ДДС при плащания онлайн?

Rality

New Member
Здравейте,
Чудя се дали е задължителна ДДС регистрацията, ако на сайта на онлайн магазина се приемат плащания с карта чрез посредник - като myPos. Тъй като те след това изплащат сумата по банков път, предполагам ДДС регистрация не е нужна?
Ако сте се сблъсквали с този казус моля дайте ъкъл. Счетоводителите не са на 100% наясно какви врътки други има на пазара, а с Еконт и Спиди да се обвърже човек ми се струва по-неприятно, пък и няма тази гъвкавост да може човек да си отвори после нормално магазинче - живот и здраве.
Мерси много гурура!
 

dmtfinance

New Member
Здравейте,
Самото плащане не е обвързано с регистрацията по ДДС. Ако ползвате някоя платформа като Amazon, Ebay или Etsy за онлайн магазина си, то тогава получавате услуга от чужбина и това е предпоставка за регистрация по ДДС поне по чл. 97а от ЗДДС.
 

Горе