Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

kirilbug

Member
Здравейте,

в GWT ми се появяват грешки, че робота няма достъп до www.domain.com/page1.html?vsig146_0=1.

Роботът няма достъп до там, понеже в robots.txt съм сложил Disallow: /*?. Бях принуден да го направя, понеже намираше стотици от моите страници с такъв параметър отзад (?нещо си). А самите страници с този параметър се отварят.

От къде според вас идват тези адреси. Сайтът е на джумла, ако това има значение.
 
От: Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

Здравей,

От къде идват няма как да ти кажем, защото не знаем нищо за сайта, освен платформата. Най-вероятно самият Joomla ги генерира. Добре е да няма такива url-та.

Ако е по-стара версия провери дали search engine friendly url е пуснато.

Ето тук има повече информация: http://docs.joomla.org/Enabling_Search_Engine_Friendly_(SEF)_URLs
 
От: От: Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

Не ги генерира системата. Каквото и да напиша след ? си отваря страницата.

Например: www.domain.com/page1.html?alabala
www.domain.com/page1.html?tralala
www.domain.com/page1.html?drugotamkakvoto

отварят страницата www.domain.com/page1.html, а в адрес бара си остава написания URL с ?.
 
От: От: Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

Не ги генерира системата. Каквото и да напиша след ? си отваря страницата.

Например: www.domain.com/page1.html?alabala
www.domain.com/page1.html?tralala
www.domain.com/page1.html?drugotamkakvoto

отварят страницата www.domain.com/page1.html, а в адрес бара си остава написания URL с ?.

Виж линка, който ти дадох. Там го има отговора. С htaccess и mod_rewrite също става. Няма какво друго да ги генерира освен Joomla или някоя добавка.
 
От: Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

Да не би да има някоя seo добавка или компонент, който пренаписва адресите? Коя е версията на Джумла?
 
От: Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

Щом Гугъл ти казва, че не може да намери линк-а, значи или дисауол-а не е написан правилно, или имаш беклинк от друг сайт, сочещ към този вид страница или е омазан htaccess файла.

Ако използваш СЕО плъгин, е възможно и той да е счупен или грешно конфигуриран - на мен ми се е случвало.

Пусни си сайта през линк чекър, примерно на W3 и той ще ти даде полезна информация.
 
От: Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

@sunstorm - даде ми идея - параметъра малко ми напомня на името на една галерия, която ползвам. Ще проверя какво ще излезе оттам.
А @coolice - точно затова съм ги забранил от robots.txt, но как го намери, идея нямам. :) Сега ще видя как мога да му дам да не ги зачита.
 
От: Г. намира страни адреси от сайта ми. Моля за съвет

Гугъл се води по сайтмап файловете, които му предоставяш (Ако го правиш), Виж дали там не са останали стари записи.
 

Горе