Гугъл манипулира резултатите от търсенията

Welder

Active Member
Доклад на Федералната търговска комисия на САЩ (FTC) разкри, че Гугъл манипулира резултатите от търсенията, пише Engadget.
Преди няколко години FTC, която се грижи за защитата на потребителските права, реши да не завежда антимонополно дело срещу Гугъл, въпреки разкритията, че търсещият алгоритъм манипулира резултатите.
Сега, благодарение на доклада, който се състои от 160 страници, най-накрая са налице и подробности от това дълго разследване.
Според него има открити доказателства, че компанията Маунтин Вю нарежда конкурентите си по-назад в списъците с резултати и поставя собствените си услуги на първо място, дори когато предлаганата услуга не е толкова полезна.
Google Flights, например, се класира по-напред в листите с търсенията, въпреки че не предоставя толкова много възможности като други онлайн платформи за самолетни полети или туристически сайтове.
Федералната търговска комисия са установили, че Гугъл използва специален алгоритъм, който осигурява по-високо класиране на собствените им продукти на страницата с резултати.
Главният съветник на Гугъл Кент Уолкър защитава компанията. В свое изявление той подчертава, че след 19-месечната проверка, милионите страници с документи и многото часове на свидетелски показания, от FTC се съгласили, че не е необходимо да се предприемат действие относно това как се класират резултатите.
"Ние редовно променяме нашите алгоритми за търсене, като правим над 500 промени в годината, за да помогнем на нашите потребители да получат информацията, която искат", добавя Уолкър.

OffNews
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

Аз не мога да разбера, Гугъл си е някакъв сайт. Откъде-накъде ще му дават наклон как да показва своето съдържание. И тук не е до показване на тип на съдържание, ами сортиране на съдържание.
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

когато си монополист имат право доста голям наклон да ти дават какво да правиш...
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

Когато ти държиш ключът от бараката е много по-лесно пръв да влезнеш вътре:).
Разбира се, че хората които пишат алгоритъма на търсене ще са най-на ясно как да го манипулират, могат да им пръднат под опашката, ако искат:)
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

Нормално, това си е в правилата на бизнеса. За щастие, резултатите от търсене в Гугъл е само част от играта.
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

Абе един въпрос ми се върти, как разбраха, че техни сайтове/продукти са по-напред в търсачката заради манипулиране? В смисъл Гугул им е дал всичките си алгоритми и на тази база са стъпили или по някакъв субективен фактор?
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

На база резултати от търсения, основния проблем е че Google си предлагат техните услуги преди тези на конкуренти, дори и когато е явно че конкурентите им са доста по-добри тоя сектор, примери доста, най-лесно може да видиш с Google Flights. Генерално проблема е че се възползват от монопол и освен че печелят от реклами допълнително налагат техни си продукти и услуги, което не е в полза на потребителите и ограничава достъпа на конкурентите им в свободен пазар. Все пак е ясно че лобито им е голямо щом въпреки заключенията на комисията все пак няма мерки и наказания, но както ми беше казал един приятел преди време - "nothing can beat the power of the gold" :lol:
 
Току що пробвах в bing да търся "flights". Google flights излезна на първа страница. Да не би google да са (под)купили Microsoft?
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

дори и когато е явно че конкурентите им са доста по-добри тоя сектор,

Подредбата при търсене не знам да зависи от качеството на доматите.
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

Подредбата при търсене не знам да зависи от качеството на доматите.

Трябва си платиш за сергията на големио пазар и ставаш номеро уно, ама и от даматито зависи шото розовите са поскъпи
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

Други оплаквания?
Нема повече бланки, моля пишете свободен текст до арменкиа поп
:drama:
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

В САЩ правилата за бизнес са малко по-различни от разбиранията на повечето европейци. Там могат да те чукат за много неща, докато си добиваш домати в твоята си градинка, само заради това, че искаш после да ги продаваш. Те и МС си произвеждат Уиндоус и могат да си слагат какъвто искат браузер ама им набиха такива глоби, че им се зави свят. Правиш ли пари от някаква дейност подлежиш на санкции на общо основание на база изисквания, които поставят търговските закони на САЩ, няма значение дали си монополист или си амбулантен търговец.
Ако Гугъл беше сайт, който не изкарва пари от търсенето в него. нямаше да има проблем.
 
От: Гугъл манипулира резултатите от търсенията

В САЩ правилата за бизнес са малко по-различни от разбиранията на повечето европейци. Там могат да те чукат за много неща, докато си добиваш домати в твоята си градинка, само заради това, че искаш после да ги продаваш. Те и МС си произвеждат Уиндоус и могат да си слагат какъвто искат браузер ама им набиха такива глоби, че им се зави свят. Правиш ли пари от някаква дейност подлежиш на санкции на общо основание на база изисквания, които поставят търговските закони на САЩ, няма значение дали си монополист или си амбулантен търговец.
Ако Гугъл беше сайт, който не изкарва пари от търсенето в него. нямаше да има проблем.
Една ракия ще си поръчам, не ми харесват чуждите куктейли и питиета,,, съм сигурен, че и гугъл ще го отрази
 

Горе