ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

И за да не пускам нова тема, ага боко
http://www.mediapool.bg/premierat-ako-tragnem-sreshtu-dps-shte-ima-grazhdanska-voina-news239210.html


" "Борисов ще се бори да е президент с подкрепата на ДПС""
"Премиерът: Ако тръгнем срещу ДПС, ще има гражданска война
РБ били най-добрият коалиционен партньор, но без ДПС реформите нямало да се случат"
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Песента не е българска, а турска. Много от мелодиите от миналото са взаимствани от труските народни. Ето Ви друг пример: Ясен месец на Сава Попсавов и "Uskudar'a gider iken" . Не се поддавайте на медийни манипулации като стадо овце.
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

На мен не ми се казва. Казва се на платени тролове без работа, щото ги мързи да потърсят информация от източници различни от паритйните дейци, които им плащат джобните за да изклатят до следващия работен ден.
 
От: От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Песента не е българска, а турска. Много от мелодиите от миналото са взаимствани от труските народни. Ето Ви друг пример: Ясен месец на Сава Попсавов и "Uskudar'a gider iken" . Не се поддавайте на медийни манипулации като стадо овце.
Халюцинирам ли или първият куплет е на български? Ясно го чувам. После песента продължава на турски. Това ако за теб не е провокация, не знам какво е.
 
От: От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Ето Ви друг пример: Ясен месец на Сава Попсавов
Тази песен е арменска, т.е. мелодията е арменска. Сава Попсавов си го казва в прав текст. Но текстът и припевът са уникални, български.
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

На мен не ми се казва. Казва се на платени тролове без работа, щото ги мързи да потърсят информация от източници различни от паритйните дейци, които им плащат джобните за да изклатят до следващия работен ден.

кой ми плаща, че пък какво ти да не си от ДПС, че така ми скачаш? Пак те питам кой ти каза, щото като си чел и видял някъде - сподели го - аз гледах видеото и пуснах тема, не виждам защо някой трябва да ми плаща, че да храня твоите хора.
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Из коментарите:
Гледам Борисов зад ремаркето играе ли играе
:D
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Първоначално пее на "български", после продължава на турски.
T.e. да се твърди, че това било просто турска песен със същата мелодия си е чист гьонсуратлък.
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Не ме разбирайте погрешно, не съм привърженик на политиката или която и да е политическа идеология. Просто се хващате като шарани на бастун, на всяко гръмко заглавие. За това дали е арменска или турска се спори много :) все още не е доказано, но със сигурност е пяна много преди Сава Попспасов .
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Не ме разбирайте погрешно, не съм привърженик на политиката или която и да е политическа идеология. Просто се хващате като шарани на бастун, на всяко гръмко заглавие. За това дали е арменска или турска се спори много :) все още не е доказано, но със сигурност е пяна много преди Сава Попспасов .
Аз лично не се хващам за нищо, просто първият куплет е на български, т.е. се търси провокация и гавра с една песен, която за много от нас е свята. Ако ще е турска песен, да си я бяха изпели на турски.

Колкото до другото, това че си гледал филма на Адела Пеева, не прави песента турска. Тя дори не е на Сава Попсавов, а авторът се казва Яни Попов. Оригиналното име на песента е "За Пано и Равашола", като е създадена 1904 г. и самият автор прави уточнението, че се пее по известната арменска песен "Ай, Сасун, Сасун".
 
От: От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Песента не е българска, а турска. Много от мелодиите от миналото са взаимствани от труските народни. Ето Ви друг пример: Ясен месец на Сава Попсавов и "Uskudar'a gider iken" . Не се поддавайте на медийни манипулации като стадо овце.
Песента е българска, защо си мислите, че не сме повлияли други култури
По голямата част от балканския полуостров е с българско самосъзнание, а на други е повлияло нашето творчество
Да не забравяме колко века сме по тези земи и на гърци сме влияли и на османци, а пък за румънците да не говорим, че са измислен народ
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

s1yf0x, ти наистина ли твърдиш, че този не пее "кой уши байряка" в първия куплет?

И да допълня - убавците от телевизора пък пуснаха само турскага част и казаха, че пеел за Райме, а не Райна... демек не пеел изобщо "Кой уши байряка". Да бе да...
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Ето как една еврейка спечели награда за филм за българска песен
youtube.com/watch?v=MLnB4_iygUg
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

По БТВ имаше интервю с певеца в новините, някой да го гледа?
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Много убава песен! Ама като гледах Местанчо как се поклаща, за мен тоа си е 10000% пидал! И нема нема преди избори винаги пускат некви изцепки на депесето и ние после пцуваме и гласуваме за герб щот биле анти-дпс, помните ли речта на Доган у некво село там...ма сичко е случайно бе:wink:
 
От: ДПС откриха кампанията си с Райна Княгиня на турски език

Много убава песен! Ама като гледах Местанчо как се поклаща, за мен тоа си е 10000% пидал! И нема нема преди избори винаги пускат некви изцепки на депесето и ние после пцуваме и гласуваме за герб щот биле анти-дпс, помните ли речта на Доган у некво село там...ма сичко е случайно бе:wink:
Герб с толко антидепесе, колко ти си горски.
 

Горе