулираш достигането до него?? Може да си правил експеримент, просто ако не си чакал 3-4 месеца няма как да знаеш дали ще те порежат. Всъщност ще те порежат :wink:
Аз съм правил експерименти. Тези съмнения ги имам от близо година насам и следя и тествам нещата въпреки че не се занимавам професионално с това - право го за КЕФ, което път означава само едно - безпристрастие. Ако се разходиш не само из големите хамерикански сайтове като тоя (дет не посочи) с яките линкове, ще видиш как постепенно и почти навсякъде оставят футерите си само за информация за самият сайт - не за реклама, не за офпейдж оптимизация. Ама това е само АКО го направиш, а ти май си знаеш едно :) Виж също колко от нашите медии-бабаити си изнесоха линковете към своите както и патрньорските сайтове високо горе, над хедъра даже.

В крайна сметла БАШ МЕ БОЛИ фара - праите квото искате, дреме ми...гледам отлично се оправяте :-o

А какво лошо има в това, че си рекламираш сайта или рекламираш някой друг или, че с някой френд сте си сменили линкове? Както казах това са само догадки и няма нищо подкрепено с доказателство. А не, че не могат да и..кат и тези л..на.
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Е там е работата че явно няма никакво значение добро и лошо, правилно или неправилно, когато говорим за гъгалски дерзания. Лично аз мога да напиша семсетисеем страници за некоректност от страна на бота, но кой го боли въобще?! Хората казват - това е частна фирма, това са частни интереси...и толкова по въпроса - март ли беше тая година вие всичките се съгласихте с правилата, така ли беше?? Сега че се играе хорото според сценарият и толкоз :) Пари нема - действайте, явно и гугал са по тая схема :D

А по конкретният отговор все пак :) ти няма лошо да рекламираш, но не и да го правиш на гърба на гъгал - БЕЗПЛАТНО :wink:
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

@bgtupanfighter ти ми спазари по един линк във футъра на Google, Facebook и Twitter пък после ме остави да си троша главата. По едно време беше излязъл и мит, че форумните подписи не вършели работа, понеже пак били много линкове с еднакъв анчор от един домейн, но практиката показва друго (поне моята). Така че ако вярваш на всеки мит нищо няма да направиш. А порязването от Google може да е по ред причини.
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Най-хубавото на тая работа е че реално никога няма доказателства :D Може да е от това и това, но и от онова също :)

Иначе някой път може да им разгледаш футерите на въпростните сайтове, кво има и как :wink:
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Тука има тука няма.. още дъвчем тая тема без реални доказателства :twisted:
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Тука има тука няма.. още дъвчем тая тема без реални доказателства :twisted:

Е то няма и как да има въпреки че аз след шер на линк в футъра от друг мой сайт получих покачване с 400+ позиции сигурно щото не ги счита за качествени. ;)
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Дублирано мнение!!!!
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Да ни стане да ривеме зверски из форума АГЕЙН :D Обаче, вместо кърпичка да си бършете сополята, тоя път ще ви давам линк към темата, щото сте все яко бг-тупан-"терикатери" ахахахах

Доказателства има бол...ама трее свалиш капаците за да ги видиш :lol::lol: Най-малкото има повече отколкото всички други митове дето се лансират по най-различни причини, в повечето случаи според интереса и как беше (да не се търкам с КОМЕРСИАЛНИ) - КЛАТИ ФЕСА ахахаха :twisted:
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Правете разлика между това да слагате линкове във футера и да получавате хиляди линкове от футер.

Слагането на линкове във футера на вашият сайт най вероятно няма да му навреди там обикновено седят линковете на Уордпрес на създателите на темите или на ЦМС-а - така че и да добавите някой и друг линк не би трябвало да е проблем.

Проблема идва когато на вашият сайт му се изтърсят голямо количество линкове с един и същи анкор. До колкото се писа пингвина нали точно за това наказва - слагането на рекламен линк във футера си е ачик ачик опит за манипулация на класирането на серпа от това по образцово нема как да е.

Един такъв линк може тотално да ви промени структурата на линковете и да получите наказание.

Няколко мои магазина ги бях налинквал от футерите на сайтовете ми за обяви и от няколкото ми артикъл директории и някои ги удари Г. дали е от това мога само да гадая но след като свалих всички такива линкове има тенденция към подобряване.

Дето се вика всеки сам решава как ще си умори магарето но мен ако ме слушате по добре си сложете пет линка с различни анкори в 5 статии от колокото един линк във футера и да получите хиляди еднообразни линкове.

Сега ще кажете е то по тая логика не трябва да се рекламира с банери по сайтовете щото те дали ще са 1000 линка от футера или хедъра каква е разликата - разликата е че когато рекламираш с банер трябва да направиш линка нофолоу и без анкор. Направиш ли го с анкор и с директен линк Г приема че искаш да манипулираш серпа.
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Проблема идва когато на вашият сайт му се изтърсят голямо количество линкове с един и същи анкор. До колкото се писа пингвина нали точно за това наказва - слагането на рекламен линк във футера си е ачик ачик опит за манипулация на класирането на серпа от това по образцово нема как да е.

Е това не важи само за футъра. Даже там най-натурално биха седели повечко линкове. Ти представяш ли си как ще изглеждат да речем 20 външни линка в хедъра, след които да започва самото съдържание?
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Разбира се че важи и за хедъра както и за страничните колони тоест на всякъде където сложен линка ще се показва на всяка страница - но коментираме за футера щото е такава темата.

На такива места единствените линкове които държа са към ФБ Туитер Г+ и към създателя на ЦМС-а

Според мен вече за Г. няма такова нещо като натурално седящи директни линкове на такива места които да са с анкор ключовата дума. За него това си е чист опит за манипулация.
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

Въпрос от зрителите:

Тупане, ти фактически, де факто и де юре премести линкове от футъра некъде другаде в сайта и удари кьоравото или дирекшън ги махна? :)
 
От: Гугъл вече не обича линковете във футъра

На някои ги махнах още преди 3-4-5 месеца, сега виждам ефект от покачване при 2 и един си се върна къде си беше. С друг чакам още (махнал съм ги скоро) и с един в момента си правя експерименти :) Реално не съм местил, а направо съм махал, щото аз задължения за линкове нямам и за това мога да си позволя направо махане.
 

Горе